Бихте ли пуснали детето си на училище, въпреки върлуващия грип?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Бихте ли пуснали детето си на училище, въпреки върлуващия грип?

Мнениеот Валерия М » 24 Яну 2019, 10:54

Много се колебая дали да пускам детето си на училище, макар че грипната ваканция вече свърши. Реално грипът още си върлува и хем не искам да изпуска материал и аз да се вманиачавам толкова, хем пък си го има и страхът да не лепне нещо. Тази зима чувам за повече смъртни случаи след усложнения и се тревожа. Що за чудо беше това, все е имало грип, вируси и т.н, но толкова коварен не помня да е бил. Покрай нас почти всички го изкараха и никой не се размина леко.
Та, вие какво бихте избрали - вкъщи, докато поотмине пика или на училище - да се калява и да не изпуска много?
Валерия М
 
Мнения: 79
Регистриран на: 07 Дек 2018, 10:13

Re: Бихте ли пуснали детето си на училище, въпреки върлуващия грип?

Мнениеот Matilda » 24 Яну 2019, 11:07

Зависи дали има и кой да го гледа. Ако съм на линия, бих си оставила детето вкъщи. Децата на всичките ни познати изкараха грипа, едно от тях стигна до болница. Добре че бързо се възстанови все пак.
Ще наваксваме пропуснатия материал вкъщи, ако трябва, но здравето определено е най-важно.
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14

Re: Бихте ли пуснали детето си на училище, въпреки върлуващия грип?

Мнениеот Glow » 24 Яну 2019, 11:27

Аз не бих се шашкала и ще го пусна да си ходи на училище. Не че не ме е шубе от болести, ама то гаранция няма никъде. До магазина ще отиде, пак някой може да кихне отгоре му и да го зарази.
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Re: Бихте ли пуснали детето си на училище, въпреки върлуващия грип?

Мнениеот blaze » 24 Яну 2019, 11:32

Аз нямам деца, но съм леля на ученик. Сестра ми го спря от училище. Вярно, има на кого да го остави няколко дни, но ако толкова върши човек да си запази детето здраво, все ще измъдри начин да го обгрижва. Ако пък е на 10 или повече години, може и самО да се гледа даже.
Аз лично се страхувам не толкова от болестите по принцип, ами от тези грипове през зимата. Две поредни години се разболявам, а по принцип не съм болнав човек. Ми, да ви кажа, карам го много тежко. Представям се малко дете как би го изкарало и определено смятам, че е по-добре да не се рискува.
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Бихте ли пуснали детето си на училище, въпреки върлуващия грип?

Мнениеот Karina_85 » 24 Яну 2019, 11:34

В Стара Загора сякаш обявиха грипна ваканция след като пикът беше отминал.Затова и съм пуснала моето дете на училище. При тях декември беше ад, по-малко от половината бяха в паралелките. Сега ми се струва, че е добре положението, пък не знам. Дано не греша, че и отпуск не мога да си пусна :roll:
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Бихте ли пуснали детето си на училище, въпреки върлуващия грип?

Мнениеот IvanovA_Stef » 24 Яну 2019, 11:36

Всички специалисти съветват, ако е възможно, детето да не ходи на градина или училище, поне през пиковите дни. Много е трудно чисто логистично, ако няма роднини, на които да се остави детето. Иначе кой би рискувал здравето му?!
Затова, ако имате възможност, си го задръжте поне тази седмица вкъщи.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Бихте ли пуснали детето си на училище, въпреки върлуващия грип?

Мнениеот velvet_81 » 24 Яну 2019, 11:38

Karina, не знам къде учи Вашето дете, но в училището на нашето е нещо кошмарно. Днес госпожата каза, че са 7 деца в клас :shock: Страшно е положението. Хем сме в един град.
Аз пуснах моето, защото нямам избор :roll: Само се моля да не лепне нещо, че декември го изкарахме в болести и ми дойде до гуша!
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Бихте ли пуснали детето си на училище, въпреки върлуващия грип?

Мнениеот Dalia » 24 Яну 2019, 12:25

И децата на сестра ми са на училище. Малкият е на предучилищна, големият е 3 клас. Всички деца са си там с изключение на наистина болните явно, тъй като липсват по 2-3 деца, което е нормално. Според мен медиите създадоха излишна психоза у хората. Да, наистина грипът не е шега работа с тези изкуствено създадени щамове, но ние нали сем на работа и сме навън. и след това се прибираме у диома и може и ние да им го занесем. А и моето наблюдение през прези дни от уж грипната ваканция бяха, че моловете и детските кътове бяха пълни с деца. Пък на училище, видиш ли, е много опасно да идат децата. Но това си е само мое мение.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта