Пижо и Пенда vs трансджендър

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Пижо и Пенда vs трансджендър

Мнениеот Ива Тодорова » 01 Мар 2019, 10:36

Честита Баба Марта на всички!
Замислих се днес за нещо. Покрай тенденцията все повече хора да се заявяват или да искат да бъдат трансджендъри, дали биха се зарадвали на мартеница с Пижо и Пенда, където това са мъж и жена, традиционно.
Аз лично нямам против сексуалните наклонности и трансформации, но ми е интересно дали смятате, че трябва да се съобразим и с тези хора? Дали бихте приели мартеници с еднополови фигури или го смятате за прекалено и натрапващо се?
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37

Re: Пижо и Пенда vs трансджендър

Мнениеот Ilona » 01 Мар 2019, 10:45

Колкото и широкоскроена да съм, това с мартениците би ми дошло в повече. Просто започвам да се задушавам от новини за трансджендъри, нарушените им права, детски градини, в които не се отнасят към децата като към момиче или момче и прочие...
Нека поне мартениците оставим на мира. Те са стара традиция, която ни отличава от останалите народи и поне това да не "модернизираме"!
Ilona
 
Мнения: 89
Регистриран на: 07 Яну 2019, 11:02

Re: Пижо и Пенда vs трансджендър

Мнениеот Lucy » 01 Мар 2019, 10:52

Твърдо съм против! Какво да се обясни на децата за промяната?! Нека поне традициите си не пипаме, те крепят един народ.

Ето историята за Пижо и Пенда, толкова е красива:

Пижо и Пенда живели отдавна на територията на нашата страна. Пижо бил хубавец, напет и скромен младеж, който се славел с трудолюбието си и с благия си нрав. Той бил най-личният момък в цялото село. Бил много работлив и никога не се задържал на едно място – вечно помагал на някого и обикалял селото. Затова и бузите му били винаги червени. Пижо се влюбил в хубавицата Пенда още от първия път, когато я зърнал.

Пенда била най-красивата мома в цялата околия. Тя притежавала честна и скромна душа, била добра и много искрена девойка. Косите й били черни, а кожата й била най-бялата, която някой някога е виждал. Пижо бил запленен от нейната красота и я поискал за жена. Пенда също била избрала Пижо за свой спътник в живота. Така двамата млади вдигнали голяма сватба, на която поканили няколко села, а хората, възхитени от хубавата двойка, решили да ги обезсмъртят в две фигурки – на червен момък и бяла невеста. Така и до днес Пижо и Пенда ни наблюдават всяка година от мартеничките и ни напомнят, че силата на любовта облагородява човек и го прави безсмъртен.
Lucy
 
Мнения: 66
Регистриран на: 20 Дек 2018, 12:31

Re: Пижо и Пенда vs трансджендър

Мнениеот Matilda » 01 Мар 2019, 11:05

Не ми харесва накъде вървят нещата с тази трансджендър мода или култура. Против съм и се надявам никой да не се сети да го направи.
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14

Re: Пижо и Пенда vs трансджендър

Мнениеот velvet_81 » 01 Мар 2019, 11:14

Не ми е проблем да има и такива мартеници. Извинявайте, ама то е навсякъде около нас и без това - реклами, видеоклипове, новини, какво ли не. Та мартениците в един ден ли ще променят нещо?
На децата трябва просто да се обяснява. Не можем да ги гледаме под стъклен похлупак и след някоя година да изживеят стреса на заобикалящата ги реалност.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Пижо и Пенда vs трансджендър

Мнениеот Стефи Колева » 01 Мар 2019, 11:23

Това вече би ми дошло в повече!
Мартеницата е част от културното наследство на ЮНЕСКО от 2017 година. Едно от нещата, които ни прославят по света и които са традиционни за няколко народа само.
Аз пък не толерирам трансджендърите, защото това ни се натрапва постоянно. Нека бъдат каквито си искат, без да ме занимават със себе си, с ориентацията си и да не опорочават хубави традиции, които все още държат българите сплотени.
Стефи Колева
 
Мнения: 66
Регистриран на: 08 Яну 2019, 13:32

Re: Пижо и Пенда vs трансджендър

Мнениеот Fire storm » 01 Мар 2019, 14:59

Вече нищо не би ме учудило. Надявам се на никой да не му щукне.
Аз не харесвам мартениците с Пижо и Пенда, но и би ме издразнило да ги видя като двама мъже или две жени :???:
Fire storm
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:56

Re: Пижо и Пенда vs трансджендър

Мнениеот ivan.stoqnov » 01 Мар 2019, 16:12

Туй сериозно ли го питате? Сега, че всеки си има право на собствени възгледи не е нещо, което да обсъждаме, той така си ги приема нещата нека така да си го живее и живота. Но мартениците да се правят в такава насока, малко прекалено ми се струва или съм много старомоден, и традициите и те вече не са това което бяха....
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Пижо и Пенда vs трансджендър

Мнениеот Ivi&Sasho » 01 Мар 2019, 17:12

И на мен би ми било ужасно да видя "модерни" мартеници, обаче на какви неща се нагледахме напоследък. След като има прайд по улиците на София, примерно, какво ли им пречи и за подобни откачени творения. :roll:
Ivi&Sasho
 
Мнения: 48
Регистриран на: 20 Фев 2019, 13:06

Re: Пижо и Пенда vs трансджендър

Мнениеот Theresa » 03 Мар 2019, 14:24

Каква връзка имат мартениците с нечия сексуалност?
Theresa
 
Мнения: 96
Регистриран на: 22 Юли 2018, 20:59

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта