Сицилия - перлата на италианския юг

Културно - исторически, градски, селски, планински, спа и балнеотуризъм.
Мнения, препоръки и коментари

Сицилия - перлата на италианския юг

Мнениеот Dust » 07 Мар 2019, 15:08

Предстои ни страхотно приключение! От години мечтаем да отидем в Сицилия и най-накрая събрахме пари за мечтаната дестинация. Отиваме без туристическа агенция, така че програмата си я правим ние. :grin:
Посещавали ли сте острова, какво бихте ме посъветвали, кое задължително трябва да се види или пък опита като храна? Нещо специфично, което трябва да знаем и за което трябва да се подготвим преди тръгване?
Dust
 
Мнения: 112
Регистриран на: 13 Ное 2018, 12:17

Re: Сицилия - перлата на италианския юг

Мнениеот blaze » 07 Мар 2019, 15:15

Ехааа, благородно ви завиждам! Да си изкарате страхотно!
Там е пълно с възможности за приятно запълване на времето. Мъжа ми беше там в командировка за доста дълъг период от време, почти година. Освен че си дойде напълнял заради вкусната и питателна храна, ми е разказвал много хубави неща.
Помня, че му беше харесало много в Таормина, северно от гр. Катания.
Също така, няма как да пропуснете да видите вулкана Етна. Имало лифт до горе, ски писти, разни магазинчета. Беше силно впечатлен.
В Палермо ходи също - там е дворецът, който се явява местния парламент. Той е отворен за посещения.
За плажа знам че е много готин - пясъкът бил хубав, а морето плитко.
Ако се присетя още нещо, пак ще пиша. Общо взето, нямаше нещо, което да не му е харесало.
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Сицилия - перлата на италианския юг

Мнениеот velvet_81 » 07 Мар 2019, 15:20

Аз съм ходила веднъж, страхотни, цветни и горещи спомени :razz: Лятото не е много подходящо време, жега си е.
Полетът е с прикачване в Рим. От там хванахме за Катания. От Рим до Катания са супер начесто полетите.
Помня ясно открития им пазар - макар да имаше и не много приятни миризми, по-скоро си спомням с усмивка хората. Риба разхвърляна по панери на самата улица, всичко натюр. Ако сте големи чистофайници, сигурно ще се шашнете, но всъщност там си е така и няма нищо фрапиращо.

Ние също посетихме Етна, то ще е грехота да не се отиде там.
В Сиракуза много ми хареса.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Сицилия - перлата на италианския юг

Мнениеот flip » 07 Мар 2019, 15:23

Това може да свърши работа, когато си организирате дните там:

Антични
Selinunte
Agrigent
Enna (Villa Romana del Casale)
Syracus (Teatro Greco)
Taormina (Teatro Greco)
Monreale

Интересни
Catania
Noto
Ragusa
Cefalu
Palermo (Capella Palatina)
Trapani
Segesta

Природни:
Ätna
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Сицилия - перлата на италианския юг

Мнениеот София » 07 Мар 2019, 15:27

Ако вече не сте прочели, имайте предвид че горе на Етна е студ, може да вали и сняг, докато долу в града е жега и е много задушно.
Също така, на Етна е добре да се отиде по-рано сутринта, когато видимостта е добра и е ясно. Тоест, ще можете наистина да я видите.
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16

Re: Сицилия - перлата на италианския юг

Мнениеот Влади » 07 Мар 2019, 15:47

Таормина е в планината, но от плажа до горе има и лифт. Градчето е много чаровно, ще ви хареса. От горе има приказна гледка към целия залив.

Ние сме се качвали и с кола, имаше един много голям паркинг, май на 2 нива, и места се намираха. Долу при плажа свободните паркоместа са голям проблем.

Имайте предвид, че плажът на Таормина е малък, каменист и много посещаван. Буквално съседът ти диша във врата. :lol: А плажът в Дж. Наксос е с пясък.
Влади
 
Мнения: 87
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:49

Re: Сицилия - перлата на италианския юг

Мнениеот София » 07 Мар 2019, 15:58

Хубавите плажове и вълшебните цветове на морето могат да се видят около Трапани. Сан вито ло капо е най-известното място, много популярно в последните 7-8 години и съответно много хора, по-високи цени на хотели, ресторанти и т.н., сравнени с източния край на острова.
Фавиняна е фантастичен остров - там много хора отсядат заради гледки и атмосфера.
Резервата ло зингаро също си заслужава.
Все туристически места, където въпреки навалицата е може би най-красивото място на земята - комбинация от природа, история, вкусна храна и архитектура.
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16


Назад към Почивки и екскурзии в България и чужбина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта