Препоръчайте ми съдомиялна - марка и за колко комплекта?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Препоръчайте ми съдомиялна - марка и за колко комплекта?

Мнениеот sky_100 » 11 Мар 2019, 11:48

Предстои да си купим (най-сетнe!) съдомиялна. Мразя да мия съдове и смятам, че при положение, че има машина, която може да ме отмени, е редно да си я вземем :mrgreen: Къде къде по-приятни работи можем да правим, вместо да мием чинии, нали?
Въпросът е, че не знам нито кои марки са добри, нито дали е по-добре да вземем малка за 6 комплекта съдове или голяма - за 9 или 12 даже.
Ще се радвам да споделите опит и препоръки. :smile:
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Препоръчайте ми съдомиялна - марка и за колко комплекта?

Мнениеот Аля » 11 Мар 2019, 11:56

Нямам дете, обаче въпреки това всеки ден зареждам по една съдомиялна за 12 комплекта. Не мисля, че е рентабилно да се взима малка. Големите си имат програма за половин зареждане, ако чак толкова не можете да я напълните. Ама малката като не събере всички съдове, какво правиш?
Аля
 
Мнения: 47
Регистриран на: 17 Яну 2019, 13:26

Re: Препоръчайте ми съдомиялна - марка и за колко комплекта?

Мнениеот Петя Георгиева » 11 Мар 2019, 12:00

За мен миялната е следващото най-велико откритие на човешкия мързел след пералнята и не мога да си представя как е било преди без нея. :mrgreen:
Ние имаме за 6 комплекта и съм изключително доволна! Обаче ако сте по-голямо семейство, е по-добре да си вземеш поне за 9 комплекта. Марката на нашата е Eurolux и трета година работи безаварийно :wink: Иначе съм чувала добри отзиви за AEG, Bosch.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Препоръчайте ми съдомиялна - марка и за колко комплекта?

Мнениеот Story_teller » 11 Мар 2019, 12:06

Малката за 6 комплекта няма да ти е достатъчна. Ако имаш възможност вземи си за 9 комплекта. Почти няма случай да остане празна нашата съдомиялна, а е 12 комплекта - Candy.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: Препоръчайте ми съдомиялна - марка и за колко комплекта?

Мнениеот Ilona » 11 Мар 2019, 12:37

Имам съдомиялна от 4-5 години. За 12 комплекта е/голяма е колкото пералня/ и не мога да си представя да живея без нея. Марката е BOSCH, работи безотказно. Моето мнение е, ако имаш място за голяма да си вземеш такава ,защото събира и малко, и много съдове. Не съм търкала тава и тенджера от както е вкъщи и не мисля,че малката ще ти върши същата работа предвид това, че ако сложиш голяма тенджера или тава, няма място за чиниите. Не я ползвам всеки ден, пускам я когато се напълни, но ми е незаменим помощник.
Ilona
 
Мнения: 89
Регистриран на: 07 Яну 2019, 11:02

Re: Препоръчайте ми съдомиялна - марка и за колко комплекта?

Мнениеот Гери Василева » 11 Мар 2019, 12:43

Съдомиялната машина е измислена от жена, американка. Вече не е между живите, ама сигурно много щеше да се кефи колко други жени е ощастливила :mrgreen:
Нашата е Беко, с половин зареждане и отложен старт. Единственото, за което ме е яд е, че няма светлинен индикатор, когато е приключила. Когато са за вграждане, няма лампички, които да показват кой цикъл тече в момента. Когато приключи, а аз съм в друга стая, не винаги чувам сигнала. Би било удобно, ако беше със светлинен индикатор. Това означава светлинката да се прожектира долу върху пода. Супер удобно е, на работа имахме такава.
Гери Василева
 
Мнения: 52
Регистриран на: 04 Фев 2019, 11:19

Re: Препоръчайте ми съдомиялна - марка и за колко комплекта?

Мнениеот Rainy mood » 11 Мар 2019, 12:49

Съдомиялната измива в пъти по-качествено, а е и много икономичен вариант. Пести се повече вода определено.
Слагала съм тефлоновите тигани с един пръст мазнина по тях - излизат като нови. :cool: A бурканчетата от детската кухня на детето ги пускам на 70 градуса и после са като идеално чисти. А изглеждат ужасно като ги взема от кухнята, чудя се как може да има толкова мърляви майки :roll:
Rainy mood
 
Мнения: 39
Регистриран на: 08 Фев 2019, 10:53

Re: Препоръчайте ми съдомиялна - марка и за колко комплекта?

Мнениеот Кат » 14 Мар 2019, 14:47

И нашата е на Electrolux, ползваме я 4-5 години и не е създавала проблеми. Пу пу! Незаменима ми е!
Кат
 
Мнения: 55
Регистриран на: 04 Фев 2019, 11:54

Re: Препоръчайте ми съдомиялна - марка и за колко комплекта?

Мнениеот Rossi Ross » 18 Мар 2019, 12:44

Ние сме с Бош, много съм доволна. Безшумна, измива добре и не е мръднала вече 5 години.
Rossi Ross
 
Мнения: 93
Регистриран на: 05 Дек 2018, 15:19


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта