Защо бебето повръща толкова често?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Защо бебето повръща толкова често?

Мнениеот viviann » 03 Яну 2019, 10:34

Не става дума за моето, децата ми са пораснали вече :)
Бебето на сестра ми доста повръща, а аз подобен проблем с моите не съм имала. В чудо сме се видели. Водиха го на лекар, нищо притеснително не откриха.
Единственото, за което аз се сетих е да поизправи малко матрачето. Обаче ефекта е слаб.
На какво може да се дължи? Споделете и вашия опит.
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Защо бебето повръща толкова често?

Мнениеот flip » 03 Яну 2019, 10:48

И аз първо за повдигането на матрака се сетих. Моето повръщаше също. Не знам дали колкото бебето на сестра ти, но пак не беше рядко.
На колко месеца е бебчето? Кърми ли го или е на АМ?
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Защо бебето повръща толкова често?

Мнениеот viviann » 03 Яну 2019, 10:50

На 4 месеца е. На АМ е, за жалост.
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Защо бебето повръща толкова често?

Мнениеот Дороти » 03 Яну 2019, 11:08

Да пробва да му смени марката на адаптираното мляко. Моето дете не можеше да понася НАН. Минахме на Лактана и нещата се оправиха. И все пак, не е хубаво да се сменя често. Поне седмица трябва да мине, за да стане ясно дали на детето му понася това мляко.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Защо бебето повръща толкова често?

Мнениеот Роуз » 03 Яну 2019, 11:28

Да не би да е по-лакомо и да хапва повече отколкото може да поеме?
При нас беше така. Като невидял ядеше. Ако се опитам да му дръпна шишето наставаше кански рев. Но постепенно намалях количеството, за да може пак да си го изпива, без да се надува и да връща.
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Защо бебето повръща толкова често?

Мнениеот Таня Иво » 03 Яну 2019, 11:30

При детски гастроентеролог ли водиха бебето? Личният може да не е съвсем наясно.
След хапване задължително да се оригне и да не се слага веднага легнало. Малко натоварващо за родителите, но най-вероятно ще си го израсте.
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Re: Защо бебето повръща толкова често?

Мнениеот viviann » 03 Яну 2019, 11:32

Ами похапва си, доколкото знам :grin: То му и личи, де. Не знам как ще успее да го прилъже да не пие толкова мляко...
А за лекаря - да, при гастроентеролог ходиха. Каза им че няма здравословен проблем.
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Защо бебето повръща толкова често?

Мнениеот Петя Георгиева » 02 Апр 2019, 10:16

По едно време си мислех, че не задържа никаква храна от повръщане! Ходихме, естествено, на гастроентеролог. Било нормално. Заради недоразвития хранопровод храната често се връща обратно. Сложих възглавница, повдигнах матрака и изчаквах повечко след като пие мляко, преди да го сложа да легне.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45


Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта