Бременна в 8-ия месец права в автобуса, а мъжете - насядали?!

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Бременна в 8-ия месец права в автобуса, а мъжете - насядали?!

Мнениеот Ani_ » 08 Яну 2019, 10:18

Знам че не се случва само на мен, което е още по-тъжно! Вчера пак попаднах на такава гледка в градския транспорт - жената в очевАдно напреднала бременност, мъжете се правят на разсеяни и никой не й отстъпи мястото си. Изпадах не веднъж в такава ситуация и през моята бременност. Понякога съм "нахалствала" да ми отстъпят място, обаче погледите обикновено са били "ама сериозно ли?!". Чак ти става неудобно че искаш да седнеш с големия корем, за да не паднеш при някоя рязко набита спирачка.
Защо няма толерантност, защо българските мъже са забравили що е това кавалерство?!
На вас случвало ли ви се е, как реагирате, какво мислите по въпроса?
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

Re: Бременна в 8-ия месец права в автобуса, а мъжете - насядали?!

Мнениеот viviann » 08 Яну 2019, 10:32

Всяка бременна поне веднъж е била в такава ситуация. Отвратително е. Опитвала съм да говоря с хората, уви, всички са станали толкова саможиви и безчувствени. Гледат себе си и никой не го е грижа за другите. Аз лично като видя бременна жена, ставам и й отстъпвам мястото си. Всъщност така правя и за възрастните хора. Обаче вече не е модерно, всеки се прави на разсеян. Даже днес в градския транспорт един мъж щеше да се спъне от бързане да заеме една свободна седалка, към която се бях запътила. Кавалерството е на изчезване, факт.
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Бременна в 8-ия месец права в автобуса, а мъжете - насядали?!

Мнениеот Ванила » 08 Яну 2019, 10:43

Защото така са били възпитавани въпросните мъже. Техните бащи най-вероятно също не са се държали с жените вежливо и като с дами. Едва ли бащите им са отваряли вратите и са давали път на майките им, едва ли са носили тежките чанти. Почти винаги ставаш такъв, какъвто е примера вкъщи.
Ванила
 
Мнения: 96
Регистриран на: 25 Ное 2018, 12:35

Re: Бременна в 8-ия месец права в автобуса, а мъжете - насядали?!

Мнениеот sky_100 » 08 Яну 2019, 10:48

Въобще не съм си мълчала в подобни ситуации. Като не са ги научили родителите им в миналото, сега да си берат срамовете и да се учат. Нямам никаква търпимост към простаците и "пердетата" вече. Някои ми се възмущават, други се засрамват...
Помня на една опашка в институция как си отвисях 2 часа, а пред очите ми се изнизаха 2-3 "с връзки" и минаха за минути. На никой не му пукаше, че съм стояла толкова време на крак в напреднала бременност. Да, никой не ти е длъжен, ама тук става дума за толерантност и човещина.
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Бременна в 8-ия месец права в автобуса, а мъжете - насядали?!

Мнениеот Ani_ » 08 Яну 2019, 10:52

Както и предполагах, не е рядко срещано явление... :roll: Освен да си пожелаем да възпитаваме нашите синове в по-различно отношение към жените, да ги пазят и ценят.
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

Re: Бременна в 8-ия месец права в автобуса, а мъжете - насядали?!

Мнениеот _Лилия_ » 08 Яну 2019, 11:01

Да, всеки се ослушва и си казва "Защо пък някой друг да не го направи".
Разбира се, изключения има. Но са си точно ИЗКЛЮЧЕНИЯ. Да, бременната жена не е бременна, но й е трудно. Тук наистина опираме до съчувствие и човещина, и донякъде до възпитание.
Помня случаите, в които са ми правили път или отстъпвали място през бременността. Но не помня колко пъти са си затваряли очите.
Нещата ще се променят, ако ние възпитаме идното поколение по различен начин. За тези, които сега не отстъпват място и не могат да бъдат кавалери, вече е късно. Според мен.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Бременна в 8-ия месец права в автобуса, а мъжете - насядали?!

Мнениеот flip » 15 Мар 2019, 11:06

За съжаление в България е често срещана гледка. Лошото е че, когато не става дума за деца, а за несъобразителни зрели мъже или жени, няма шанс за промяна. Ако е дете, да му направиш забележка. Може пък едно от три да се научи. Ама възрастните са изпусната работа.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36


Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта