Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот renetka » 13 Май 2019, 14:54

Въпросът ми беше такъв, защото някои лекари въобще не си правят труда да обяснят на бъдещата майка, че няма по-хубаво от естественото раждане.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот annamaria » 14 Май 2019, 15:24

Много зависи от самия лекар, подходът му към раждането. Не отричам, че има лекари които правят секцио без видими причини. Но понякога самият лекар трябва да се съобрази и с желанието на бъдещата майка. Някои жени имат фобия от раждането, даже си имаше точно понятие това.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот Lisandra » 14 Май 2019, 15:45

renetka написа:Въпросът ми беше такъв, защото някои лекари въобще не си правят труда да обяснят на бъдещата майка, че няма по-хубаво от естественото раждане.

Защото се чувстват по-сигурни за здравето на майкта и бебето при секцио. Избягват излишните рискове.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот flip » 15 Май 2019, 10:28

Всичко зависи от човека и от препоръката от лекаря. Аз лично бих избрала епидурална, а не спинална. Искам да имам усещане за случващото се.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот annamaria » 15 Май 2019, 15:40

flip написа:Всичко зависи от човека и от препоръката от лекаря. Аз лично бих избрала епидурална, а не спинална. Искам да имам усещане за случващото се.


Всеки има различни възгледи за това как да протече раждането и каква упойка да пожелае. Но това наистина се решава в най-висока степен от лекарите. Каквото те преценят.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот Pacienti » 15 Май 2019, 16:22

flip написа:Всичко зависи от човека и от препоръката от лекаря. Аз лично бих избрала епидурална, а не спинална. Искам да имам усещане за случващото се.

Какво имаш предвид под усещане, нали се сещаш, че ако се наложи секцио...
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот annamaria » 17 Май 2019, 11:10

Ако се наложи секцио, си трябва секцио. Така че колкото и да си мераклийка да родиш естествено, ако имаш причина да се роди секцио, нищо не може да промени нещата.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот Doktoricata » 17 Май 2019, 14:33

flip написа:Всичко зависи от човека и от препоръката от лекаря. Аз лично бих избрала епидурална, а не спинална. Искам да имам усещане за случващото се.

Предполагам, че говориш за естесвено раждане. Нали знаете обаче, че упойката тогава се слага при определено разкритие, нито по-рано, нито по-късно.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот annamaria » 20 Май 2019, 15:08

Doktoricata написа:
flip написа:Всичко зависи от човека и от препоръката от лекаря. Аз лично бих избрала епидурална, а не спинална. Искам да имам усещане за случващото се.

Предполагам, че говориш за естесвено раждане. Нали знаете обаче, че упойката тогава се слага при определено разкритие, нито по-рано, нито по-късно.


Това въобще не го знаех. Как можем да си го обясним? И защо точно на определени размери се поставя тази упойка?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Епидурална или спинална упойка да избера при раждането?

Мнениеот m0n4eto » 20 Май 2019, 16:33

annamaria написа:Доктор Бойко Димитров също е привърженик на естественото раждане. Но наистина като цяло болницата развива и подкрепя изцяло този тип раждане.

Чух страхотни неща за него като специалист. Ти при него ли си раждала?
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта