Аз искам дете, но съпругът ми - не!

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Аз искам дете, но съпругът ми - не!

Мнениеот Ivi&Sasho » 18 Мар 2019, 11:31

Много неприятна ситуация. Аз не съм имала такъв проблем, по-скоро моят човек настоявата по-отдавна да имаме дете, но аз не бях готова. Сега смятам, че е дошло времето да правим опити.
Трудно е да се дава акъл в такива сложни ситуации, но може би, ако бях на твоето място, щях да си поставя някакъв краен срок за изчакване, и ако нищо не се промени до тогава, щях да си тръгна. Ако наистина искаш да станеш майка.
Ivi&Sasho
 
Мнения: 48
Регистриран на: 20 Фев 2019, 13:06

Re: Аз искам дете, но съпругът ми - не!

Мнениеот m0n4eto » 19 Мар 2019, 18:05

Бих се замислила дали това е моят човек. След 8 годишна връзка, без финансови проблеми да не иска дете, за мен е необяснимо.
Сама казвате, че сте над 30 г., а жените знаете, че имаме биологичен часовник. А какво ще стане ако изникнат проблеми при бебеправенето, би ли застанал до вас?
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Аз искам дете, но съпругът ми - не!

Мнениеот Rainy mood » 29 Мар 2019, 11:27

Не знам дали има нещо, което да раздалечава двама партньори повече от това - единият да иска дете, другият - не. Съвет не знам какъв да дам. Послушай сърцето си. Ако мечтаеш, жадуваш, живееш за това да станеш майка, не позволявай на друг да те потиска по този начин.
Rainy mood
 
Мнения: 39
Регистриран на: 08 Фев 2019, 10:53

Re: Аз искам дете, но съпругът ми - не!

Мнениеот Karina_85 » 10 Апр 2019, 11:34

Това със сигурност е "препъни камъче". Детето не е като да се убеждавате един друг да си вземете домашен любимец. То е страшна отговорност и постоянна ангажираност, възпитаване и прочие. Ако единият не иска - не виждам какво може да го накара да иска някога. Или се зареди с търпение, или си хващай багажа. Едва ли ще стане скоро, щом е заявил, че не иска на този етап.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Аз искам дете, но съпругът ми - не!

Мнениеот Pacienti » 09 Май 2019, 18:11

Лейла написа:Вече ми е трудно да го задържам в себе си и имам нужда да споделя с някого, като не се надявам толкова на съвети, колкото просто искам да ми олекне, може би...
С мъжа ми сме женени от 4 години, от още толкова сме двойка. След сватбата решихме, че ще поизчакаме за детето, за да се нанесем в наше си жилище, което просто беше за основен ремонт. Ремонтът приключи, повлече ни ежедневието и така и не заговорихме за дете. Минаха 2 години и реших, че е време да станем родители и поговорихме. Обаче бях изумена от отговора му, че нямало за къде да бързаме и че не се чувства готов. Че не знае кога би бил готов за дете. В крайна сметка и двамата сме над 30 години, заедно сме от общо 8 години. Реално, няма пречки за това, поне не и външни.
Явно за него моментът още не е назрял, а аз наистина вече копнея за дете. И не знам как да продължа, без да го намразя и без да се чувствам измамена. :sad:

Има хора, които нямат нужда от деца. Обаче при жените за жалост времето е фактор, докато мъжете могат и на страи години да имат деца. Защо не го вземеш на преглед с теб и да поговори с гинеколага?
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Аз искам дете, но съпругът ми - не!

Мнениеот ivan.stoqnov » 10 Май 2019, 11:25

Аз съм мъж и да ви кажа не знам как бих постъпил в такава ситуация, защото съм чувал и обратния вариант, че има жени, които също не искат да имат деца. То сега, ако не се случват нещата е нещо съвесем различно, но пак си има начини, ще се отиде на преглед, ще се осинови дете, но да заявяваш категорично, Аз не искам!, туй вече не го разбирам. Не бих могъл да ви дам никакъв съвет, тъй като всеки сам решава за себе си и си подрежда приуритети, но ако аз трябва да избирам не бих избрал този човек за спътник в живота ми в никакъв случай.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Аз искам дете, но съпругът ми - не!

Мнениеот Malina » 10 Май 2019, 16:29

Сигруно не иска деца и му харесва така. Трябва да си говорите право куме в очите и кой откъде ее...
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Аз искам дете, но съпругът ми - не!

Мнениеот Niya » 15 Май 2019, 12:16

Мисля, че ето това вече е проблем! Защото става дума за нещо много важно. Не е като да имате разногласия за дребни битовизми. Не знам дали е възможно да съжителстваш с човек, който не иска деца, когато ти мечтаеш за това. Дано си промени виждането.
Niya
 
Мнения: 71
Регистриран на: 07 Май 2019, 11:07

Re: Аз искам дете, но съпругът ми - не!

Мнениеот Pacienti » 15 Май 2019, 16:26

ivan.stoqnov написа:Аз съм мъж и да ви кажа не знам как бих постъпил в такава ситуация, защото съм чувал и обратния вариант, че има жени, които също не искат да имат деца. То сега, ако не се случват нещата е нещо съвесем различно, но пак си има начини, ще се отиде на преглед, ще се осинови дете, но да заявяваш категорично, Аз не искам!, туй вече не го разбирам. Не бих могъл да ви дам никакъв съвет, тъй като всеки сам решава за себе си и си подрежда приуритети, но ако аз трябва да избирам не бих избрал този човек за спътник в живота ми в никакъв случай.

Съгласна съм. Този човек е пълен егоист. Вие като мъж бихте ли придрижили жена си на преглед при гинеколог?
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Аз искам дете, но съпругът ми - не!

Мнениеот viviann » 20 Май 2019, 12:08

Не мисля, че има бъдеще подобна връзка. За кога да си променя възгледите този човек?! Не е на 6-7 години, та да подлежи на превъзпитание.
Ако съм на мястото на жената, бих сложила край, колкото и да е тежко и трудно. Всеки заслужава щастие и възможност да сбъдва мечтите си.
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

ПредишнаСледваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта