Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот annamaria » 26 Мар 2019, 15:51

renetka написа:
annamaria написа:Мисията на акушерките е не само да посрещнат живота, но и да окуражат жената по време на бременността и по време на раждането. Изчетох повечко за Ла Вита Нова и се радвам, че тяхна мисия е именно това.


Да си акушерка е призвание. Да мислиш едновременно за жената, която ражда и за детето, което ще се появи. Нелека мисия, с която се заемат жени, които наистина да са призвани за това. Казълова е авторитет и дано по-младичките също ги обучи в това.


Дано така стане. При раждане вместо упойки, много добра роля играят и масажите, разговорите. Уединената атмосфера, спокойствието може да подпомогне жената да роди нормално без никакви упойки.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот annamaria » 03 Апр 2019, 15:45

В този ред на мисли, има ли майки, които да са родили само с акушерка?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот nefertiti » 03 Апр 2019, 17:27

annamaria написа:В този ред на мисли, има ли майки, които да са родили само с акушерка?

Има, в тази група коментират за естествено раждане след секцио и Емилия Казълова е участничка. Ако някой се интересува, може директно да се обърне към нея.
https://www.facebook.com/groups/VBACBul ... 816259396/
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот annamaria » 04 Апр 2019, 15:27

Възможно ли е наистина това? Възможно ли е да има естествено раждане след секцио? Според мен малко са кадрите, които ще се навият на това. Ще изгледам видеото.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот renetka » 05 Апр 2019, 10:39

Аз съм чувала за случаи, в които след секцио жените се наемат да родят естествено. Но това много зависи и дали лекарят ще се съгласи или дадената акушерка. Но акушерка Казълова май прави това. Смела е да се наеме с естествено раждане след секцио.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот Pacienti » 08 Апр 2019, 16:38

annamaria написа:Възможно ли е наистина това? Възможно ли е да има естествено раждане след секцио? Според мен малко са кадрите, които ще се навият на това. Ще изгледам видеото.

Разбира се, че е възможно, казва се ВБАК и в болница Свети Лазар насърчават естественото раждане, независимо как е минало първия път.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот Doktoricata » 09 Апр 2019, 18:12

annamaria написа:Възможно ли е наистина това? Възможно ли е да има естествено раждане след секцио? Според мен малко са кадрите, които ще се навият на това. Ще изгледам видеото.

Виж това видео, има и естествена упойка, като добрата атмосфера и смеха:
https://www.facebook.com/1301277934/vid ... =2&theater
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот m0n4eto » 11 Апр 2019, 14:51

Doktoricata написа:
annamaria написа:Възможно ли е наистина това? Възможно ли е да има естествено раждане след секцио? Според мен малко са кадрите, които ще се навият на това. Ще изгледам видеото.

Виж това видео, има и естествена упойка, като добрата атмосфера и смеха:
https://www.facebook.com/1301277934/vid ... =2&theater

И аз го гледах, ама тази жена пък хич да не я боли. Направо не е за вярване...
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот annamaria » 11 Апр 2019, 14:59

Как да те боли, когато раждаш с настроение и разбиране от страна на персонала? Ей така се прави, трябва да си до раждащата жена, така няма да и изглежда толкова страшно като тръгнеш да раждаш.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот renetka » 12 Апр 2019, 15:28

Нали все пак това е и мисията на акушерките от Ла Вита Нова. Да се ражда с настроение и позитивизъм.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта