Как да намеря свободно време за себе си и за мъжа си покрай бебето?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Как да намеря свободно време за себе си и за мъжа си покрай бебето?

Мнениеот Rainy mood » 08 Фев 2019, 10:57

Едва ли съм първата и няма да съм последната с подобно терзание - откакто се роди малкият, нямаме никакво време един за друг с мъжа ми. Нямам и лично време. Да, с малки деца знам, че е така, но все си мисля, че някак си човек трябва да има време и за себе си, и за партньора си. Иначе как се оцелява?
Така ни завърта ежедневието, че докато се усетим и станало време да лягаме. Бебето е на 8 месеца и лягаме рано-рано. Таткото, естествено, по цял ден е на работа, понякога даже и в съботите.
Имам чувството, че не мога да изляза от този омагьосан кръг. Мамите, как намерихте баланса?
Rainy mood
 
Мнения: 39
Регистриран на: 08 Фев 2019, 10:53

Re: Как да намеря свободно време за себе си и за мъжа си покрай бебето?

Мнениеот Бистра » 08 Фев 2019, 11:12

Наистина всяко семейство минава през такъв период. При някои е по-дълъг, при други - не толкова.
Може би, ако имате баба или дядо, да ви сменят за 1-2 часа в седмицата поне. Така ще можете да излезете с половинката някъде, или просто да релаксирате вкъщи и да си поговорите? Вече, ако баби няма, става сложно. :roll:
Бистра
 
Мнения: 87
Регистриран на: 20 Дек 2018, 10:29

Re: Как да намеря свободно време за себе си и за мъжа си покрай бебето?

Мнениеот Lady M » 08 Фев 2019, 12:38

А вечер като заспи детето не можете ли да си обърнете внимание? Със сестра ми само така можехме да се виждаме на спокойствие. Като приспеше малкия й отивах на гости. Хапване, пийване и сладки приказки по женски. Хем си почиваше, хем разнообразяваше малко от бебешкия живот. :mrgreen:
Lady M
 
Мнения: 67
Регистриран на: 08 Фев 2019, 12:23

Re: Как да намеря свободно време за себе си и за мъжа си покрай бебето?

Мнениеот Rainy mood » 08 Фев 2019, 12:41

Няма никакъв шанс да ни помагат баби или дядовци. Моите родители са далеч от тук, а на мъжа ми майка му е в чужбина. Всичко нас чака.
Може би аз не успявам да се организирам, знам ли. Затова се допитвам до вас - за идеи, съвети.
Rainy mood
 
Мнения: 39
Регистриран на: 08 Фев 2019, 10:53

Re: Как да намеря свободно време за себе си и за мъжа си покрай бебето?

Мнениеот Matilda » 08 Фев 2019, 12:47

Единствения начин, който намирахме е да се виждаме, докато бебето спи, вечерта. Обаче мъжа ми уморен от работа, аз - от търчане напред назад покрай детето. Единият често заспиваше, докато го приспива. Другият заспива, докато чака :mrgreen: Редовен сценарий. Наистина си е трудно първите месеци. Ако тогава родителите запазят близостта си, ще е добре. Всъщност, като порасне и проходи, става даже по-сложно. Малко олекват нещата с тръгването на детска градина.
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14

Re: Как да намеря свободно време за себе си и за мъжа си покрай бебето?

Мнениеот Гери Василева » 08 Фев 2019, 12:52

С бебе на 8 м трудно ще се намери баланс. И при нас беше, даже още срещаме трудности, с отделянето на внимание на другия. Аз първата година не знаех на кой свят съм.
Когато беше будно, или на разходка или игри вкъщи. Но винаги участвах в игрите, оставяла съм го да си играе самО, но не често. Съответно, домакинската работа я вършех, докато спи и аз не можех да почина. Вечер мъжа ми се връща късно и обикновено съм отнесла плувката до тогава.
Тъй като детето е вече почти на 2, го пращаме при майка ми за по един ден през уикенда. Това беше нещото, което ни сближи отново с мъжа ми. Иначе не знам как щеше да стане, освен с много стоицизъм и търпение.
Гери Василева
 
Мнения: 52
Регистриран на: 04 Фев 2019, 11:19

Re: Как да намеря свободно време за себе си и за мъжа си покрай бебето?

Мнениеот Влади » 08 Фев 2019, 13:03

Освен през уикенда, когато детето спи следобедния си сън. Не е много времето, но е по-добре от нищо. Взимате бебефона и се изнасяте в някоя друга стая.
Друг вариант е единият като заспи вечерта, а сте имали план да прекарате вечерта заедно, другият да отиде и да го събуди. Шантаво звучи, но ние така правехме. Този, който приспиваше детето, неизменно заспиваше с него. Имахме уговорка другият да го буди :lol:
Другото е стискане на зъби, докато поотрасне бебето :wink:
Влади
 
Мнения: 87
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:49


Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта