Предизвикателството МОМО - поредната интернет заплаха за децата

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Предизвикателството МОМО - поредната интернет заплаха за децата

Мнениеот Валерия М » 01 Мар 2019, 11:46

В последните дни доста се изписа и изговори за това нещо, което даже мен плаши, като го видя. Ама ние сме възрастни, умеем добре да различаваме реалност от измислица и обикновено сме наясно, когато някой иска да злоупотреби с нас. Това, обаче, не важи за децата ни. Синът ми е във втори клас и няма как да не ползва интернет. Тяхното поколение си е такова. За жалост, вкъщи първо той се сблъска с ужасяващата физиономия на това същество МОМО, преди да можем да реагираме ние и да го предупредим. Наистина много се уплаши, защото не е можел по никакъв начин да спре изскочилия прозорец.
Замислих се как можем да предпазим децата си от излишното пошло, от заплахи, от стрес, който няма да им избяга занапред. Защо трябва да бъдат травмирани, докато се забавляват? В чий интерес е цялата тази простотия и как можем да помогнем на хлапетата си в подобни ситуации?
Валерия М
 
Мнения: 79
Регистриран на: 07 Дек 2018, 10:13

Re: Предизвикателството МОМО - поредната интернет заплаха за децата

Мнениеот Matilda » 01 Мар 2019, 12:04

Офф, макар че навсякъде наистина тръбят за този МОМО и вече малко ми писна, факт е че изглежда кошмарно. Ако аз попадна на тази физиономия, изневиделица, бих била също доста ошашкана!
Аз не разбирам едно - хакери, хакери, но все пак няма ли някакъв по-сериозен контрол над случващото се. Например, ютюб кидс нали уж затова е детски, за да е сигурно за децата? Ако и там не могат да спрат разни идиоти да си пробутват болните идеи, то не знам докъде ще я докараме?!
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14

Re: Предизвикателството МОМО - поредната интернет заплаха за децата

Мнениеот flip » 01 Мар 2019, 12:37

Това е една добра възможност да не зомбираме децата си с интернет, да прекарваме повече време с тях. Или поне по-малките. Те големите вече са си зомбирани :mrgreen: , а и се предполага, че могат да преценят кое носи някакъв риск.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Предизвикателството МОМО - поредната интернет заплаха за децата

Мнениеот Karina_85 » 01 Мар 2019, 12:45

Аз намерих решение - видео адблокър, но работи само с гугъл хроум. Може да не е решение, но поне за такива гнусотии става.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Предизвикателството МОМО - поредната интернет заплаха за децата

Мнениеот Вив » 01 Мар 2019, 12:53

Като попаднете на нещо такова, сигнализирайте съответните органи. Иначе и да си говорим тук, полза и промяна няма да има.
Аз бих следила стриктно детето си и какво гледа. Има разни приложения, които позволяват да се гледат само определени игри, канали и прочие. Ако иска да сваля нещо, получаваш смс и ти решаваш дали да се свали или не.
Вив
 
Мнения: 54
Регистриран на: 14 Яну 2019, 12:23

Re: Предизвикателството МОМО - поредната интернет заплаха за децата

Мнениеот Роуз » 01 Мар 2019, 12:58

Не е първия подобен случай. Помните ли така наречения "Син кит"? Пак тласкаше децата към действия, които можеха да доведат до смъртта им.
Аз съм се чудила, ако, не дай си Боже, се случи непоправимото с някое дете, ще се търси ли отговорност от някого? Защото реално виновни има. Ама как могат да бъдат издирени, съдени и наказани е съвсем друг въпрос.
Интернет може да е едно прекрасно място за получаване на информация, но може да бъде и кошмар, особено за децата.
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Предизвикателството МОМО - поредната интернет заплаха за децата

Мнениеот Надя! » 01 Мар 2019, 13:01

Разтърсих се и намерих този сайт, който е най-популярния в целия свят. Там се събират андроид разработчици. А това е приложение, което блокира рекламите в Youtube. Може да го сложите на устройствата, които използват децата ви, за да гледат клипчета, без такива ужасни неща. Казва се Vanced APK. :thumbup:
Надя!
 
Мнения: 66
Регистриран на: 18 Дек 2018, 11:10

Re: Предизвикателството МОМО - поредната интернет заплаха за децата

Мнениеот Светлето » 01 Мар 2019, 13:04

Вчера говорих със сина ми и му обяснявам, а той ми казва "Аааа, аз го знам това, виждал съм го." Бях изумена!
Една близка приятелка каза, че преди седмица й излизало из всички игри. Дори на нея й е било страшно и говорело ужасни неща. Изтрила е игрите. Когато се появяло не можело да го спреш. Отделно, че говорело на български. Доколкото разбрах, езикът е според страната, в която се гледа.
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34

Re: Предизвикателството МОМО - поредната интернет заплаха за децата

Мнениеот ivan.stoqnov » 01 Мар 2019, 16:19

И моите деца ми споменаха че са го виждали, но не съм забелязал да са се стреснали чак пък толкова. По-скоро пак е някаква масова психоза сред родителите. Някои от тях дори не знаят какво гледат децатъа им по цял ден в интернет, е и аз съм в това число. И баба ви Грани, която е много по-популярна стред децата, по-неплашеща ли ви се струва?
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Предизвикателството МОМО - поредната интернет заплаха за децата

Мнениеот Валентин П. » 01 Мар 2019, 17:00

Ами не, и тя е зловеща за хлапетата. Аз деца нямам, но имам племенница. Колкото и да я наглеждат родителите й, не може всяка секунда да висят на главата й, докато тя е с таблета.
Не е до психоза, а че има чувствителни деца, които после сънуват кошмари. И не разбирам защо такива болни идеи трябва да се прекарват сред деца?!
Валентин П.
 
Мнения: 14
Регистриран на: 08 Фев 2019, 14:39

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта