Как да избегнем преяждането по празниците?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот Snejna » 03 Юли 2018, 09:24

Aз го имам тоя проблем и през почивните дни - събота и неделя. През седмицата съм на диета, почивните дни ям всичко, което видя. Съответно резултати от диетата нямам, то събота съм изяла пица, бира, слънчоглед, после вечеряхме навън, пак ядене.. неделя почнахме с мекици...
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот Локумът » 20 Авг 2018, 12:07

Гледам всеки ден да ям , като на празник, тъй че съм трениран. :lol:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот Frac » 20 Авг 2018, 16:55

Забелязала съм, че ако съм на сватба или празник с танци, то не ми се яде толкова. Повече наблягам на танците. Но ако съм само на маса - ммм - от всичко си хапвам и стабилно си преяждам (повечето пъти). Не знам дали има вариант за това как да избегнем тъпченето. Може би наблягане на безалкохолното, което да заеме мястото на храната :mrgreen: :mrgreen: обаче при мен не действа.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот Mon_ton » 21 Авг 2018, 09:30

Frac написа:Забелязала съм, че ако съм на сватба или празник с танци, то не ми се яде толкова. Повече наблягам на танците. Но ако съм само на маса - ммм - от всичко си хапвам и стабилно си преяждам (повечето пъти). Не знам дали има вариант за това как да избегнем тъпченето. Може би наблягане на безалкохолното, което да заеме мястото на храната :mrgreen: :mrgreen: обаче при мен не действа.

То дали ще е безалкохолно, даже като вреда на здравето ти може да е по-голяма, а и когато масата е отрупана хората се разяждат. И като си сложиш 10 пъти от всичко по малко си изял повече, отколкото ако си направиш една нормална порция и не приключиш с яденето, като всеки ден.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот Frac » 22 Авг 2018, 17:26

Под безалкохолно визирах не газирани напитки, които не са много-вода и сокове.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот qwerryyy » 23 Авг 2018, 09:52

Аз определено бих предпочела да си напрвя нормална порция. :) Frac, за съжаление соковете в кутия не са много по-добре и те са с изключително много захар, в чаша има повече, отколкото ти трябват за 2-3 дена. :-|
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот Anka » 19 Сеп 2018, 10:54

Имам познати, които се подлагат на диети преди празниците, например спират да ядат или карат 3-5 дена само на плодове и на чай, за да могат послед а ядат спокойно по празниците... :shock:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот kalinka-kuku » 19 Сеп 2018, 17:51

Anka написа:Имам познати, които се подлагат на диети преди празниците, например спират да ядат или карат 3-5 дена само на плодове и на чай, за да могат послед а ядат спокойно по празниците... :shock:

Много странна логика имат твоите познати, макар че май много хора си мислят, че могат да избият клина, като погладуват предварително и после преядат като животни.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот Lollipop » 20 Сеп 2018, 11:16

За мен празниците са като делниците, винаги ям еднакво, е отпускам се малко, слагам си по-големи порции, но като цяло гледам да не дъвча постоянно нещо и да не ми минава празника главно на маса.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот Malina » 30 Окт 2018, 13:02

Сега пак наближават празниците и пак ще има голямото ядене по време на тях :shock:
Ще има да се яде като за последно, нашите празници все са свързани с ядене и пиене... :lol:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron