Как да се справя с преяждането по празниците?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как да се справя с преяждането по празниците?

Мнениеот Блясък » 07 Яну 2019, 11:56

Колкото и да ни повтарят отвсякъде как не бива да преяждаме и препиваме по време на празниците, обикновено все ми е тежко по това време на годината.
Уж внимавах, уж гледах да наблегна на по-леки храни, ама явно не съм успяла съвсем. Събуждам се сутрин с ужасно чувство на тежест, все едно не съм ставала от масата.
Как решавате този проблем вие?
Блясък
 
Мнения: 37
Регистриран на: 07 Яну 2019, 11:52

Re: Как да се справя с преяждането по празниците?

Мнениеот @Лорчето » 07 Яну 2019, 12:09

Задължително спортувам след това. Не за да отслабна, а за да се разтоваря именно от тежестта. Само тренировките ми помагат да се почувствам пак добре.
@Лорчето
 
Мнения: 61
Регистриран на: 14 Ное 2018, 15:07

Re: Как да се справя с преяждането по празниците?

Мнениеот IvanovA_Stef » 07 Яну 2019, 12:12

Още по празниците се старая менюто да е балансирано и да няма по много от всичко.
Ако все пак се чувствам зле, си взимам антиацидно лекарство, което доста ми помага. Е, не е желателно да се прибягва до това, но ми се налага рядко.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Как да се справя с преяждането по празниците?

Мнениеот flip » 07 Яну 2019, 12:16

С тренировките трябва да се внимава. Ако ще има движение, е добре да е умерено. Лежерните разходки ускоряват метаболизма.
Лекарите съветват да не се лежи по гръб. Това може допълнително да увеличи храносмилателните проблеми. Енергичните движения също не се препоръчват, защото те карат тялото да се съсредоточи върху мускулите, а не червата, които в такъв случай ще забавят дейността си – храната няма да се усвои и ще предизвиква спазми.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Как да се справя с преяждането по празниците?

Мнениеот Glow » 07 Яну 2019, 12:17

Наблягам на леките храни и пия повече вода. Основно карам на зеленчуци и плодове.
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Re: Как да се справя с преяждането по празниците?

Мнениеот blaze » 07 Яну 2019, 12:20

Правя си детоксикация. Много ми е добре след това. Свикнала съм вече след празници да правя това. Ето повече информация:

В основите на детокса е консумирането на органични продукти, сурови зеленчуци, плодове и много вода.

Има някои храни и напитки, които също могат да са от сериозна полза при детоксикацията.

Това са чесън, житна и пшенична трева, сини водорасли, конопен протеин и конопени семена, ленени семена, бобови растения, сурови ядки, необработено масло, билкови и зелени чайове.


Избягвайте млечни продукти, преработени храни, зърнени закуски, захар, алкохол и кофеин по време на детоксикацията.

На много места при детокс се препоръчва и пълно ограничаване на приема на месо.

Докато чисти меса като пилешко и пуешко филе, риба, свинско контра филе не биха навредели, то месни субпродукти като салами, колбаси, луканки и кренвирши е задължително да бъдат изключени.

Изброените продукти съдържат вредни добавки и примеси, добавени мазнини и сланина, сол, химикали, а количеството чисто месо, богато на протеин е минимално.
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта