Ранна резервация за море - рисковано ли е?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Ранна резервация за море - рисковано ли е?

Мнениеот Петя Георгиева » 25 Яну 2019, 11:05

За първа година този въпрос стои на дневен ред, но решихме, че не ни се трепери в последния момент дали ще намерим готино място. Може би остаряваме :mrgreen: Сега вече, като сме с дете, изискванията ни са различни - да е чисто, приветливо, да има вкусна храна и да не е шумно и претъпкано от народ.
Никога досега не сме правили резервация за морската ни почивка през зимата, но пък така се ползват отстъпки и човек има по-голям избор.
Дали е рисковано, може ли да не преметнат с резервацията - без значение дали става дума за България или Гърция/ Турция? Нямаме никаква представа.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Ранна резервация за море - рисковано ли е?

Мнениеот Ani_ » 25 Яну 2019, 12:32

И аз се интересувам от темата. Все ме е било страх да избързвам толкова с резервацията - всичко може да се случи. Обаче вече съм толкова отвратена от българския туристически бранш, че бих се лишила въобще от почивка на море, ако трябва пак така да ме обслужат.
Ние сме се насочили към Гърция, разглеждаме оферти в booking.com и до февруари ще трябва да се задействаме, за да използваме отстъпките. Едва ли може да е по-зле от българското Черноморие и отношението тук...
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

Re: Ранна резервация за море - рисковано ли е?

Мнениеот Ванила » 25 Яну 2019, 12:42

Момичета, въобще не се чудете! Ние процедираме така вече няколко години. Излиза не по-скъпо от почивка в България, а удобството, чистотата и обслужването са в пъти по-добри. За 500-600 лв можете да си резервирате апартаментче, съвсем близо до някой плаж, за 5-6 дни. А плажовете им нямат нищо общо с нашите! Така че препоръчвам горещо морска почивка в Гърция! А за ранната резервация - особено пък през законен сайт с посочени контакти и прочие, като booking, не мисля че рискувате парите си.
Ванила
 
Мнения: 96
Регистриран на: 25 Ное 2018, 12:35

Re: Ранна резервация за море - рисковано ли е?

Мнениеот Роуз » 25 Яну 2019, 12:51

Не бих имала нищо против, стига да мога да си пусна отпуск точно в този период. При мен е трудно отсега да планирам, но ако имах тази възможност, въобще не бих се притеснявала от ранна резервация.
Ако работата ви позволява да си заявите отсега отпуските, не виждам защо се колебаете. За почивките на море, особено в Гърция, съм чувала само добри отзиви.
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Ранна резервация за море - рисковано ли е?

Мнениеот Bloody Mary » 25 Яну 2019, 12:59

Четете отзивите в сайтовете, те са най-показателни, особено чуждоезичните. Дори и да има някое нагласено мнение, болшинството са достоверни все пак.
Досега проблем през подобни сайтове не съм имала.
Ранната резервация, освен финансово облекчение, има и други предимства - имате голям избор на места. Иначе, в последния момент си е рисковано, особено пък за семейство с деца. А и с по-ранната резервация човек може да си направи по-детайлна сметка каква сума ще му е нужна.
За състоянието на плажовете и другите са се изказали. На същото мнение съм. Байганьовщината ми дойде в повече в един момент и на мен.
Аватар
Bloody Mary
 
Мнения: 91
Регистриран на: 15 Ное 2018, 11:38

Re: Ранна резервация за море - рисковано ли е?

Мнениеот Moni_265 » 25 Яну 2019, 13:02

Категорично не мисля, че е по-рисковано от това да отидеш на море в България, да не знаеш какво ще ядеш, колко мизерна ще ти е стаята, дали ще си намериш място на плажа и дали няма да те окрадат. :mrgreen:
Аватар
Moni_265
 
Мнения: 72
Регистриран на: 12 Ное 2018, 15:24

Re: Ранна резервация за море - рисковано ли е?

Мнениеот Ива Тодорова » 01 Фев 2019, 16:13

Въобще не го приемам за рисково. Да не говорим, че даже вече голяма част от хотелите са ангажирани, в Гърция и Турция. Тоест, вече не е и съвсем ранна резервацията.
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37

Re: Ранна резервация за море - рисковано ли е?

Мнениеот Pipilota » 01 Фев 2019, 17:28

Бившият ми шеф още януари месец правеше резервацията си за море и всяка година уцелваха страхотно време, винаги последните 2 седмици на юни, когато и цените все още са по-ниски. Предполагам, че вече години наред продължава тази практика.
Аз обикновено не се решавам, защото не знам кога ще ми се ходи на море, понякога е по-рано през годината, друг път изникват някакви планове и предпочитам да отложа, зато ва и може би не бих могла да се справя с ранната резервация.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Ранна резервация за море - рисковано ли е?

Мнениеот Dalia » 01 Фев 2019, 18:20

Ранната резервация е рискована единствено, ако сте с малки деца... Иначе всичко си е ок... Даже е препоръчително да си запазите местенце, докато цените са по-нормални.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Ранна резервация за море - рисковано ли е?

Мнениеот sky_100 » 07 Фев 2019, 17:22

не мисля, че е рисковано. Имаш си кореспонденция, имейли. Има ли го черно на бяло, можеш и претенции да предявиш. А и много от сайтовете предлагат възстановяване, макар и частично, ако се откажеш, стига да не е в последните няколко дни.
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron