Народните танци- възвръща ли се интересът на младите?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Народните танци- възвръща ли се интересът на младите?

Мнениеот Story_teller » 17 Дек 2018, 10:48

Дъщеря ми пожела сама да я запиша на народни танци, защото приятелчетата й от градината ходят. Много хубаво ми стана, мислех си че българският фолклор замира. Радвам се че не съм права. Забелязвам наистина голям интерес към танците, щом и школите не са една или две.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: Народните танци- възвръща ли се интересът на младите?

Мнениеот Валерия М » 04 Яну 2019, 11:31

И аз мисля че се връща интереса. Даже аз се записах скоро на народни танци. Хем настроение, хем да понауча някое хоро.
Валерия М
 
Мнения: 79
Регистриран на: 07 Дек 2018, 10:13

Re: Народните танци- възвръща ли се интересът на младите?

Мнениеот ivan.stoqnov » 08 Мар 2019, 18:33

Аз пък не мисля... Просто сега много майки са се заели да записват децата си н атия народни танци, но колко от тия деца ще продължат във времето да се занимават с туй нещо?
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Народните танци- възвръща ли се интересът на младите?

Мнениеот delchev » 07 Авг 2019, 10:43

Определено. И е много радостно. Освен, че е добро физическо натоварване, народните танци и народната музика са връщане към българските ценности и традиции. Там хората общуват и се разтоварват. Дори и да е мода сред младите, много е хубаво! Трябва да пазим българското!
delchev
 
Мнения: 102
Регистриран на: 03 Авг 2019, 20:00

Re: Народните танци- възвръща ли се интересът на младите?

Мнениеот petq1425 » 30 Авг 2019, 10:01

В последните няколко години се създадоха много клубове, които се възродиха народните танци и обичаи.
По този начин се завърна интереса към младите и към децата.
petq1425
 
Мнения: 38
Регистриран на: 26 Авг 2019, 09:12

Предишна

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта