Как да избегнем преяждането по празниците?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот Forman » 04 Дек 2012, 12:31

Много неприятен момент е тоя с преяждането по празниците, много често ми се случва. Всички те канят на гости, искат да опиташ всичко и на края се прибираш у дома с подут от храна стомах. За такива екстремни случаи имам Мезимфорте! Хапна ли малко по-мазничко и веднага вземам една таблетка, спя си спокойно и не усещам тежест в стомаха.Препоръчвам на всеки да се зареди с поне една опаковка за празниците и така ще прекара спокойно дните около Коледа и Нова година!А и не е задължително да се опитвате да изядете всичката храна на света за три дена!
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот Cuddy » 13 Дек 2012, 13:30

Аз прилагам ендокринологични тарикатлъци на дребно. Медикаменти няма да споменавам, че са с рецепта и имат нежелани ефекти.
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот ninars » 30 Апр 2013, 11:37

Със малко самоконтрол и култура на хранене :P
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот balsam » 11 Ное 2016, 15:26

Мен ме хваща саклета по празниците от толкова ядене и гледам все да изляза и да се разтъпча на някъде. Уж се пазя, но то толкова ядене, че и да не искаш, няма как да не опиташ по малко от всичко и вече си се натъпкал.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот Pipilota » 14 Ное 2016, 13:06

Все така става са яденето, минеш заминеш от това да опиташ от онова, а и всички имаме повече време и гледаме да приготвим по-разнообразни и вкусни неща и става тя една...
Замислям се и аз за Мезимфорте, да имам под ръка в такива случаи..
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот silver933 » 14 Ное 2016, 13:42

Е аз все си обещавам да нае преяждам, но в един момент усещам, че май ям без изобщо да съм огладнявал и така примерно 3-4 дена, ям щото трябва, а не щото съм гладен. :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот black » 14 Ное 2016, 14:57

silver933 написа:Е аз все си обещавам да нае преяждам, но в един момент усещам, че май ям без изобщо да съм огладнявал и така примерно 3-4 дена, ям щото трябва, а не щото съм гладен. :mrgreen:


Редовен номер и при мен :lol: ! Готви се като за световно, после яж, за да не се хвърля и накрая я виж какъв корем си пуснал! Затова предпочитам никъде да не ходя на гости, вкъщи няма нужда да се готви толкова. По-добре да не пътуваме, ами да си намерим приятно занимание навън. :mrgreen:
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот Krum » 15 Ное 2016, 11:33

И да не пътувам никъде, пакп трябва да ида да видя родата, майка ми сигурно от сега се гласи, че ще ме види, толкова рядко успявам да ги видя, та ще изтърпя малко преяждане. Друго си е, като те посрещнат с желание и приготвили любимите ти неща, няма как да откажеш да си хапнеш! :) Пък слабеенето после.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот PasDeDeux » 15 Ное 2016, 16:05

Празниците са време, когато се виждаш с роднините и да се отпусне човек. Но това не означава, че трябва да се минат всякакви граници, всичко с мярка трябва да е.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот Pipilota » 17 Ное 2016, 11:39

Проблемът е, поне при мен, че имам доста време за готвене по празниците и се отпускаме да си хапваме и т.н. :grin: Но тази година ще съм на работа и общо взето почти няма да имам време за Коледа и коледно настроение и коледен дух.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта