Йога за деца - подходяща ли е за хиперактивно дете?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Йога за деца - подходяща ли е за хиперактивно дете?

Мнениеот Влади » 05 Мар 2019, 11:56

От доста време проучвам възможностите за йога за деца, тъй като дъщеря ми е доста буйно дете. Да не кажа, направо хиперактивно. За мен лично йогата не е атрактивно занимание, но ако знам, че това ще й помогне да овладява себе си, да намира някакъв покой, и аз не знам.
Каква е продължителността на йогата по принцип?
Влади
 
Мнения: 87
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:49

Re: Йога за деца - подходяща ли е за хиперактивно дете?

Мнениеот Glow » 05 Мар 2019, 12:14

Аз ходя на йога поради същите причини, нищо че не съм дете. Просто съм вечно неспокойна и "подскачаща" :mrgreen: Отразява ми се страхотно и предполагам си се насочила много правилно и за детето. Заниманията обикновено са 45-60 минути максимум. Подозирам че за деца ще е под 60 минути.
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Re: Йога за деца - подходяща ли е за хиперактивно дете?

Мнениеот Таня Иво » 05 Мар 2019, 12:18

Моето дете ме гледа, докато се упражнявам и ме копира. Не осъзнава какво точно е това, но му харесва.
На лаптопа имам страхотни детски серии. Всяка от позите е оприличена на някакво животно (даже и са кръстени на различни животни) или растение, дърво, за да е по-занимателно.
Мисля че на децата подобни занимания им допадат.
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Re: Йога за деца - подходяща ли е за хиперактивно дете?

Мнениеот Вив » 05 Мар 2019, 12:28

Колкото по-отрано се практикува йога, толкова по-добре. И се препоръчва точно за тревожни, неспокойни или пък агресивни натури. Така че би трябвало да се повлияе добре детето.
Отделно, че йогата учи на дисциплина и на концентрация, което всички знаем колко е важно в живота.
Малко по-скъпо е като занимание. Мисля че е около 10 лева на час, като цената, естествено, варира в зависимост от града.
Вив
 
Мнения: 54
Регистриран на: 14 Яну 2019, 12:23

Re: Йога за деца - подходяща ли е за хиперактивно дете?

Мнениеот Matilda » 05 Мар 2019, 12:31

Моите лични впечатления от въздействието на йогата върху детето ми са повече от добри. Дъщеря ми стана по-концентрирана и по-гъвкава. Ходи с огромно желание, а понякога си прави разни упражнения сама. Явно това я кара да се чувства добре и макар да ми беше малко странно първите няколко пъти, когато я чух да пее една мантра, я поощрявам да продължава.
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14

Re: Йога за деца - подходяща ли е за хиперактивно дете?

Мнениеот velvet_81 » 05 Мар 2019, 12:33

Няма как да разберете преди да опитате. Предполагам, че навсякъде има пробен урок или поне да си платите на час. Децата са различни. Моето не би изтърпяло да стои в покой толкова време. Но пак казвам, опитайте. Иначе всичко е догадки.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Йога за деца - подходяща ли е за хиперактивно дете?

Мнениеот Гери Василева » 05 Мар 2019, 12:45

Аз съм много ЗА йогата за деца, но моят син категорично отказа да стои по време на заниманието :sad:
Иначе тя има толкова много ползи за човека.
Децата ни живеят в едно доста претоварено ежедневие, сравнено с нашето преди години. Йогата ги учи на техники за релаксация и здраве, които им помогат да се справят по-добре с предизвикателствата на живота. Децата могат да използват техники на отпускане, дишане и разтягане , за да се успокоят, когато се чувстват притеснени или стресирани.
Аеробните упражнения, като йога или тичане, трябва да заемат по-голямата част от ежедневието им. Йога пази сърцето и белите дробове здрави, подобрява гъвкавостта и предпазва децата от проблеми с наднорменото тегло.
Гери Василева
 
Мнения: 52
Регистриран на: 04 Фев 2019, 11:19

Re: Йога за деца - подходяща ли е за хиперактивно дете?

Мнениеот AngelPopov » 05 Мар 2019, 13:07

Аз бих предпочел някакъв спорт в който да може да контактува с други деца, да трупа социални умения и да укрепва физически. С йога има риск детето да се затвори и да не споделя...

https://www.pravoslavie.bg/%D0%B2%D1%8A ... B5-%D0%B7/

http://www.bg-patriarshia.bg/reflections.php?id=536
AngelPopov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Мар 2019, 12:54


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron