Народните танци- възвръща ли се интересът на младите?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Народните танци- възвръща ли се интересът на младите?

Мнениеот nadejdaig » 22 Дек 2011, 19:15

Българските фолклорни танци съхраняват и популяризират нашите стари традиции. Младите хора като че ли не се интересуваха много от тях, като имаха предпочитания към други стилове. Но напоследък започвам да научавам за все по- големият интерес към нашите красиви народни танци...и то от младите. :)
nadejdaig
 
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Дек 2011, 14:47

Re: Народните танци- възвръща ли се интересът на младите?

Мнениеот Ivaylo » 24 Дек 2011, 16:38

Добра форма на физическа активност са, алтернатива на аеробиката и на фитнеса, но не бих казал, че има нещо повече от желание за изпотяване. Поправи ме, ако греша... 8-)
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Народните танци- възвръща ли се интересът на младите?

Мнениеот southern_sun » 24 Дек 2011, 17:01

nadejdaig написа:Българските фолклорни танци съхраняват и популяризират нашите стари традиции. Младите хора като че ли не се интересуваха много от тях, като имаха предпочитания към други стилове. Но напоследък започвам да научавам за все по- големият интерес към нашите красиви народни танци...и то от младите. :)

Хубаво е да се слагат такива интересни теми, ама малко снимки, видео!!! Аз съм от онези млади хора, които не могат да танцуват традиционните народни танци и много ще ми е интересно да качите някой клип да за погледам и да се понауча малко!!!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Народните танци- възвръща ли се интересът на младите?

Мнениеот ogi-smile » 30 Яну 2012, 10:16

хоро.jpg
хоро.jpg (48.56 KiB) Прегледано 6975 пъти
Ето това е "Дешкино хоро"
http://horo.bg/index.php?menunode=1&sho ... ialid=3428
Ето тук може да видите "Честата в изпълнение на фолклорно студио Бургас"
http://horo.bg/index.php?menunode=14&sh ... ialid=3267
Ако човек иска да танцува, трябва да го направи веднага, няма по хубаво нещо от танца и от музиката... Красота, релакс, прекрасно е за душата и тялото...
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Народните танци- възвръща ли се интересът на младите?

Мнениеот Memento » 14 Фев 2012, 12:11

В София вече има дискотека и за народни танци



Как е настроението, приятели? Готови ли сте за треска в събота вечер?


Сигурни сме, че вече изгаряте от желание да се развихрите на дансинга! Ако обаче още се чудите къде да бъде купонът тази вечер, ние имаме едно по-(не)традиционно предложение за вас. Защо не отидете на дискотека за народни танци?!

Да, да – правилно сте чули! Вече има и такова заведение в София! И ако си милите, че ви говорим за поредната кръчма или механа, само че по по-напудрен начин, грешите! Наистина става дума за дискотека – с модерна обстановка, бар, много светлини и... фолклорна музика.


Почитателите на хората могат да се забавляват денонощно в новооткрития „Клуб на хорото”, който се намира в подлеза на НДК! Ето на това му викаме традиционен начин да прекараш по-нетрадиционно вечерта!


Такова място си заслужава да се посети, не мислите ли?
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Народните танци- възвръща ли се интересът на младите?

Мнениеот niya_mazova » 29 Окт 2013, 14:32

И аз виждам нещо подобно. Интереси винаги би могло да има, но най-добре е всичко да тръгне от родителите. Добре е да се дава правилен пример и да се подтикне детето!
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Народните танци- възвръща ли се интересът на младите?

Мнениеот dgidgi » 03 Яну 2014, 12:24

Винаги съм харесвала народната музика и народните танци.
Дъщеря ми има заложби.
На 4год.е и ходи на народни танци,от пролетта тръгва и на народно пеене.
dgidgi
 
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Яну 2014, 12:21

Re: Народните танци- възвръща ли се интересът на младите?

Мнениеот Snejna » 03 Дек 2014, 14:20

Напоследък са много популярни, имам доста приятелки, които ходят на танци, наистина е голяма мода, което е супер !:)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Народните танци- възвръща ли се интересът на младите?

Мнениеот donni » 04 Май 2016, 12:23

Появиха се много школи и групички, които тренират народни танци и учат на това самобитно българско изкуство. Много се радвам, че и образователното министерство мисли да въведе като задължителен предмет в училище изучаването на български хора. Поне едно хубаво нещо да направят!
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Народните танци- възвръща ли се интересът на младите?

Мнениеот irka » 05 Май 2016, 09:21

С две ръце подкрепям подобно нещо! Дано я осъществят, предполагам, че за това никой няма да е несъгласен. Преди доста години, когато бях ученичка, си спомням, че в часовете по физкултура ни учеха на някои хора. Поне по сватбите няма да се червят, че не могат да танцуват :mrgreen: .
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта