Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска болница

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 14 Ное 2012, 18:18

Иванина написа:Здравейте д-р Стефанов,

Въпроса ми е около следния проблем:
Преди 45 дена минах през операция вадене на сливици на възраст 36 г.
Причината беше вариращи ставни и всякакви болки по цялото тяло от подлудяващи до по притъпени. Вида на сливиците беше- като размер малки, целите в огърлица от гнойни мехури, цвят различен от бяло по тях не се виждаше. АST вариращо през последните години при многократно изследване между 200 и 320.

Проблема е че вариращите ставни и всякакви болки по тялото продължават.........а няма следа вече от атрофиралите сливици. Сегашното болково усещане е точно каквото беше, когато сливиците си бяха на мястото на моменти даже и по силно. Започва нещо много силно да стяга в гърлото и целия врат придружено със стържеща кашлица и много силен вариращ сладникаво-горчив вкус..........и от там отива надолу по цялото тяло и по главата.
Как изглежда гърлото ми сега? - според 3-4 лекаря УНГ идеално без фарингит без основания за каквити и да е оплаквания

Но аз виждам едно образувание на небцето херпес ли е, нещо друго ли е незнам(няма нищо общо с мястото на операцията) ......и чувствам как от него идва този лош вкус, при самото хранене, не се чувства вкуса на храната а горчивина.
И че точно това образувание е свързано и с кашлицата и с постоянното вариращо свирене в гърлото. Усещам го с езика това нещо което не го знам какво е, и при преглъщане също.

Нямам температура, преди ваденето на сливиците също не съм имала..........единствено само няколко дни през възстановителния период 37.5. От натривка на гърло преди няколко дни излезе че имам:
Streptococcus Pneumoniae
Staphylococcus aureus
СУЕ - 27, хемоглобин - 108 и всичките зависими от хемоглобина са леко извън нормата, С- реактивен протеин винаги е бил отрицателен.

Искам да добавя че 4-5 дена след операцията се чувствах много добре, описаното по горе стана после..........

Какво ви е мнението?


Здравейте,
Благодаря за въпроса Ви,

Наистина след вадене на сливици има период около 6 месеца, когато оплакванията от ставите се изострят и стават дори много болезнени и е добре да се лекуват от ревматолог известно време , но след това отзвучават постепенно и не се възобновяват. А относно това образувание, трябва да се прегледа от специалист, защото може да е остатък от тонзила или някакво друго образувание или някакви сраствания, които да изискват по-спешно лечение, особено в съчетание с откритите микроорганизми в секрета Ви. Ако имате възможност се обадете и ще Ви прегледам и ще решим проблема Ви. Тел и адресът ми са на сайта ми: www.dr-stefanov.com.
Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 14 Ное 2012, 18:25

vasivas написа:Здравейте,
става въпрос за 4 месечното ми бебе, което от 1 месец има хрема. Мнението на педиатъра беше,че е от вирусна инфекция, тъй като имаше и влажна кашлица. Кашлицата мина, сополките,които бяха воднисти направо минаха з а3 дни и всичко беше наред за 2дни,докато съпруга ми не се разкиха и настина, а оттам прихвана и бебето. Само суполи. И така вече един месец хърка нощта, има зелено-бели лепкави сополи,които изваждам когато видя с клечка за уши. Нищо не тече, но някъде навътре в нослето хърка. Нощно време смърка , явно ги усеща.
Минахме през коларгол, адреналин на капки, физиологичен разтвор непрекъснато, спрей за нос с морска вода и какво ли не и нищо.
Пуснахме микробиология и днес резултата е стафилококи от кожен тип, които има и по кожата на човек. Педиатъра изписа капки за ОЧИ, които да капем в носа, широкоспектърен антибиотик с кортикостероид, макситрол.
Аз отказвам, защото в листовката изрично пише,че не са безобидни за бебета и малки деца.
Моля за компетентно мнение с какво да се лекуваме. Педиатъра отлага ваксинация заради това и може би затова ни изписа и тези капки, незнам.
Предварително благодаря.

Здравейте,
Благодаря за въпроса Ви.

Най-доброто в този случай е да се изчисти много добре носа с аспирация и така "на чисто" да се лекува няколко дни и би трябвало всичко да се оправи, защото ако не го излекувате добре сега, ще има проблеми почти непрекъснато и ще изпаднете в един порочен кръг за дълго време. Ако имате възможност се обадете и ще Ви решим проблема. Тел и адресът са на сайта ми : www.dr-stefanov.com
Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Иванина » 14 Ное 2012, 20:19

Dr Atanas Stefanov написа:
Иванина написа:Здравейте д-р Стефанов,

Въпроса ми е около следния проблем:
Преди 45 дена минах през операция вадене на сливици на възраст 36 г.
Причината беше вариращи ставни и всякакви болки по цялото тяло от подлудяващи до по притъпени. Вида на сливиците беше- като размер малки, целите в огърлица от гнойни мехури, ................................................


Здравейте,
Благодаря за въпроса Ви,

Наистина след вадене на сливици има период около 6 месеца, когато оплакванията от ставите се изострят и стават дори много болезнени и е добре да се лекуват от ревматолог известно време , но след това отзвучават постепенно и не се възобновяват. А относно това образувание, трябва да се прегледа от специалист, защото може да е остатък от тонзила или някакво друго образувание или някакви сраствания, които да изискват по-спешно лечение, особено в съчетание с откритите микроорганизми в секрета Ви. Ако имате възможност се обадете и ще Ви прегледам и ще решим проблема Ви. Тел и адресът ми са на сайта ми: http://www.dr-stefanov.com.
Д-р Стефанов


Благодаря Ви много за отговора!!!
Истината е май, че наистина ще Ви посетя, прочетох някои неща, .....въпреки че не ми е хрумвало до сега да ходя на лекар в град различен от моя-Варна и София. Ако утре последния вариант за лекар в моя град, не даде някакъв резултат. Той не че е малък градът ми, има много лекари УНГ но не всички са хирурзи.
Иванина
 
Мнения: 19
Регистриран на: 09 Ное 2012, 20:34

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот ddddd » 29 Ное 2012, 15:47

Здравейте Др.Стефанов.
Имам въпрос , мога ли да направя директна или индиректна ларингоскопия при вас.
Става въпрос за дете на 9 год. и ако може да ми кажете каква е сумата която се заплаща
Благодаря ви !
ddddd
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Ное 2012, 14:48

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 29 Ное 2012, 17:39

ddddd написа:Здравейте Др.Стефанов.
Имам въпрос , мога ли да направя директна или индиректна ларингоскопия при вас.
Става въпрос за дете на 9 год. и ако може да ми кажете каква е сумата която се заплаща
Благодаря ви !


Здравейте,
Благодаря за въпроса Ви.
Да, няма проблеми да се извършат тези процедури и цената е 20 лева.
Когато решите може да се обадите. Тел и адресът са на моят сайт: www.dr-stefanov.com
Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот booommm » 10 Дек 2012, 23:29

Здравейте доктор Стефанов.Преди половин година имах гнойна ангина,пих антибиотик клацид 500мг,5 дни на 24 часа.След седмица гнойните налепи изчезнаха,но някак си все още преглъщах трудно,имах усещане за сухота в гърлото и трудно преглъщане на храна и течности,като че ли мускулното движение на преглъщане ми беше трудно.Този проблем си остава и до днес,ходих на над 5 УНГ доктори,които казаха,че не виждат никакъв проблем,но аз не мога да преглъщам,храната ми застава в гърлото и с мъки и усилия поглеждам нагоре с главата,за да премине храната.Не чувствам,че сливиците ми са подути,но при докосване усещам болка в шията и лимфните възли.Ще съм Ви много благодарна,ако успеете да ме насочите към това какво се случва с това гърло вее 6 месеца и всеки доктор не вижда проблем!Благодаря Ви!
booommm
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Дек 2012, 23:20

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Flory » 11 Дек 2012, 15:24

Здравейте! Преди години започнах ортодонтско лечение с шини. Вместо да се подобрят нещата станаха по-зле, защото от тогава усещам дискомфорт в лицевите стави и мускули. Чувствам сякаш прекалено ми се е разширила челюстта и мускулите са постоянно натоварени. От една година нося брекети, но и това не помага. Защо се получава това усещане на непрекъснато натоварване?
Flory
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Дек 2012, 15:13

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 13 Дек 2012, 18:23

booommm написа:Здравейте доктор Стефанов.Преди половин година имах гнойна ангина,пих антибиотик клацид 500мг,5 дни на 24 часа.След седмица гнойните налепи изчезнаха,но някак си все още преглъщах трудно,имах усещане за сухота в гърлото и трудно преглъщане на храна и течности,като че ли мускулното движение на преглъщане ми беше трудно.Този проблем си остава и до днес,ходих на над 5 УНГ доктори,които казаха,че не виждат никакъв проблем,но аз не мога да преглъщам,храната ми застава в гърлото и с мъки и усилия поглеждам нагоре с главата,за да премине храната.Не чувствам,че сливиците ми са подути,но при докосване усещам болка в шията и лимфните възли.Ще съм Ви много благодарна,ако успеете да ме насочите към това какво се случва с това гърло вее 6 месеца и всеки доктор не вижда проблем!Благодаря Ви!


Здравейте,
Благодаря за въпроса Ви,
Причините за Вашите оплаквания могат да бъдат доста /около 6-7/, като могат да не са свързани с проблема, който сте имали преди. Трябва да Ви прегледам и ще решим проблема Ви. Тел и адресът са на моя сайт :www.dr-stefanov.com
Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 13 Дек 2012, 18:28

Flory написа:Здравейте! Преди години започнах ортодонтско лечение с шини. Вместо да се подобрят нещата станаха по-зле, защото от тогава усещам дискомфорт в лицевите стави и мускули. Чувствам сякаш прекалено ми се е разширила челюстта и мускулите са постоянно натоварени. От една година нося брекети, но и това не помага. Защо се получава това усещане на непрекъснато натоварване?


Здравейте,
Но проблемът Ви е в компетенцията на лицево-челюстен хирург или ортодонт.
Потърсете такъв и направете консултация
Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот melaniK » 18 Дек 2012, 13:11

Здравейте д-р Стефанов през 2008 год. махнахме третата сливица на дъщеря ми, но уви пак порасна. Преди махането проблемите, които причиняваше в здравословен аспект на детето ми бя
ха Пневмонии, Бронхити. След махането направи сериозен Отит, след него още два по-леки и сега я лекувам отново със същата диагноза, но поради лекарско недоглеждане беше в много напреднала фаза, поради която имаше 80% загуба на слуха. След лечение днес вече е по-добре (загубата е с около 30%), но продължаваме с капки в нослето, защото сливицата продължава да отделя гноен секрет. Прочетох за т.н Аблатор с който се стапя 3-тата сливица и се обработват другите две. Въпроса ми е възможно ли е Февруари, да се свържа с вас, за да се видим и да се направи обстоен преглед на детето (забравих да напиша възрастта - 6 години) и да въобще, да ми кажете какви са процедурите, докато се стигне до операцията, има ли престой в болницата и поема ли здравната каса лечението ( дано въпросът ми не ви прозвучи глупаво, но Аблатора е сравнително нов уред от 2009 мисля:).

Благодаря ви предварително за отговора !
melaniK
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Дек 2012, 12:59

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта