Кои групови тренировки харесвате и кои са най-ефикасни?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Кои групови тренировки харесвате и кои са най-ефикасни?

Мнениеот Невена Стоянова » 06 Мар 2019, 14:58

От началото на тази година планирам да спортувам. Не само защото имам нужда да сваля няколко килограма, а и защото искам да правя нещо различно от ходенето на работа и домакинстването. Има наблизо фитнес зала, която предлага наистина разнообразни тренировки, така че не съм ограничена откъм избор.
Какво бихте ми препоръчали и кое е наистина ефикасно?
Невена Стоянова
 
Мнения: 48
Регистриран на: 13 Дек 2018, 10:56

Re: Кои групови тренировки харесвате и кои са най-ефикасни?

Мнениеот Ива Тодорова » 06 Мар 2019, 15:04

Аз комбинирам табата, кросфит и стречинг, 4 пъти седмично тренирам. Обичам интензивни тренировки и комбинацията от тези ме устройва идеално. Какъв вид ще пасне на теб, обаче, няма как да разбереш във форум. Просто трябва да опиташ различни видове тренировки при различни като темперамент и мотивация треньори.
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37

Re: Кои групови тренировки харесвате и кои са най-ефикасни?

Мнениеот Story_teller » 06 Мар 2019, 15:07

Фитбол и спининг. Определено доста помагат за фигурата - особено фитбола. Той дава сериозни и бързи резултати точно в проблемните области - корем, дупе и бедра. Освен това натоварването там е високо и води до сериозно изгаряне на мазнини. А не е твърде интензивно и не е кардио. :thumbup:
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: Кои групови тренировки харесвате и кои са най-ефикасни?

Мнениеот sky_100 » 06 Мар 2019, 15:10

Кросфит, но добавям и тапаут. Харесвам също тае-бо, както и всички високоинтензивни тренировки, особено ако са интервални. Това са ефикасните тренировки, ако човек търси горене на мазнини.
При груповите тренировки е важно какво търси човек, като изживяване и резултат.
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Кои групови тренировки харесвате и кои са най-ефикасни?

Мнениеот Веси Вес » 06 Мар 2019, 15:22

Танците са моето нещо. Забавно, динамично и весело. Народни, зумба, латино - каквото и да е.
Просто аз не харесвам тренировки само с уреди, в които няма никакво чувство или артистизъм :razz:
Веси Вес
 
Мнения: 76
Регистриран на: 07 Яну 2019, 10:35

Re: Кои групови тренировки харесвате и кои са най-ефикасни?

Мнениеот velvet_81 » 06 Мар 2019, 15:46

Аз редувам танци и динамични тренировки. Така не ми дотъпява.

Ето обаче малко обяснения за различните тренировки, защото не всеки е чувал за някои от тях:

Тап аут
Tapout е разработена от професионалния състезател и треньор по MMA, кондиционален треньор Майк Карпенко. Програмата се основава на комбинация от кардио и силови упражнения, съчетани с удари от различни бойни спортове. Този тип тренировки забързва метаболизма и наистина променя тялото. Може би най-голямото предимство е, че се развиват всички мускулни групи, без да се дава превес на някоя от тях.

Тренировките са почти изцяло със собствена тежест. Само при някои упраженения се ползват ластици за допълнително съпротивление. Програмата е подходяща както за хора, свикнали да тренират, така и за такива, които отдавна не са правили никакви упражнения. И двата типа хора ще постигнат много по-бързи резултати, от колкото с друг тип спорт, стига да са готови да преминат границите на това, което смятат, че те са способни.

Кросфит
За да се постигне истински добра форма, всеки параметър на тренировката трябва да се модулира така, че да позволява възможно най-разнообразно стимулиране на мускулите, сърдечно-съдовата и нервната система. Тялото се развива, когато е подложено на стрес, към който не е привикнало. В този смисъл рутината е врагът на прогреса; разнообразието е негов приятел. Кросфит възприема схема на трениране 3+1, т.е. 3 дни тренировки, 1 ден почивка – тази схема позволява най-голяма устойчивост при максимална интензивност.

За по-възрастни, начинаещи или хора със сърдечно-съдови заболявания се прилагат модифицирани кросфит тренировки, като натоварването и интензивността се адаптират спрямо специфичното ниво/нужда на атлета.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Кои групови тренировки харесвате и кои са най-ефикасни?

Мнениеот Lana » 06 Мар 2019, 15:50

Аз от табатата виждам най-големи ползи, за себе си. Харесва ми, тренировките не са леки, но ако държите наистина на резултати, а не само за тонус, ще ви хареса.

Методът "Табата" е елементарен. Той се състои от 20 секунди интензивна активност, последвана от 10 секундна почивка, като това се повтаря общо 8 пъти.

Плюсовете на подобна тренировка са много. Първо, позволява редовно трениране извън фитнес залата, която за много хора носи неприятни асоциации. Второ, не отнема много време, което позволява на всеки да опита. Трето (и най-важно), наистина работи.

Единственият минус на "Табата" метода е, че не е подходящ за начинаещи, които не са достатъчно физически укрепнали.
Аватар
Lana
 
Мнения: 87
Регистриран на: 04 Дек 2018, 15:04

Re: Кои групови тренировки харесвате и кои са най-ефикасни?

Мнениеот Lucy » 26 Мар 2019, 10:56

Аз ходя на Зумба, защото обичам по-танцувалния тип занимания. Това с тежестите, пъшкането и потенето от зор не е моето нещо :wink:
Lucy
 
Мнения: 66
Регистриран на: 20 Дек 2018, 12:31

Re: Кои групови тренировки харесвате и кои са най-ефикасни?

Мнениеот Кети cat » 10 Апр 2019, 10:04

И аз ходя на Зумба, защото харесвам танцувалния характер на тренировката. Понякога редувам с Канго джъмпс, но по-скоро рядко. Зумба-та е много зарибяваща в един момент :cool:
Кети cat
 
Мнения: 95
Регистриран на: 23 Ное 2018, 11:59

Re: Кои групови тренировки харесвате и кои са най-ефикасни?

Мнениеот Бистра » 16 Юли 2019, 09:48

Харесвам народните танци, макар да не са тренировка. Забавно и зареждащо е.
Бистра
 
Мнения: 87
Регистриран на: 20 Дек 2018, 10:29

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта