Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот annamaria » 05 Фев 2019, 11:55

Пълната упойка при раждане се прилага в краен случай. Всичко се прави по преценка на лекаря. Дори и решението за упойка. При усложняване на родилния процес, докторите трябва да вземат най-адекватното решение.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот renetka » 18 Фев 2019, 16:42

Винаги съм се питала дали е възможно да се роди без наличието на никави упойки? Да се следва само естествения ход на процеса?
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот Lisandra » 18 Фев 2019, 18:32

renetka написа:Винаги съм се питала дали е възможно да се роди без наличието на никави упойки? Да се следва само естествения ход на процеса?

Ренетке, разбира се, че може! Бабите ни как са раждали? Обаче има и алтернативни методи на обезболяване, като раждане във вода.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот Tinki » 19 Фев 2019, 12:57

Съгласна съм. Едно време като не е имало обезболяващи, как са раждали нашите баби? В днешно време е напълно възможно да се роди съвсем естествено, стига до теб да е екип от професионалисти, които да отделят нужното внимание и спокойствие за жената по време на раждането.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот renetka » 20 Фев 2019, 12:20

Дано суетата на днешните раждащи жени отстъпе на здравия разум, за да им напомни, че природата така ни е проектирала, че да раждаме естествено.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот Pacienti » 21 Фев 2019, 17:59

Tinki написа:Съгласна съм. Едно време като не е имало обезболяващи, как са раждали нашите баби? В днешно време е напълно възможно да се роди съвсем естествено, стига до теб да е екип от професионалисти, които да отделят нужното внимание и спокойствие за жената по време на раждането.

По принцип е така, но винаги трябва да става под наблюдението на лекар. Защото ако се получат усложнения...
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот Doktoricata » 22 Фев 2019, 17:49

renetka написа:Дано суетата на днешните раждащи жени отстъпе на здравия разум, за да им напомни, че природата така ни е проектирала, че да раждаме естествено.

Недей да съдиш, според мен не е от суета, а от незнание и страх. Ако има кой да те подготви предварително, че не е толкова страшно, според мен повечето ще предпочетат нормалното раждане.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот renetka » 27 Фев 2019, 16:43

Според вас възможно ли е раждане без абсолютно никакви упойки и помощни вещества? Както едно време?
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот Влади » 05 Мар 2019, 12:03

Възможно е и аз съм живия пример :wink: Не са ми слагали никаква упойка и си издържах. Сигурно зависи и кой колко болка може да понесе, но не смятам, че е било нещо зверско, та да не мина без упойка. Бебето беше голямо, имах трудности при самите напъни, но това продължи минути. Иначе се издържа. Лично при мен беше така.
Влади
 
Мнения: 87
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:49

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот Pacienti » 05 Мар 2019, 18:20

Влади написа:Възможно е и аз съм живия пример :wink: Не са ми слагали никаква упойка и си издържах. Сигурно зависи и кой колко болка може да понесе, но не смятам, че е било нещо зверско, та да не мина без упойка. Бебето беше голямо, имах трудности при самите напъни, но това продължи минути. Иначе се издържа. Лично при мен беше така.

Имаше ли разкъсвания и шевове?
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта