Уморих се да правя компромиси

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Уморих се да правя компромиси

Мнениеот Ванила » 30 Яну 2019, 13:07

Зная, че в една дълга връзка, при която двама души вече живеят заедно, компромисите са неизменна част. Обаче кога вече единият прекрачва границата и започва да използва отстъпчивостта, чувствата и миролюбивостта на другия? Защото аз вече мисля че преминах тази граница. Правенето на компромиси ми се струваше нещо нормално до скоро. Забелязвам, обаче, една тенденция само аз да отстъпвам и започвам да се чувствам глупаво. Правя компромиси с това, че вечно го няма, защото трябва да работи. Правя компромиси и с това, че държи да се събираме с неговите приятели. Правя компромиси и с това, че аз, макар и също изморена, трябва да чистя повечето пъти. Него все нещо го възпрепятства.
С времето нещата започнаха да ме дразнят, явно когато заслепяващото чувство на влюбеност отмина. Повече от година си повтарям, че е нормално да се правят компромиси. Ама ако пък ги прави само единия? Не знам дали да продължаваме заедно, сякаш не изглежда да има надежда нещо да се промени.
Ванила
 
Мнения: 96
Регистриран на: 25 Ное 2018, 12:35

Re: Уморих се да правя компромиси

Мнениеот maia the bee » 30 Яну 2019, 13:19

Всеки си има предел и достойнство. Ако си дала време на човека и не е показал ни най-малко желание да отстъпва, за да се чувстваш и ти добре, то тогава просто се разделете. Това ще изпие силите ти. Човек прави компромиси със себе си до време, после просто се озлобява към другия.
Разговаряли ли сте?
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Уморих се да правя компромиси

Мнениеот velvet_81 » 30 Яну 2019, 13:26

Спомня си една много мъдра мисъл:
В една връзка всеки трябва да извърви своята половина от пътя си към партньора. Ако обаче единият не го направи, то те никога няма да се срещнат.
Това е истината. Само с компромиси от едната страна, нищо няма да се получи.

Много е важно да намериш човек, който да има същите виждания като теб, поне за основните неща в живота - работа, деца, възпитание и подобни. Битовите въпроси и компромисите, свързани с тях, не са така драматични.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Уморих се да правя компромиси

Мнениеот Ванила » 30 Яну 2019, 13:29

Разговаряли сме няколко пъти. Той проблем не вижда. Твърди, че и той отстъпва често. Не мога да го оборя, просто е непреклонен.
Ванила
 
Мнения: 96
Регистриран на: 25 Ное 2018, 12:35

Re: Уморих се да правя компромиси

Мнениеот blaze » 30 Яну 2019, 13:34

При всеки случай, когато не си съгласна, настоявай да седнете и да обсъдите. Колкото и да е тегаво. Дайте си време да обмислите въпроса, обикновено като се успокоим, виждаме нещата в съвсем различна светлина и разбираме, че мъжете ни често са били прави.
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Уморих се да правя компромиси

Мнениеот Glow » 30 Яну 2019, 13:40

Зависи кой какво разбира под компромис. Има дреболии, за които не е проблем да се отстъпи, защото няма да повлияят върху начина на живот и комфорта на човека. Има и сериозни неща - да се откажеш от собствената си кариера, за да си с него по някакъв начин.
Защо си направила компромис със своите приятели и излизате само с неговите? Ами, редувайте ги - веднъж с неговите, веднъж с твоите :thumbup:
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Re: Уморих се да правя компромиси

Мнениеот Роуз » 30 Яну 2019, 13:47

С годините се научих да не си помрачавам деня с глупости. Ако е битовизъм, не обръщам внимание. Животът си тече и докато се обърнем, ще се окаже че повечето е минал.
Ако държиш на него, очертай граници, които не би позволила той да премине. Тоест, кое е важното за теб в живота. Всичко останало го остави да минава и заминава.
Аз похабих много време в ядове. После започнах да усещам, че се напрягам. По-скоро беше борба за доказване и надмощие помежду ни. Когато спряхме да се доказваме един на друг, нещата се успокоиха. Мина много време, обаче.
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Уморих се да правя компромиси

Мнениеот @Лорчето » 30 Яну 2019, 13:54

Била съм в подобни отношения с мъж. По никакъв начин не искаше да промени своя начин на живот. Правенето на компромиси е като снежна топка. Колкото повече я търкаляш, по-голяма става. В един момент толкова ми натежа, че буквално станах и си събрах багажа. И ми олекна на душата.
Трудно се живее с човек, който не иска да промени каквото и да било в името на връзката си. Буквално е любов на инат. Ако мислиш, че имаш нервите и стоицизма да го търпиш, ок. Но моят съвет е да не чакаш дълго. Докато чакаш, някъде навън може да е твоят човек, който ще е готов на не един компромис, за да те вижда усмихната :smile:
@Лорчето
 
Мнения: 61
Регистриран на: 14 Ное 2018, 15:07

Re: Уморих се да правя компромиси

Мнениеот Good girl » 05 Фев 2019, 11:37

Компромиси трябва да се правят от двете страни. Не става въпрос да се брои кой кога, но животът е пълен със ситуации, в които все някой ще е донякъде ощетен.
Връзка, в която еденията е пълен егоист и не може да жертва нищо свое, в името на партньора, означава само едно - недостатъчно силни чувства.
Аватар
Good girl
 
Мнения: 69
Регистриран на: 10 Дек 2018, 14:57

Re: Уморих се да правя компромиси

Мнениеот Karina_85 » 10 Апр 2019, 11:38

След като нещо се случва постоянно, тоест не е инцидентно, то значи има причина. Трябва да се обсъди защо все единият прави компромисите. Не може винаги да е така. Накрая ще си изцедена, ще се чувстваш употребена и ще намразиш половинката си.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Следваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта