Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска болница

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 15 Окт 2012, 16:34

Емилия написа:Здравейте, д-р Стефанов,
малкият ми син е на 6 г. и половина. Преди три седмици прекара вирусна инфекция и сега има три много големи сливици. Не са гнойни, не са зачервени, бактериалната проба бе отрицателна, но са много големи и при заспиване спи с отворена уста и хърка. Опитахме лечение с коларгол и лимфомиазот, но си остават такива.
Не искам да го подлагавме на операция, при която да се налага пълна анестезия, т.к. се боим от такива упойки. Прочетохме за термоаблацията на трета сливица и намаляване на другите две в Университетска болница. Моля да ни отговорите дали в момента тази процедура се извършва, как се прави тя, къде се правят предварителните изследвания, нужно ли е да направим с вас предварителна консултация и преглед.
Предварително благодаря.


Здравейте,
Благодаря за въпроса Ви,
Всички процедури, дори и термоаблацията се извършват под обща анестезия за хора до 16 год. възраст и това е със закон. Трябва да го прегледам и ще решим какво е необходимо да се извърши при Вашето дете. Тел и адресът ми са на моят сайт: www.dr-stefanov.com

Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 15 Окт 2012, 16:38

emilgd написа:Здравейте,
Аз съм мъж на 38 години. Правени са ми 3 операции на носа и сега пак имам проблеми с полипи в едната и синехии в другата ноздра. Там доктора ми каза, че съм за операция. Съгласен съм!!!
Отскоро проблема с хъркането ми се задълбочи. По симптомите съм сигурен че имам сънна апнея. След преглед на доктора ми диагнозата се потвърди. В момента ми предлагат да ме оперират - Уволопалатопластика. Аз съм в размисъл дали ще ми помогне тази операция? Четох, че резултата е 50% на 50% и може да стане и по лошо.
Къде мога да се прегледам на ново за да съм сигурен че е нужна тази операция? Кои са водещите специалисти в тази област? Четох че правят операции и с лазер но може ли да постигне желания ефект? ( не мога да си позволя безброй опрации и резултат да няма )
Моля ви да ме посъветвате какво да правя и как да постъпя?
Благодаря предварително!


Здравейте,
Благодаря за въпроса Ви

Първо трябва да се реши радикално въпросът с носа Ви и носното дишане. Увулопалатопластиката е допълнителна процедура с голям ефект и тя може да се извърши съвместно с операцията на носа, но трябва да Ви прегледам и да решим съвместно какво е най-добро за Вас. Тел и адресът ми са на моят сайт: www.dr-stefanov.com

Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот cveti1981 » 02 Ное 2012, 00:15

от известно време имам чувства че ми е намаляло обонянието ,през повечето време не усещам никаква миризма на какво може да се дължи
cveti1981
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Ное 2012, 16:40

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 02 Ное 2012, 12:13

cveti1981 написа:от известно време имам чувства че ми е намаляло обонянието ,през повечето време не усещам никаква миризма на какво може да се дължи


Здравейте
Благодаря Ви за Въпроса
Намаленото обоняние може да се дължи на различни причини, като най честите са заболявания на носа и синусите, неврити на обонятелния нерв, вследствие на вирусни инфекции, полипи в носа, алергични ринити и др. Но трябва да Ви прегледам и да се диагностицира проблема Ви и да се реши навреме, защото може да стане късно и трайно липсата на обонянието Ви.

Тел и адресът ми са на моя сайт : www.dr-stefanov.com

Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот sonrisa » 04 Ное 2012, 17:07

Здравейте!На 32 години съм.От около 3 месеца имам усещане че дясната сливица е подута и има нещо като изпъкнали образувания по нея но без болка само като преглъщам усещам че ме дразни и пречи. Mного се притеснявам да не е рак правила съм кръвни изследвания , гърлен секрет и Антистрептолизинов титър и всичко е наред . Възможно ли е ако е рак да не могат да го разпознаят забравих да кажа че имам малко дете ядоса ме аз му виках и след малко усетих това подуване много съм притеснена
sonrisa
 
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Ное 2012, 16:58

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 05 Ное 2012, 09:35

sonrisa написа:Здравейте!На 32 години съм.От около 3 месеца имам усещане че дясната сливица е подута и има нещо като изпъкнали образувания по нея но без болка само като преглъщам усещам че ме дразни и пречи. Mного се притеснявам да не е рак правила съм кръвни изследвания , гърлен секрет и Антистрептолизинов титър и всичко е наред . Възможно ли е ако е рак да не могат да го разпознаят забравих да кажа че имам малко дете ядоса ме аз му виках и след малко усетих това подуване много съм притеснена


Здравейте,
Благодаря за въпроса Ви,

Най-малко вероятно е това да е злокачествено новообразование на сливицата. По-вероятно е да е вследствие на сраствания и задържане на хранителни остатъци, които Ви дразнят, но е най-добре да Ви видя и да решим какво трябва да правим с тази сливица. Тел и адресът са моят сайт: www.dr-stefanov.com
Заповядайте , ако Ви е възможно.
Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот super mama » 08 Ное 2012, 11:33

Здравейте д-р Стефанов,
Имам син на 3,6 год., на който трите сливици са увеличени и също при гърлен секрет показва, че има златен стафилокок.Опитвали сме 3 пъти с антибитик да лекуваме стафилококите но е неуспешно.А за сливиците му давам тонзилотрен и лимфомиозот, но продължава да хърка като спи и затова диша през устата.Може ли да ми обясните кое е първо причината стафилокока или третата сливица?Стафилокока ли е причина да са увеличени сливиците или обратното?Кое да лекуваме първоначално като по сериозен проблем?Има ли възможност да се прави операция(след известно време)ако продължава да има стафилококи?
Благодаря предварително за отделеното време!
super mama
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Ное 2012, 11:00

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 09 Ное 2012, 15:38

super mama написа:Здравейте д-р Стефанов,
Имам син на 3,6 год., на който трите сливици са увеличени и също при гърлен секрет показва, че има златен стафилокок.Опитвали сме 3 пъти с антибитик да лекуваме стафилококите но е неуспешно.А за сливиците му давам тонзилотрен и лимфомиозот, но продължава да хърка като спи и затова диша през устата.Може ли да ми обясните кое е първо причината стафилокока или третата сливица?Стафилокока ли е причина да са увеличени сливиците или обратното?Кое да лекуваме първоначално като по сериозен проблем?Има ли възможност да се прави операция(след известно време)ако продължава да има стафилококи?
Благодаря предварително за отделеното време!


Здравейте,
Благодаря за въпроса Ви'
Естествено, че главната причина е третата сливица, защото тя задържа секретите, които нагнояват и по този начин се развива St. aureus. При него е задължително да се отстрани третата сливица и повечето ,а може би всички проблеми ще му се решат. Но детето трябва да се прегледа и да се реши как да се процедира най-добре. Ако имате възможност, заповядайте и ще го прегледам. Тел и адресът ми са на моят сайт: www.dr-stefanov.com
Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Иванина » 09 Ное 2012, 21:37

Здравейте д-р Стефанов,

Въпроса ми е около следния проблем:
Преди 45 дена минах през операция вадене на сливици на възраст 36 г.
Причината беше вариращи ставни и всякакви болки по цялото тяло от подлудяващи до по притъпени. Вида на сливиците беше- като размер малки, целите в огърлица от гнойни мехури, цвят различен от бяло по тях не се виждаше. АST вариращо през последните години при многократно изследване между 200 и 320.

Проблема е че вариращите ставни и всякакви болки по тялото продължават.........а няма следа вече от атрофиралите сливици. Сегашното болково усещане е точно каквото беше, когато сливиците си бяха на мястото на моменти даже и по силно. Започва нещо много силно да стяга в гърлото и целия врат придружено със стържеща кашлица и много силен вариращ сладникаво-горчив вкус..........и от там отива надолу по цялото тяло и по главата.
Как изглежда гърлото ми сега? - според 3-4 лекаря УНГ идеално без фарингит без основания за каквити и да е оплаквания

Но аз виждам едно образувание на небцето херпес ли е, нещо друго ли е незнам(няма нищо общо с мястото на операцията) ......и чувствам как от него идва този лош вкус, при самото хранене, не се чувства вкуса на храната а горчивина.
И че точно това образувание е свързано и с кашлицата и с постоянното вариращо свирене в гърлото. Усещам го с езика това нещо което не го знам какво е, и при преглъщане също.

Нямам температура, преди ваденето на сливиците също не съм имала..........единствено само няколко дни през възстановителния период 37.5. От натривка на гърло преди няколко дни излезе че имам:
Streptococcus Pneumoniae
Staphylococcus aureus
СУЕ - 27, хемоглобин - 108 и всичките зависими от хемоглобина са леко извън нормата, С- реактивен протеин винаги е бил отрицателен.

Искам да добавя че 4-5 дена след операцията се чувствах много добре, описаното по горе стана после..........

Какво ви е мнението?
Иванина
 
Мнения: 19
Регистриран на: 09 Ное 2012, 20:34

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот vasivas » 14 Ное 2012, 18:03

Здравейте,
става въпрос за 4 месечното ми бебе, което от 1 месец има хрема. Мнението на педиатъра беше,че е от вирусна инфекция, тъй като имаше и влажна кашлица. Кашлицата мина, сополките,които бяха воднисти направо минаха з а3 дни и всичко беше наред за 2дни,докато съпруга ми не се разкиха и настина, а оттам прихвана и бебето. Само суполи. И така вече един месец хърка нощта, има зелено-бели лепкави сополи,които изваждам когато видя с клечка за уши. Нищо не тече, но някъде навътре в нослето хърка. Нощно време смърка , явно ги усеща.
Минахме през коларгол, адреналин на капки, физиологичен разтвор непрекъснато, спрей за нос с морска вода и какво ли не и нищо.
Пуснахме микробиология и днес резултата е стафилококи от кожен тип, които има и по кожата на човек. Педиатъра изписа капки за ОЧИ, които да капем в носа, широкоспектърен антибиотик с кортикостероид, макситрол.
Аз отказвам, защото в листовката изрично пише,че не са безобидни за бебета и малки деца.
Моля за компетентно мнение с какво да се лекуваме. Педиатъра отлага ваксинация заради това и може би затова ни изписа и тези капки, незнам.
Предварително благодаря.
vasivas
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Ное 2012, 17:42

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта