Предстои ни ремонт на антре - каква облицовка на стени и подредба предлагате?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Предстои ни ремонт на антре - каква облицовка на стени и подредба предлагате?

Мнениеот Fury » 21 Мар 2019, 11:10

Ще правим ремонт на антрето, което е много, много малко и тъмно. Имам нужда от съвети. Подът е бял мрамор, който ще си остане. Питането ми е какви да са стените и какво да сложа като обзавеждане? Не знам защо, но съм се насочила към ламинат за стените, но не знам дали би станало хубаво :roll:
Fury
 
Мнения: 112
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:00

Re: Предстои ни ремонт на антре - каква облицовка на стени и подредба предлагате?

Мнениеот *Пролет* » 21 Мар 2019, 11:12

Има MDF ламперии, ако искате ламперия. Ламинатът е тежък за стените. Някак не ми се струва подходящ.
Иначе за малко и тъмно антре бих избрала светъл или бял латекс/мазилка, по-устойчив на надраскване.
Аватар
*Пролет*
 
Мнения: 103
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:47

Re: Предстои ни ремонт на антре - каква облицовка на стени и подредба предлагате?

Мнениеот velvet_81 » 21 Мар 2019, 11:20

Има страхотни PVC покрития за стени- всякакви цветове, даже и дървесни декори- след като харесвате такива. Лесно се поддържат, издръжливи са, красиви и леки.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Предстои ни ремонт на антре - каква облицовка на стени и подредба предлагате?

Мнениеот Fury » 21 Мар 2019, 11:21

velvet_81 написа:Има страхотни PVC покрития за стени- всякакви цветове, даже и дървесни декори- след като харесвате такива. Лесно се поддържат, издръжливи са, красиви и леки.


Не знам, сякаш ПВЦ покритие и мраморен под ми се струва кофти комбинация. :roll:
Fury
 
Мнения: 112
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:00

Re: Предстои ни ремонт на антре - каква облицовка на стени и подредба предлагате?

Мнениеот Lady M » 21 Мар 2019, 11:33

Аз бих използвала бял латекс.Или много светло сив или ванилия. Гледайте латексът да е миещ се, все пак е коридор.
Относно подредбата - трябва да е минималистично обзавеждането, щом е малко коридорчето. И със светли плоскости.
Ето такова като модел - максимално опростено.
Прикачени файлове
2359fa02342e7ccbaad603819f6090ce.jpg
2359fa02342e7ccbaad603819f6090ce.jpg (18.87 KiB) Прегледано 691 пъти
Lady M
 
Мнения: 67
Регистриран на: 08 Фев 2019, 12:23

Re: Предстои ни ремонт на антре - каква облицовка на стени и подредба предлагате?

Мнениеот Светлето » 21 Мар 2019, 11:39

Задължително светъл цвят, щом е малко и тъмно. Аз харесвам тапети - текстилни, много лесно се поддържат. Има страхотни и по шарка и по материя, нещо, което само с латекс не се постига. Единственият недостатък е че излиза скъпо.
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34

Re: Предстои ни ремонт на антре - каква облицовка на стени и подредба предлагате?

Мнениеот Боби_Тони » 21 Мар 2019, 11:46

velvet_81 написа:Има страхотни PVC покрития за стени- всякакви цветове, даже и дървесни декори- след като харесвате такива. Лесно се поддържат, издръжливи са, красиви и леки.


Леки и красиви са, обаче са с дебелина 8 мм. Майките,които се монтират на стените и върху тях ламперията са между 2 и 5 см дебелина. Монтират се с дюбели за стената на разстояние от 20 до 50 см. Освен,че според мен, ще го стесни поне визуално. А като й писне от него след демонтажа стените ще са като след картечен огън.
Аватар
Боби_Тони
 
Мнения: 81
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:11

Re: Предстои ни ремонт на антре - каква облицовка на стени и подредба предлагате?

Мнениеот Ani_ » 21 Мар 2019, 11:49

Вкъщи имаме такива ПВЦ покрития, но очевидно са по-различни - нашите са дебели 2 мм, лепят се, защитават стените от надраскване например. Красиви са! Има всякакви декори. Не съм специалист и изобщо не знам Вие за какви говорите, но явно има много варианти.
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

Re: Предстои ни ремонт на антре - каква облицовка на стени и подредба предлагате?

Мнениеот Петя Георгиева » 21 Мар 2019, 11:52

По възможност сложи огледало на вратата на стая срещу входната врата. Отваря много пространството и дава илюзията, че е дълбоко антрето.
Не те съветвам да слагаш ламперия дори и светла. Под нея се развъжда какво ли не - от плесени до насекоми. Боята е най добро решение, чисти се лесно с белина и вода, ако е бяла. Задължително увеличи осветлението. Може и вградени луни на тавана да сложиш. Зад вратата може да сложиш малка пейка с дълбочина не повече от 35 36 см, над нея закачалка с полица за шапки и кутии.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта