Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска болница

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 19 Дек 2012, 12:13

melaniK написа:Здравейте д-р Стефанов през 2008 год. махнахме третата сливица на дъщеря ми, но уви пак порасна. Преди махането проблемите, които причиняваше в здравословен аспект на детето ми бя
ха Пневмонии, Бронхити. След махането направи сериозен Отит, след него още два по-леки и сега я лекувам отново със същата диагноза, но поради лекарско недоглеждане беше в много напреднала фаза, поради която имаше 80% загуба на слуха. След лечение днес вече е по-добре (загубата е с около 30%), но продължаваме с капки в нослето, защото сливицата продължава да отделя гноен секрет. Прочетох за т.н Аблатор с който се стапя 3-тата сливица и се обработват другите две. Въпроса ми е възможно ли е Февруари, да се свържа с вас, за да се видим и да се направи обстоен преглед на детето (забравих да напиша възрастта - 6 години) и да въобще, да ми кажете какви са процедурите, докато се стигне до операцията, има ли престой в болницата и поема ли здравната каса лечението ( дано въпросът ми не ви прозвучи глупаво, но Аблатора е сравнително нов уред от 2009 мисля:).

Благодаря ви предварително за отговора !


Здравейте,
Благодаря за въпроса Ви,
Няма проблеми да прегледам детето Ви и смятам, че може да решим проблема му. Престоят в болницата е 1-2 дни и се поема от касата. Само се обадете да го прегледам. Тел и адресът са на сайта ми: www.dr-stefanov.com
Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот merlinsavova » 22 Дек 2012, 22:23

Добър вечер имам следния проблем: преди около месец и половина майка ми си загуби вкуса към солта и след това и към захарта, след преглед при специалист - УНГ и след направени изследвания на кръвта бе пратена в София при отоневролог, който и предписа лекарства, в същото време обаче тя от близо 6 месеца се лекува при един невролог от Варна за невралгия на гърба и преди 10 дни на прегледа си при него тя сподели за загубата си на вкуса и той и каза, че и на него му се е случвало същото от един китайски чай за отслабване, по ирония на съдбата и майка ми след като почна да пие китайски зелен чай за отслабване и се получи загубата и за това тя послуша невролога от Варна и спря лекарствата от отоневролога. Т. е. тях ги пи само 10 дни и днес стават 10 дни откакто ги е спряла и тази сутрин се събужда с болка на езика и в момента има рана на долу горе средната част на езика. Вкл. от около седмица я боли и гърло.Може ли да ни посъветвате за нещо?
merlinsavova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Дек 2012, 21:47

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 31 Дек 2012, 16:33

merlinsavova написа:Добър вечер имам следния проблем: преди около месец и половина майка ми си загуби вкуса към солта и след това и към захарта, след преглед при специалист - УНГ и след направени изследвания на кръвта бе пратена в София при отоневролог, който и предписа лекарства, в същото време обаче тя от близо 6 месеца се лекува при един невролог от Варна за невралгия на гърба и преди 10 дни на прегледа си при него тя сподели за загубата си на вкуса и той и каза, че и на него му се е случвало същото от един китайски чай за отслабване, по ирония на съдбата и майка ми след като почна да пие китайски зелен чай за отслабване и се получи загубата и за това тя послуша невролога от Варна и спря лекарствата от отоневролога. Т. е. тях ги пи само 10 дни и днес стават 10 дни откакто ги е спряла и тази сутрин се събужда с болка на езика и в момента има рана на долу горе средната част на езика. Вкл. от около седмица я боли и гърло.Може ли да ни посъветвате за нещо?


Здравейте
Благодаря за въпроса Ви,

Най-вероятно има афтозни промени по по и под езика, което може да се дължи на много причини, вкл. и от лекарства. Трябва да се прегледа и да се лекува, както тези промени, така и основната причина, която ги е предизвикала. Най-добре е да бъде прегледана от УНГ лекар, колкото се може по-скоро.

Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот bgtedor » 02 Яну 2013, 11:34

Здравейте. от 2-3 месеца имам хрема и когато отидох на лекар ми каза че проблема трябва да се реши оперативно ,защото съм слагал твърдо много време капки ... искам да попитам дали може да реши по друг начин :?: :?: ;)
bgtedor
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Яну 2013, 11:25

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 02 Яну 2013, 13:47

bgtedor написа:Здравейте. от 2-3 месеца имам хрема и когато отидох на лекар ми каза че проблема трябва да се реши оперативно ,защото съм слагал твърдо много време капки ... искам да попитам дали може да реши по друг начин :?: :?: ;)



Здравейте,
Благодаря за въпроса Ви,
По принцип ако причината е тази, или ако ринитът не е алергичен, наистина оперативното лечение е най-доброто, но има и леки оперативни намеси, като аблация, коблация или коагулация на конхите, които се приемат много леко от пациентите и не са болезнени. Но трябва да Ви прегледам и да решим кое е най-добре за Вас. Тел и адресът са на мояй сайт: www.dr-stefanov.com
Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Иванина » 10 Яну 2013, 17:45

Здравейте д-р Стефанов

Имам един въпрос за проблема ми започнал след операция вадене на сливици. Хм, вероятно сбърках трябваше да избера по щадящия метод с коблатор който се извършва в една от болниците в града в който живея. Но проблема беше че възможността беше само една единствена, да ме оперира лекар на 26 навършени години и не се осмелих да му се доверя.
Та я карах по стандартната операция......

От тогава в гърлото ми става нещо, което подлудява цялото ми тяло. Това което става не е симетрично, чувства се че има някакво огнище на нещо си в лявата част на гърлото, лявата част на главата/шията, така че няма как да е психичен проблем. А и такава болка, храчки от психичен проблем е абсурд.

Преди няколко дни болките стигнаха брутални и жестоки нива, ...и тогава в продължение на два дни от гърлото ми паралелно с кашлицата започнаха да излизат храчки с някакво плътно бяло съдържание гной ли беше какво незнам и една кървава храчка. Това изваждане от гърлото ми на тези неща с една идея намали симптоматиката. В момента пак се чувствам зле и болките са на лице но с една идея по слабо.


Ще изчакам още 10 дена когато трябва да ходя и по друг повод в Стара Загора и ще дойда да видите реално как седят нещата, идея си нямам вече кого да посетя в града в който съм. Само с няколко думи ако може да ми кажете Според Вас има ли място за притеснение от тези гнойни истории излезли от гърлото ми и кървавата храчка. След тази случка не съм посещавала УНГ няма и кого вече, но преди нея съм посетила едно огромно количество такива и не виждаха проблем. Възможно/вероятно ли е според Вас да има някъде скрито гнойно огнище което просто ей така от преглед да не се вижда.
Иванина
 
Мнения: 19
Регистриран на: 09 Ное 2012, 20:34

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот jenskata » 11 Яну 2013, 22:05

Здравейте др.Стефанов проблема е следния,преди известно време ми направи впечатление че детето ми(на 1.2г.) не реагира на името си и на силни звуци и въобще на такива неща.Правихме изследване за слуха защото до последно си мислех че не чува,но изследването което и правиха беше с пълна упойка Бера показа че то си чува.Но ми казаха че проблема не е в слуха и ме посъветваха да се обърна към психолог..А иначе детето си е жизнено,смеем се играе си с играчки ,радва се като гледа телевизор,но не говори още думички и продължавам да си мисля че не чува ,много рядко се обръща когато и говоря и то е за малко.Ако може да ми помогнете да ми кажете какво да правя,благодаря ви предварително.Продължавам да си мисля че изследването може да греши,какво ще ми кажете вие 100% ли е сигурно изследването БЕРА.Какво ще ме посъветвате да направя отук нататък,пак ли да я заведа на УНГ или кък друг специалист да се обърна?Благодаря ви предварително!
jenskata
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Яну 2013, 19:50

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 14 Яну 2013, 15:58

Иванина написа:Здравейте д-р Стефанов

Имам един въпрос за проблема ми започнал след операция вадене на сливици. Хм, вероятно сбърках трябваше да избера по щадящия метод с коблатор който се извършва в една от болниците в града в който живея. Но проблема беше че възможността беше само една единствена, да ме оперира лекар на 26 навършени години и не се осмелих да му се доверя.
Та я карах по стандартната операция......

От тогава в гърлото ми става нещо, което подлудява цялото ми тяло. Това което става не е симетрично, чувства се че има някакво огнище на нещо си в лявата част на гърлото, лявата част на главата/шията, така че няма как да е психичен проблем. А и такава болка, храчки от психичен проблем е абсурд.

Преди няколко дни болките стигнаха брутални и жестоки нива, ...и тогава в продължение на два дни от гърлото ми паралелно с кашлицата започнаха да излизат храчки с някакво плътно бяло съдържание гной ли беше какво незнам и една кървава храчка. Това изваждане от гърлото ми на тези неща с една идея намали симптоматиката. В момента пак се чувствам зле и болките са на лице но с една идея по слабо.


Ще изчакам още 10 дена когато трябва да ходя и по друг повод в Стара Загора и ще дойда да видите реално как седят нещата, идея си нямам вече кого да посетя в града в който съм. Само с няколко думи ако може да ми кажете Според Вас има ли място за притеснение от тези гнойни истории излезли от гърлото ми и кървавата храчка. След тази случка не съм посещавала УНГ няма и кого вече, но преди нея съм посетила едно огромно количество такива и не виждаха проблем. Възможно/вероятно ли е според Вас да има някъде скрито гнойно огнище което просто ей така от преглед да не се вижда.


Здравейте,
Благодаря за въпроса Ви,

Наистина трябва да ви прегледам, защото тези оплаквания могат да се дължат на различни промени, най-вече след операция, като могат да се засегнат подлежащи тъкани и мускули и нерви, а също така и след възпалителни промени в тъканите след операцията.
Когато можете се обадете и ще решим проблема Ви. Тел и адресът са на сайта ми: www.dr-stefanov.com
Д-р Сефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 14 Яну 2013, 16:17

jenskata написа:Здравейте др.Стефанов проблема е следния,преди известно време ми направи впечатление че детето ми(на 1.2г.) не реагира на името си и на силни звуци и въобще на такива неща.Правихме изследване за слуха защото до последно си мислех че не чува,но изследването което и правиха беше с пълна упойка Бера показа че то си чува.Но ми казаха че проблема не е в слуха и ме посъветваха да се обърна към психолог..А иначе детето си е жизнено,смеем се играе си с играчки ,радва се като гледа телевизор,но не говори още думички и продължавам да си мисля че не чува ,много рядко се обръща когато и говоря и то е за малко.Ако може да ми помогнете да ми кажете какво да правя,благодаря ви предварително.Продължавам да си мисля че изследването може да греши,какво ще ми кажете вие 100% ли е сигурно изследването БЕРА.Какво ще ме посъветвате да направя отук нататък,пак ли да я заведа на УНГ или кък друг специалист да се обърна?Благодаря ви предварително!


Здравейте,
Благодаря за въпроса Ви,

Тези оплаквания могат да се дължат наистина на 2 осн. причини: 1. проблеми със слуха, на различно ниво, което трябва да се диференцира или 2. невро-психични проблеми. Но детето трябва да го прегледам и да решим проблема Ви. Тел и адресът ми са на сайта ми: www.dr-stefanov.com
Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Иванина » 14 Яну 2013, 21:22

Когато можете се обадете и ще решим проблема Ви.


Благодаря....

Днес разговаряхме по телефона!

Утре съм при Вас между 15.00 и 18.00 следобед!
Иванина
 
Мнения: 19
Регистриран на: 09 Ное 2012, 20:34

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта