Как да избегнем преяждането по празниците?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот velvet_81 » 30 Окт 2018, 13:09

В последно време гледам да хапвам през деня, както правя и не по празници. Тогава като се съберем семейно около масата, някак си не преяждам. Не съм прегладняла, съответно хапвам умерено и бавно.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот _Лилия_ » 30 Окт 2018, 16:46

Ние не сме голяма компания по празниците. Разбираме се помежду си кой какво ще приготви. Преценяме количествата и така няма преяждане. Има достатъчно храна, но без после да се налага да реанимира човек. С повечко планиране стават нещата.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот Frac » 30 Окт 2018, 17:24

Аз съм на принципа: по-добре да остане, колкото да не стигне, Но не карам и не задължавам никой да изяжда всичко. Не се обиждам и не го приемама така. Но признавам, че и аз на празници преяждам :mrgreen: Ако има обаче танци, въобще не ми пречи и тогава не се сещам и за ядене толкова.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот Вики{} » 17 Дек 2018, 16:47

С предварително и разумно обмислено меню и количества според броя хора. В противен случай остава храна и яденето продължава. Също, преди да седнем на масата с гостите, си хапвам леко, за да не се тъпча от глад после.
Аватар
Вики{}
 
Мнения: 65
Регистриран на: 13 Дек 2018, 11:04

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот Невена Стоянова » 02 Май 2019, 10:13

Покрай Великден се въздържах от доста неща - козунак не ядох, яйца - 1-2. Мисля че успях да се вместя в границите на нормалното похапване. Просто гледам да не гладувам цял ден покрай приготовленията. Така не се нахвърлям на сготвеното после.
Невена Стоянова
 
Мнения: 48
Регистриран на: 13 Дек 2018, 10:56

Re: Как да избегнем преяждането по празниците?

Мнениеот Fire storm » 17 Май 2019, 10:30

На мен точно по празници не ми се яде много. То от приготовления и готвене не ми остава желание да се храня. Което е добре, де, не се оплаквам :mrgreen:
Fire storm
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:56

Предишна

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта