Как да стегна отпуснатата кожа след раждането?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Как да стегна отпуснатата кожа след раждането?

Мнениеот Matilda » 10 Яну 2019, 14:42

Момичета, вече минаха няколко месеца, откакто родих и е време да вляза в релси и да се погрижа за тялото си. Как да стегна отпуснатата кожа? Изглеждам ужасно, особено в областта на корема, но и не само. Тъй като свалих почти всичките качени килограми, а те не бяха никак малко, сега кожата ми изглежда зле.
Надявам се до лятото и морската ни почивка да съм влязла във форма. :cool:
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14

Re: Как да стегна отпуснатата кожа след раждането?

Мнениеот Надя! » 10 Яну 2019, 14:50

Противно на повечето очаквания, само спорт няма да свърши работа. Трябва и много внимателно хранене. Аз така се "прибрах" след раждането. Но наистина храненето беше добре обмислено и съчетано с правилните тренировки.
Година след раждането помня, че нямах никакъв корем и като цяло бях като преди.
Срещни се с инструктор, който да ти изготви и тренировъчна, и хранителна програма.
Надя!
 
Мнения: 66
Регистриран на: 18 Дек 2018, 11:10

Re: Как да стегна отпуснатата кожа след раждането?

Мнениеот Валерия М » 10 Яну 2019, 14:53

Много зависи и от еластичността на кожата, както и от това как е поддържана не само през бременността, но и преди това.
Аз така и не успях да прибера изцяло корема и да стегна кожата, докато сестра ми - хем е с две деца, е като момиченце. Какво да се прави :tappingfoot:
Валерия М
 
Мнения: 79
Регистриран на: 07 Дек 2018, 10:13

Re: Как да стегна отпуснатата кожа след раждането?

Мнениеот Бистра » 10 Яну 2019, 14:57

Ако е много трагично положението, тоест свалените килограми са много и с тренировките няма голяма промяна, решението е Абдоминопластика. Не е евтино, но пък резултатът ще е добър.
Ето малко за процедурата:

Абдоминопластика
Кога се провежда?
Процедурата е подходяща за мъже и жени в добро общо здравословно състояние, за корекция състоянието на коремната стена. Показания за интервенцията са:
- прекарана бременност
- драстично отслабване
- предходни оперативни намеси
- загуба еластичността на кожата с напредване на възрастта
Как се провежда?
Процедурата се осъществява под обща анестезия.
Прави се разрез на коремната стена в областта между венериния хълм и пъпа с дължина, зависеща от необходимата корекция. През тази интервенция се отстраняват излишните подкожна мазнина и кожа, а също се възстановяват и зашиват мускули и фации. Прави се и разрез в областта на пъпа като последния се възстановява впоследствие на ново място.
Понякога се съчетава и с липосукция.
Целостта на коремната стена се възстановява с шевове, адхезивни материали, клипсове.
Оставят се дренажи. След операцията се носи ластичен пояс. При частични процедури разрезите и обема на намесата е по-малък и не е нужно преместване на пъпа, може да се проведе и ендоскопски. При разширения вариант се включва пластика и в областта на бедрата и на страничните части на коремната стена.
Какви са рисковете, усложненията, недостатъците?
Както при всяка оперативна намеса и тази крие рискове от инфекция, кръвотечения, събиране на течност (серуми), хернии, загуба на сетивност или хронична болезненост в областта.
Възможно и да останат белези. Възможни са усложнения от страна на сърдечно-съдовата или дихателната система. Постигнатият ефект изчезва след драстично отслабване или бремеПрочети още на: Абдоминопластика | Puls.bg - https://www.puls.bg/diagnostic/procedur ... ure_1.html
Бистра
 
Мнения: 87
Регистриран на: 20 Дек 2018, 10:29

Re: Как да стегна отпуснатата кожа след раждането?

Мнениеот София » 10 Яну 2019, 15:02

Леле, цените на абдоминопластиката са ужасяващи! Поне за мен!

Абдоминопластика (пластика на корем)€ 2600,00 - 5500,00 :shock:

Това е от случайно избран сайт на пластичен хирург...
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16

Re: Как да стегна отпуснатата кожа след раждането?

Мнениеот Glow » 10 Яну 2019, 15:05

Ами, въпрос на възможности и приоритети.
Аз, ако имам парите, бих го направила, за да се чувствам добре в тялото си, но уви!

Все пак, с тренировки - различни видове коремни преси и други упражнения за сила, може да се оформят коремните мускули, което пък да придаде друга визия на коремната област. Може да не е най-доброто решение, но е по-добро от нищо.
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Re: Как да стегна отпуснатата кожа след раждането?

Мнениеот sky_100 » 10 Яну 2019, 15:12

Зависи най-вече от степента на отпускане на кожата. Ако наистина драстично са свалени килограми, само оперативно може да се прибере и опъне.
Ако е в по-лека степен - треньор, диета и всичко ще се оправи.

Аз имах късмета да не кача много килограми през бременността, така че после успях да си възвърна старата визия.

Ето някои основни и ефективни упражнения за корем :)
Прикачени файлове
abs-workout_55 (1).jpg
abs-workout_55 (1).jpg (286.3 KiB) Прегледано 853 пъти
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Как да стегна отпуснатата кожа след раждането?

Мнениеот bbeleva » 10 Яну 2019, 15:22

Подкрепям мнението на Надя! - хранителен и тренировъчен режим, следен и изготвен от инструктор, може да направи наистина чудеса. Аз съм тренирала и самостоятелно, и под надзора на инструктор, и искам да ви кажа че разликата е от небето до земята. Това което постигнах с инструктора за 3 месеца, не го бях постигнала с цяла година ходене на фитнес преди това.
От инструктора ми знам, че теглото и фигурата ни се дължат на:
- 70% - храненето
- 30% - спорт и физическа активност
bbeleva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Яну 2019, 12:30

Re: Как да стегна отпуснатата кожа след раждането?

Мнениеот Elepharm » 10 Яну 2019, 16:46

Какви са тези абдоминопластики, ами ако се отнася за жена в детеродна възраст, която ще има и още бременности? А всички рискове от оперативната интервенция? Защо жените днес сме така фокусирани върху тялото си, не даваме най-доброто на децата си, като дори, ако имаме кърма, пием лекарства за да я спрем, за да можем скоростно да отслабнем и да си върнем старите килограми. А точно кърменето подпомага събирането на матката и постепенното отслабване е най-доброто.
Моя позната благодарение на екстремна програма за отслабване пък се"сдоби" с увиснал бюст.
По-кротко, момичета, бързайте да покажете душевна красота, това бързане няма да доведе до щети.
Elepharm
 
Мнения: 44
Регистриран на: 11 Май 2017, 15:11


Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта