При пет неизвинени отсъствия спират детските надбавки за година?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: При пет неизвинени отсъствия спират детските надбавки за година?

Мнениеот blaze » 28 Мар 2019, 11:32

Dalia написа:Ами, че ние с "по-високите" доходи какво сме виновни, че няма равноправие в държавата. Те всички социални закони са създадени за малцинствата. След като сами си гледаме децата без помощ от държавата, значи няма и да се подчиняваме и на измилсените ѝ парвила. Аз съм живяла в друго време когато макар и малко , но пари - детски получаваха всички до 18 години. Сега да не би да не може пак така, заете ли колко пари ще си спестят управниците, от служителите в социални грижи. Където всеки път като отда се чувствам, че все 1 върша някакво престъпление и отношениетоо им към мен е като все 1 съм в 1 клас, а те са въздесъщите. Няма да има оправия докато всяка коза е за свой крак, а управниците крадат от парите на децта ни, на родителите ни, които цял живот са си дали здраето да работят, а сега нямат пари да си купят 1 кисело мляко и 1 хляб, и на нас данъкоплатците и с тях да си купуват евтенички апартаментчета... ААА забравих, те са им купени с парите дето са си ги спестили от закуските.


Напълно те подкрепям.

Все си мисля, че законите, наредбите, помощите и санкциите трябва да са общовалидни, ама тук не е така!
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: При пет неизвинени отсъствия спират детските надбавки за година?

Мнениеот Matilda » 02 Апр 2019, 12:25

Аз нямам нищо против подобна наредба. Децата трябва да ходят на училище. Ако са болни или отсъстват по семейни причини, си има начини това да бъде удостоверено и отсъствията - извинени.
А и то е ясно към кого е насочена тази стъпка. Друг е въпросът какъв ефект ще има...
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14

Re: При пет неизвинени отсъствия спират детските надбавки за година?

Мнениеот Алиса_В » 03 Апр 2019, 14:43

Подобни рестрикции кога ли са спирали ромите или са ги карали да правят нещо. За тях никога не е имало правила и закони. И тази мярка няма да свърши работа.
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Re: При пет неизвинени отсъствия спират детските надбавки за година?

Мнениеот Moni_265 » 25 Апр 2019, 12:14

То идеята е ясна към кого е насочена, ама доколко ще върши работа. Това е манталитет, който може да се изкорени с комплекс от мерки, не с работа на парче.
Аватар
Moni_265
 
Мнения: 72
Регистриран на: 12 Ное 2018, 15:24

Re: При пет неизвинени отсъствия спират детските надбавки за година?

Мнениеот Аля » 30 Апр 2019, 12:19

Аз също чух за това, ама не виждам да има развитие по въпроса. Честно казано, дълбоко се съмнявам да се приложи, още по-малко пък - да даде резултат.
Аля
 
Мнения: 47
Регистриран на: 17 Яну 2019, 13:26

Re: При пет неизвинени отсъствия спират детските надбавки за година?

Мнениеот Glow » 21 Май 2019, 10:31

Не виждам защо да не се направи. Въпросът е дали това ще доведе до нещо в дългосрочен план. Според мен - не. Трябва много по-сериозна политика, за да се стимулират децата да ходят редовно на училище.
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Предишна

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта