Дъщеря ми започна да хърка - дали е от увеличена трета сливица?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Дъщеря ми започна да хърка - дали е от увеличена трета сливица?

Мнениеот Влади » 21 Фев 2019, 11:07

Такова чудо не бях виждала - дете на 8 години да хърка като голям мъж :eek: Първите нощи направо ми се стори нереално. Тя си спеше прекрасно допреди месец - тихо и дълбоко. Сега освен хъркането, сънят й стана накъсан и неспокоен - върти се, разбужда се и пак заспива.
Преди 4-5 години имаше увеличена трета сливица, но не я махнахме, а с хомеопатия оправихме нещата.
Дали е възможно пак да се е увеличила и какво може да се направи? Наясно съм за лекаря, но този, при когото искам да я заведа беше в болничен и ще отидем другата седмица.
Влади
 
Мнения: 87
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:49

Re: Дъщеря ми започна да хърка - дали е от увеличена трета сливица?

Мнениеот Валерия М » 21 Фев 2019, 11:15

Напълно е възможно да е от това, но на прегледа ще разберете.
Ако можете да си спестите операция, ще е добре. Не че е голяма драма, но си е интервенция. Казват че децата много бързо се възстановяват след нея.
Моят син също хъркаше за определен период от време, но пък отшумя от само себе си. Вероятно е било някакво възпаление на сливиците, което е минало само.
Дано бързо се оправи детето!
Валерия М
 
Мнения: 79
Регистриран на: 07 Дек 2018, 10:13

Re: Дъщеря ми започна да хърка - дали е от увеличена трета сливица?

Мнениеот flip » 21 Фев 2019, 11:18

На тази възраст рядко се увеличава третата сливица. До към 6-7 годишна възраст е проблематична. Ние сме я лекували с хомеопатия, назначена от хомеопат - Имунотрофина и Лимфомиозот. Повлия се добре и от тогава не сме имали проблеми.
Иначе на преглед при личния водили ли сте я - гърлото зачервено ли е? Може пък да е заради моментно възпаление.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Дъщеря ми започна да хърка - дали е от увеличена трета сливица?

Мнениеот Влади » 21 Фев 2019, 11:21

Водихме я, да. Леко зачервено е гърлото и третата сливица е леко увеличена.
Влади
 
Мнения: 87
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:49

Re: Дъщеря ми започна да хърка - дали е от увеличена трета сливица?

Мнениеот Karina_85 » 21 Фев 2019, 11:24

На моето дете махнаха третата сливица, обаче все така продължи да си боледува. Просто го израсна с годините. Изненадвам се, че и при големи деца се случва все пак.
Бих заложила първо на хомеопатично лечение. Най-лесно е да се оперира детето.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Дъщеря ми започна да хърка - дали е от увеличена трета сливица?

Мнениеот velvet_81 » 21 Фев 2019, 11:36

Напълно е възможно да е заради увеличена трета сливица.

В резултат от възпалението самата сливица се подува. Поради анатомичното си разположение, през нея преминава въздушният поток след вдишване през носа. Това води до затрудняване на носното дишане и развитие на следните специфични за заболяването оплаквания:

Дишане предимно през устата – детето стои постоянно с отворена уста;
„Носов“ или гъгнив говор;
Нарушения в съня;
Хъркане по време на сън, а при по-тежките случаи и развитие на сънна апнея – състояние, при което, грубо казано, дишането спира за няколко секунди.

Не се притеснявай за операцията. Да, самата процедура е кофти, но бързо минава всичко и децата се възстановяват леко.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Дъщеря ми започна да хърка - дали е от увеличена трета сливица?

Мнениеот Story_teller » 05 Мар 2019, 10:44

Имахме същия проблем и извадихме третата сливица. Ама при нея си беше абсолютно наложително. Тя хъркаше заради уголемяването, а и това водеше до чести гнойни ангини. За нас поне беше най-правилното решение. Сега спи съвсем различно и е спокойна.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: Дъщеря ми започна да хърка - дали е от увеличена трета сливица?

Мнениеот Петя Георгиева » 02 Апр 2019, 10:11

Може да е и от хрема, заден ринит. Моето дете беше така няколко седмици. Излекувахме задната хрема и спря да хърка.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45


Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта