Алтернатива на "слоукукър-а" - бавно готвене с подръчни средства!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Алтернатива на "слоукукър-а" - бавно готвене с подръчни средства!

Мнениеот Fute » 15 Фев 2016, 13:49

Много се зарибих с бавното готвене. И ако не ви се дават пари за специален уред слоукукър, ето ви една добра идея как да го имитирате с подръчни средства.
- Слагате добре овкусеното месо в опаковка от фолио. На късчета за по 1 порция е най-добре.
- Намирате тенджера с капак.
- Слагате парчетата месо с алуминиевото фолио в тенджерата, капакът отгоре, котлонът на 1
- Чакането започва :bored:
- След 5 часа на 1 на котлона, получих телешко, което като го бутнеш и се разпада, както по кулинарните канали :cheers:
Само човек да си налее винце и да започва. Ще се радвам, ако съм ви бил полезен с този съвет.
Бавното готвене е здравословно и вкусно. Да, и пести ток и не предполага компромиси с вкуса :)
Fute
 
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Юли 2012, 19:53

Re: Алтернатива на "слоукукър-а" - бавно готвене с подръчни средства!

Мнениеот irka » 15 Фев 2016, 15:34

Подариха ми такъв уред за бавно готвене и признавам си, гледах го като извънземно :grin: . Щях да почвам да ровя в интернет и това сега ми идва като по поръчка :grin: .
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Алтернатива на "слоукукър-а" - бавно готвене с подръчни средства!

Мнениеот silver933 » 15 Фев 2016, 15:57

Интересно звучи, но предимството на слоукукъра е, че има таймер и може д асе изключи. Така освен, че получаваш качествата на бавнотоо готвене, имаш едно улеснение, че не бива да бдиш над котлона. Идеален е за работещо семейство, когато се приберете яденето ви чака. :roll:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Алтернатива на "слоукукър-а" - бавно готвене с подръчни средства!

Мнениеот Pipilota » 15 Фев 2016, 17:30

използвам подобни методи за готвене на боб. :) Слагам го и го "забравям" същото е и с целувките, но си трябва човек на близо. Идеята с месото ми хареса и ще я пробвам през уикенда :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Алтернатива на "слоукукър-а" - бавно готвене с подръчни средства!

Мнениеот pavleta » 16 Фев 2016, 17:21

То голяма зарибявка е това! Наистина е удобство - няма да висиш постоянно до печката. Мен много ме спечели, че не хаби толкова ток, колкото си мислех.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Алтернатива на "слоукукър-а" - бавно готвене с подръчни средства!

Мнениеот Viktor.Ivanov » 16 Фев 2016, 23:17

Много добра идея, много добра. Рано или късно, всеки започва да готви бавно. Нещата са наистина много вкусни, а няма никакъв проблем да не бързаш, просто бавно и икономично да готвиш.
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Алтернатива на "слоукукър-а" - бавно готвене с подръчни средства!

Мнениеот Pipilota » 17 Фев 2016, 10:55

Viktor.Ivanov написа:Много добра идея, много добра. Рано или късно, всеки започва да готви бавно. Нещата са наистина много вкусни, а няма никакъв проблем да не бързаш, просто бавно и икономично да готвиш.

Но ако нямаш съответния уред е опасно да си оставиш печката за целия ден и да излезеш, много е ангажиращо :) Това му е минуса.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Алтернатива на "слоукукър-а" - бавно готвене с подръчни средства!

Мнениеот analizatorka » 19 Фев 2016, 13:05

Дайте и други рецепти, които се приготвят бавно без слоукукър. Не ми се дават пари специално за него.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Алтернатива на "слоукукър-а" - бавно готвене с подръчни средства!

Мнениеот silver933 » 25 Май 2016, 09:57

analizatorka написа:Дайте и други рецепти, които се приготвят бавно без слоукукър. Не ми се дават пари специално за него.

Ами ти ако искаш можеш да си нправиш всичко на бавен огън, дори и картофи, боб, ориз, месото най-вече и без да следваш рецепта, само покриваш и готвиш :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Алтернатива на "слоукукър-а" - бавно готвене с подръчни средства!

Мнениеот mamina » 25 Май 2016, 12:45

Специално във фолио да увия месо и да го готвя така часове наред не ми изглежда много полезно, после вкусът му ще е на ламарина. Веднъж така готвих риба и хич не стана вкусна, имах чувството, че ям желязо :front: . Иначе бавното готвене ми харесва заради по-доброто приготвяне на продуктите, някак си са по-различни на вкус.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта