Тежест, подуване и поява на болка в ануса след еякулация.

Тежест, подуване и поява на болка в ануса след еякулация.

Мнениеот root99 » 27 Фев 2019, 18:57

Здравейте, от 6 месеца имам един проблем, след еякулация получавам тежест, чувство на изтръпване в ануса после се появява и болка, имам и вътрешни хемороиди, в простатата имам калцификати, кое причинява тази тежест и болка, ако не съм свършвал дълго време всичко се успокоява и щом има свършване всичко започва отново, хемороидите се възпаляват отново, правих изследвания на еякулат и урина, няма нищо единствено едно поле левкоцити се открива в еякулата, пусках и за трихомони и микоплазма и няма нищо, каква е причината? Ако може някой лекар от форума да даде съвет каква е причината, простатата или хемороидите, ако са хемороидите защо симптомите се обострят след еякулация?
root99
 
Мнения: 10
Регистриран на: 16 Фев 2019, 17:47

Re: Тежест, подуване и поява на болка в ануса след еякулация.

Мнениеот ivoivo » 05 Мар 2019, 22:33

Не съм доктор, но по-скоро ми се струва че трябва да дадеш малко предистория - какво е станало преди 6 месеца - инфекция, антибиотици... проверявал ли си се за венерически болести, какви лекарства са ти предписвали докторите досега и говорили ли са за цистоскопия? Изказвали ли са мнения за предполагаемо болестно състояние?

Ако няма бактерии и видими причини това което обясняваш ми се струва като хроничен простатит (с изключение на къвта която описа-трябва да я проследят докторите откаде идва), който е възпалителен, но пак трябва предистория на травмата. Простатитът в натуралната медицина се лекува с Quercetin 500mg (висококачествен и без никакви други съставки прибавени към него в случай че имаш непоносимост към Bromelain, Turmeric, Ginger или Boswellia) всяка сутрин след ядене.

Споменавам за непоносимостта защото проблема ти може да се крие много по-дълбоко в зависимост от предисторията, която споменах по-горе. Bromelain, Turmeric или Boswellia се избягват в случай на хистаминна непоносимост. За Ginger не знам.

Също в зависимост от предисторията и дали имаш други симптоми които не си споменал ти може би ще ти се наложи да отидеш на имунолог да ти изпише анализ на чревната флора; хистаминен, ензимен и възпалителен анализ на червата.

Пробвал ли си да използваш пробиотици – ако да - кои щамове и как си се чувствал от тях?

Ако всичко е наред и се окаже че имаш само хроничен възпалителен простатит - Quercetin 500mg (х1 на ден) и Turmeric/Curcumin (150mg-200mg х2 на ден) в продължение на 3 месеца трябва да ти решат проблема. Quercetin-а дава резултата след 1 месец, а Turmeric-а след 1 седмица.
ivoivo
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Мар 2019, 15:26

Re: Тежест, подуване и поява на болка в ануса след еякулация.

Мнениеот root99 » 06 Мар 2019, 13:17

Малко предистория, преди три години започнах да си нося главичката на члена постоянно оголена, постепенно тя загрубя и проблеми нямах никакви, реших преди година и три месеца да прекратя тази практика защото кожичката която е сбръчкана когато е зад главата се поти и смисъл от това няма, проблемите ми започнаха когато покрих отново главата, започна едно усещане за претъркване, появи се миризма на риба, мазах с Канестен две седмици имаше и леко парене, реших да посетя уролог, наложи се прегледа да се забави с една седмица поради отсъствие на лекаря, появи се болка в десния тестис и подуване, до прегледа това отзвуча, отидох при уролога, погледна ме и каза, че всичко е преминало, имаше само лющене на главичката, което според него се дължало на това, че главата е загрубена и сега се лющи вследствие на овлажняването и е нужно по често миене. Тръгнах си успокоен, но от време на време имах дразнене и дискомфорт, реших да посетя друг уролог, прегледа ме, пуснах еякулат, стерилна урина и натривка, от тях само в натривката се изолира ешерихия коли, пих Нитроксолин една седмица и симптомите се по успокоиха, но започнаха болки в ануса след еякулация, ходих на хирург,чрез туше каза, че са хемороиди, след прилагане на свещи Цикатридина нещата се по успокоиха, но след време пак се появяваха, посетих гастроентеролог, направихме колоноскопия, установи два вътрешни малки хемороида и два външни също малки, след лечение един месец с Доксиум и мазане с Доксипрокт направих втори преглед, каза ми, че трябва да се изгорят, но сега, понеже беше юни месец не се правили такива манипулаци и насрочихме дата в края на септември за изгарянето им, като продължих терапията с лекарствата, които много не действаха и ги замених с Детралекс, но след еякулация се появяваше чувство на издуване, тежест в ануса и след като това преминеше в рамките на час се появяваше болка в ануса понякога в ляво, понякога в дясно. В края на есента направих изгарянето на вътрешните хемороиди с някакъв газ, след месец възстановяване и още близо месец след еякулация отново започнаха да се появяват симптомите отначало по слабо, но после се засилиха и отново се появиха болките,появи се и едно чувство на тежест в долната част на корема в тънките черва, понякога имаше и позив за уриниране и тежест около пикочният мехур,ходих на уролог, пуснахме пак изследвания, от които само в еякулата имаше изолирано едно поле левкоцити, изписа ми уростим, преди това лятото пък ми беше изписвал уроваксом, имах и камъче в левият бъбрек, което разбих, насрочих нова дата за преглед при гастроентеролога, но заради подуването на тънките черва не можа да се направи отново колконоскопия и ме прегледа само с тушировка, каза, че има пак малки хемороиди и пак ми изписа Доксиум и мазане с Цикатридина и след месец каза да му звънна, мина вече един месец, но хемороидите трудно се по успокоиха, даже пак прибегнах до Детралекса, но той ми дава много странични ефекти и за момента спрях всичко. Въздържам се от секс, защото след огазъм подуването и болките в ануса се появяват отново. Единственото обяснение според мен е, че по време на оргазъм има засилено кръвообращение в малкия таз вследствие на което хемороидите се изпълват с кръв и за това се появяват симптомите отново, но това е моя хипотеза, дали е така не знам. Ще направя втора колоноскипия за да се види какво е положението от вътре. Но тъй като всичко започна след онази инфекция а и в простата има калцификати и след последните два прегледа само с ехограф се вижда, че е леко напрегната, с размер нормален за възрастта ми 43години, ме навежда на мисълта, че тя може да е причина за появата на хемороидите, но дали е така не знам, според лекарите не би трябвало да е така, но в нета намерих статии, където се споменава, че едното заболяване може да провокира другото, тоест ако имам хроничен небактериален простатит, а дли имам не знам, може да предизвика появата на хемороидите и обратно, появата и обострянето им може да предизвика простатит.
root99
 
Мнения: 10
Регистриран на: 16 Фев 2019, 17:47

Re: Тежест, подуване и поява на болка в ануса след еякулация.

Мнениеот ivoivo » 07 Мар 2019, 22:34

Не съм доктор но очаквах да чуя за ешерихия коли, защото повечето хронични небактериални простатити започват с излекуването и. Обикновенно антибиотиците които се използват за излекуването на е. коли нанасят големи щети на „добрите“ бактерии в чревната флора и създават бактериален дисбаланс, които в последствие разбъзиква доста функции в човешкото тяло и създава възпаления породени от секрецията на токсичен отпадъчен материал от "лошите" бактерии. Да не говорим че в доста от случаите има разсейки на е. коли в чревната флора, които след време могат да започнат да предизвикват хронични инфекции. Обикновенно в тези случаи хората имат други симптоми които ти не си споменал но вероятността да имаш чревен дисбаланс е доста голяма. При такъв дисбаланс се получават възпалителни прцеси, които могат да се отразят на простатата. Уролог може да е чувал тези неща но никога няма да направи асоцияция между двете състояния. Гастроинтериолозите също едва ли ще могат да направат такава асоциясия, пък да не говорим че най-вероятно няма да те изпратят на такъв тест, защото след като излезат резултатите повечето не знаят какво да прават и как да ги тълкуват.

Не знам дали такива изследвания се прават в България, но има 1 лаборатория която можеш да я гугълнеш – Rosler Labor в Германия. Там може независимо да изпратиш по пощата проба фецес и да отбележиш кои изследвания желаеш да бъдат направени. Това важи за цял сват но не и за България. Те имат представител в България, но всепак може да опиташ да ги прескочиш... Там може да се изследват чревната флора, възпалителни маркери, имунни респонси и други. Там ще ти кажат какви проблеми има, кои бактерии са повече и кои по-малко. След това ти трябва компетентен доктор, който да може да ги разчете... обикновенно такав е имунолог! Такива може би има в София – Университетска болница „Александровска“.

Ако не можеш в тази лаборатория – провери за подобен вариянт в България.

Консултирай се с някои доктор за това което ти казвам, но те най-вероятно ще изфилосовстват че всеки в чревната си флора има е. коли и че това е нормално, но няма да могат да ти кажат в какви количества, което е най-важното за дисбаланса за които говора.

Мога и да греша и да нямаш такъв проблем, но в зависимост от финансите си ще прецениш.

Видях още че споменаваш тънките черва в твоя пост и това е част от причината да ти казвам тези неща за стомаха. Друга възможност е да направиш изследвания за SIBO (Small intestinal bacterial overgrowth) с помощта на дихателен тест за водород или метан. Не знам дали се прави в България, но цялостен анализ на чревната флора е парвата стъпка според мен.

Ако не – виж Quercetin и Turmeric от първия ми пост. Ако имаш зачервяване на очите и някакъв имунен дискомфорт/респонс тогава изключи Turmeric-а, продължи с Quercetin-а и си прегледай чревната флора и включи в прегледа хистаминен нетолеранс.
Други алтернативни методи които могат да успокоят бързо стомаха са Spirulina (ако нямаш интолеранс към хистамин или водорасли) и Wheatgrass наред с много други. Пробиотиците са също опция, но трябва да говориш с доктори кои щамове да съдържат, защото има точно определени които влияят на простатата и възпаленията. Говори за това след изследванията на фецес, защото ако ти изпишат някой щам (особено Асидофилис или Булгарикус) значи отбиват номера. Но може и по случайност да ги уцели хаха

Това мога да те посъветвам...дано да можеш да се справиш с тези проблеми!
ivoivo
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Мар 2019, 15:26

Re: Тежест, подуване и поява на болка в ануса след еякулация.

Мнениеот root99 » 08 Мар 2019, 14:56

Благодаря ти за отговара и насоките, днес взех натривката от гланс пенис, която пуснах миналата седмица, излезе ентерекокис фекалис,назначи ми ципробай за десет дена, иначе симптимите в червата почти изчезнаха, а подуването в ануса се появява дори и при стимулиране до оргазъм с прекъсване, без да се стига до семеизпразване, ако има семеизпразване, пак същото, май всичко идва от вътрешните хемороиди, които се изпълват с кръв по време на сексуална стимулация, акт или мастурбация.
root99
 
Мнения: 10
Регистриран на: 16 Фев 2019, 17:47


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта