За или Против екстремните преживявания в планината?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

За или Против екстремните преживявания в планината?

Мнениеот Moni_265 » 09 Яну 2019, 12:11

След последните събития с полуголия турист, който е изкачвал Черни връх на Нова година, се замислих кой е прав и кой - не. Дали той самият не е трябвало да обмисли по-добре условията, в които тръгва нагоре? Дали пък не е нормално на света да има и хора като него - различни, експериментатори, смели? Как бих постъпила аз - ще имам ли куража и защо бих го направила.
Вие подкрепяте ли такива "щураци" или оставяте само разумът да ви диктува действията?
Аватар
Moni_265
 
Мнения: 72
Регистриран на: 12 Ное 2018, 15:24

Re: За или Против екстремните преживявания в планината?

Мнениеот Съни » 09 Яну 2019, 12:19

Аз като човек, който обича високите скорости, тоест си падам по екстремното, смятам че всеки е свободен да направи своя избор. Дали ще живее 20 или 70 години си е негова работа. Както беше и с Боян Петров. Той си имаше цели и не го вълнуваше докъде може да го докарат те. И е хубаво че има такива хора - да се стремят към нещо повече от това да имат покрив над главите си, да имат храна и телефон, например. Точно такива щури, дори и безразсъдни за повечето, хора движат света напред.
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: За или Против екстремните преживявания в планината?

Мнениеот Дороти » 09 Яну 2019, 12:28

Съгласна съм, че трябва да има и такива смели хора. Но трябва и разум. Факт е че обикновено загиват най-опитните, уж. Именно защото са смели и си позволяват да прекрачат граници, които по-невежите като нас, не биха.
Не разбирам защо трябва да се доказва, обаче, че може и гол да катериш планините. Какво постигаш? Не случайно е измислено доброто оборудване и екипировка. Любовта към планината е мистериозна. Сигурно има хора, за които тя е всичко. Не го разбирам, но не го и съдя. Просто не разбирам липсата на инстинкт за самосъхранение.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: За или Против екстремните преживявания в планината?

Мнениеот Стоян75 » 09 Яну 2019, 12:33

Аз съм правил подобни изпълнения, но в една друга възраст. И доста често завършваха кофти. Истинско чудо е че съм се измъквал жив. Сега, с друг акъл вече, не бих тръгнал така. Пак обикаляме планините, но имаме план, имаме резервни варианти, никога не тръгваме по един човек.
Истината е че никога не можеш да промениш човек, който обича живота да е на ръба. Той си е такъв и винаги ще се стреми към това, под една или друга форма.
Аватар
Стоян75
 
Мнения: 26
Регистриран на: 26 Окт 2018, 09:59

Re: За или Против екстремните преживявания в планината?

Мнениеот Dust » 09 Яну 2019, 12:54

Човекът, който е изкачвал Черни връх е бил добре запознат и не е бил невеж. Доколкото разбрах поне. Никой не е застрахован да му се случи най-лошото. Принципно.
И като споменах застраховка, най-разумното нещо, което може да се направи е да се сключи планинска застраховка. Особено за хората, които редовно са в планината и обичат адреналина.
Dust
 
Мнения: 112
Регистриран на: 13 Ное 2018, 12:17

Re: За или Против екстремните преживявания в планината?

Мнениеот Dalia » 10 Яну 2019, 11:21

Ами ако човек не е "щурак" едва ли би хукнал по бели гащи сред зима из баирите. Аз лично не бих. Тези хора си го носят адреналина и не могат да живеят без да се движат по ръба на острието. Няма какво да ги обсъждаме тези неща. Ние, които си стоим у дома на топло не ги разбираме, както и те не разбират нас. Тези хора живеят за екстремността и опасността, и това ги кара да се чувстват живи.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: За или Против екстремните преживявания в планината?

Мнениеот Роуз » 17 Яну 2019, 15:51

Аз не съм фен на адреналиновите приключения, затова съм против. Но това си е мой избор и не съдя останалите. Има хора, родени да рискуват. Смели, леко откачени и готови да опитват нови и непознати неща. Това е техен избор, който на мен не пречи по никакъв начин.
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта