Катрин Тасева дари медала си за операция на спортист, анонимен човек й го върна

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Катрин Тасева дари медала си за операция на спортист, анонимен човек й го върна

Мнениеот Кети cat » 15 Яну 2019, 10:27

Много се впечатлих от постъпката на гимнастичката ни Катрин Тасева. Не знам дали сте чули, че преди няколко месеца тя е дарила златния си медал, за да се съберат пари за операция на крака на наш футболист. Тези дни самата тя, обаче, беше изненадана, когато разбра, че човек, който иска да запази анонимността си, й е откупил обратно медала и й го е върнал.
Обнадеждена съм, че добри хора все още има! И че доброто винаги се връща.
Кети cat
 
Мнения: 95
Регистриран на: 23 Ное 2018, 11:59

Re: Катрин Тасева дари медала си за операция на спортист, анонимен човек й го върна

Мнениеот Ива Тодорова » 15 Яну 2019, 10:35

Не знам кой не би се впечатлил :smile: В България толкова рядко се прави добро, безвъзмездно и безкористно, че винаги прави впечатление подобна постъпка.
Добрият човек си остава добър и след медалите и славата.
Относно анонимният човек, който й го е върнал - явно има финансовата възможност да го направи. А по-човечен начин да похарчиш парите си, не намирам. Той е казал, че "всеки медал трябва да е при шампиона си".
Дай боже повече хора да постъпват така, иначе нямаме бъдеще.
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37

Re: Катрин Тасева дари медала си за операция на спортист, анонимен човек й го върна

Мнениеот _Лилия_ » 15 Яну 2019, 10:52

Така постъпват истинските хора, които са били възпитавани в грижа за другите. Егоистът никога не би се сетил дори да го направи.
На мен ми е любопитно кой е бил анонимният българин, защото повечето богаташи все искат да им се въртят имената по медиите. Може пък в един момент да стане ясно.
Браво още веднъж на Катрин Тасева!
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Катрин Тасева дари медала си за операция на спортист, анонимен човек й го върна

Мнениеот velvet_81 » 15 Яну 2019, 10:55

Момичето е направило страхотен жест, дано футболистът се възстанови. Ама защо в такива ситуации не чуваме за благотворителни каузи или подобни жестове на дарение от страна на видните ни политици и известни личности?!
Или събираме пари с ДМС, за болни деца и възрастни, или някой не толкова богат, но с добро сърце, ще се лиши от нещо свое, за да помогне. А онези плужеци, които не си знаят банковите сметки, ламтят за още и това е.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Катрин Тасева дари медала си за операция на спортист, анонимен човек й го върна

Мнениеот Веси Вес » 15 Яну 2019, 11:08

И аз като вас бях трогната от това, което е направила. Не знам каква сума пари може да се осигури от златния медал, но се надявам човекът да оздравее.
А на това момиче ще му се върне под някаква форма стореното добро. Но не мога да не се подразня и аз от всички търтеи, които си кътат парите, все едно ще си ги носят на оня свят.
Веси Вес
 
Мнения: 76
Регистриран на: 07 Яну 2019, 10:35

Re: Катрин Тасева дари медала си за операция на спортист, анонимен човек й го върна

Мнениеот flip » 15 Яну 2019, 11:29

Добре е да има глътка свеж въздух около нас, покрай всичките гнусотии, които гледаме - то не бяха катастрофи, кражби, убийства, болести. По-често трябва да се показват добрите хора.
От разни интервюта съм останала с впечатлението, че Катрин Тасева е скромен и мил човек. Чест й прави, че е надраснала егото си и за нея медалът не е бил толкова важен.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Катрин Тасева дари медала си за операция на спортист, анонимен човек й го върна

Мнениеот Viktor.Ivanov » 15 Яну 2019, 16:29

В този случай, Катрин Тасева би теглила една майна на страната, която не дава шанс на младите хора да живеят адекватно. Не си струва да се състезаваш за такава държава.
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Катрин Тасева дари медала си за операция на спортист, анонимен човек й го върна

Мнениеот Pipilota » 15 Яну 2019, 17:27

Много благородна постъпка, но явно и медалът има стойност, за да бъде закупен на подобаваща цена, за да бъде дадено за лечения. :) А отностно постъпката, богатите хора не са само тези, които дават по телевизията, иначе медиите ни щяха да са пълни със стотици лица ;) Има много българи, които имат възможности и не държат да се поакзват пред телевизията. в България е срамно да си богат, това те прави задължително лош.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Катрин Тасева дари медала си за операция на спортист, анонимен човек й го върна

Мнениеот Съни » 16 Яну 2019, 15:17

Напротив, повечето богати българи не се срамуват, че са такива. Причините да се скатават са по-скоро, защото не се знае как са забогатели и затова гледат да не се набиват на очи :wink:
Иначе, да, и аз мисля че много хора вършат добро, но не се показват по телевизията, което е още по-благородно! Както, всъщност е постъпил и този човек, който е откупил медала й.
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: Катрин Тасева дари медала си за операция на спортист, анонимен човек й го върна

Мнениеот Ка Ме Лия » 17 Яну 2019, 12:47

И аз съм на мнението на Виктор Иванов. Какъв стимул имат тези българи да печелят и славят името на България?! Насреща си какво получават?!
Ка Ме Лия
 
Мнения: 57
Регистриран на: 17 Яну 2019, 11:30


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта