Дразните ли се на вечно закъсняващи приятели?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Дразните ли се на вечно закъсняващи приятели?

Мнениеот София » 16 Яну 2019, 12:57

Да ви кажа, направо съм се видяла в чудо с някои мои приятелки. Вечно имат оправдание, вечно нещо форсмажнорно ги е сполетяло и пак не са успели да дойдат навреме. Как пък все на едни и същи се случва?!
Казвала съм, че това ме дразни. Опитвала съм да се разберем за 5-10 минути по-ранна среща, но като знаят че това време е аванс за тях, пак си се туткат до последно :roll: Как се оправяте с такива хора, дразни ли ви или не обръщате внимание?
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16

Re: Дразните ли се на вечно закъсняващи приятели?

Мнениеот Съни » 16 Яну 2019, 13:05

Оооо, любима тема на разговор ми е! Аз имам само една такава приятелка, ама ми стига като за пет! Колкото и да мърморя, не става и това е. Имам чувството, че просто си е такава. Разредих срещите си с нея, съвсем неусетно. Не мисля че има оправия.
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: Дразните ли се на вечно закъсняващи приятели?

Мнениеот Алиса_В » 16 Яну 2019, 13:12

Аз съм изключително точен човек, мразя да закъснявам и минута и много се напрягам, ако се случи. Можете да си представите какво ми е било като се влюбих в човек, който редовно закъснява :???: Леле, отне ми месеци, да не кажа и повече, да свикна, че е такъв. Не че не се дразня, но съм се примирила, че ще е така. Когато мога, му давам време аванс и понякога това върши работа. Иначе, за служебни задължения не закъснява, обаче за всичко останало е ужас просто!
Няма шанс за промяна, до човек си е.
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Re: Дразните ли се на вечно закъсняващи приятели?

Мнениеот Glow » 16 Яну 2019, 13:15

Хората сме различни. Едни са пунктуални, други са над тези неща. Опитвам се да го помня и да си го повтарям. Е, и аз се дразня, особено ако срещата е много важна или е със запазен отпреди 100 години час. Такива хора просто са хаотични и разпиляни, трудно ще се променят.
Моят близка роднина като ще се събираме вкъщи, и казваме половин час по-рано че е събирането. Така идва навреме :mrgreen:
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Re: Дразните ли се на вечно закъсняващи приятели?

Мнениеот Миленита » 16 Яну 2019, 13:18

Точно така е, всеки е различен. Старая се да не се впечатлявам от дреболии. Аз също имам своите кусури, ама приятелите ми ме приемат някак си. Те си знаят какво им е :mrgreen:
Миленита
 
Мнения: 100
Регистриран на: 13 Ное 2018, 13:21

Re: Дразните ли се на вечно закъсняващи приятели?

Мнениеот viviann » 16 Яну 2019, 13:23

Аз просто спрях да се виждам с такива хора. Звучи драстично, ама иначе много нерви.
Сега, до 5-10 минути - на всеки се случва. Ама едни и същи хора и то с големи закъснения...
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Дразните ли се на вечно закъсняващи приятели?

Мнениеот Дороти » 16 Яну 2019, 13:25

Хората са го казали " Точността е признак за учитивост ! " Не закъснявам и не обичам закъсняващи хора. Затова и бягам далеч от тях, ако се случи повече 2-3 пъти, примерно.
На всеки може да се случи, но поне да се обади на този, който го чака. Предупреди го, обясни му. Ама да си нехаеш, а някой да виси да те чака - е липса и на уважение към човека и неговото време.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Дразните ли се на вечно закъсняващи приятели?

Мнениеот Роуз » 17 Яну 2019, 16:06

Някъде бях мернала, че е измислен часовник за такива хора :mrgreen: В смисъл че повтаря постоянно "Закъсняваш", след като е минало времето за уговорката. Сигурно при някои не толкова тежки случаи би свършило работа.
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Дразните ли се на вечно закъсняващи приятели?

Мнениеот Стефи Колева » 30 Яну 2019, 15:27

Нямам такива просто. Отсяла съм си хората, които ме правят щастлива и не ме дразнят. Може да са 2-3, но са точни и готини.
Вече не правя компромиси със себе си за такива неща. По-малко хора, но по-качествени.
Стефи Колева
 
Мнения: 66
Регистриран на: 08 Яну 2019, 13:32

Re: Дразните ли се на вечно закъсняващи приятели?

Мнениеот smile :) » 17 Юни 2019, 09:52

Истината е, че и аз често закъснявам, така че нямам основание да очаквам другите да са също така пунктуални.
smile :)
 
Мнения: 43
Регистриран на: 14 Юни 2019, 09:39

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта