Бели песъчинки по съдовете от таблетки за съдомиялна - случвало ли ви се е?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Бели песъчинки по съдовете от таблетки за съдомиялна - случвало ли ви се е?

Мнениеот Ilona » 25 Мар 2019, 13:51

Имам проблем с избора на таблетки за миялна машина.

Преди няколко месеца купих най-голямата разфасовка на Finish, обаче от месец в чашите остават бели песъчинки. Замислям се, че под някаква форма приемаме този химикал, докато се храним и пием.
Проблемът не е в миялната, в това съм сигурна. Таблетките ги държим в шкафа под мивката, за да са близо до миялната машина и далече от котката :mrgreen:

Две години използвахме немски таблетки, но за съжаление дистрибутора затвори магазина. Преди Finish, бях взел Somat. Проблемът с тях е, че започнаха да се овлажняват след първия месец.

Дайте съвет, моля ви!
Ilona
 
Мнения: 89
Регистриран на: 07 Яну 2019, 11:02

Re: Бели песъчинки по съдовете от таблетки за съдомиялна - случвало ли ви се е?

Мнениеот София » 25 Мар 2019, 13:54

Бях си взела таблетки от магазини DM с марка Denk mit и са перфектни, никаква следа от нищо.
Преди също ползвахме Finish, но не бях очарована. май са по-скоро прехвалени.
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16

Re: Бели песъчинки по съдовете от таблетки за съдомиялна - случвало ли ви се е?

Мнениеот Стефи Колева » 25 Мар 2019, 13:58

Близо до офиса ни има от тези магазини за паралелен внос от Германия. Може да провериш в подобен тип магазинчета, за вносни препарати. Понякога изскачат интересни неща, които вършат страхотна работа, нищо, че не са популярни.

Преди миехме с някаква марка гел, но не съм виждала отдавна от него по магазините. Чашите не ставаха толкова бляскави, но вършеше работа и не оставяше следи.
Стефи Колева
 
Мнения: 66
Регистриран на: 08 Яну 2019, 13:32

Re: Бели песъчинки по съдовете от таблетки за съдомиялна - случвало ли ви се е?

Мнениеот velvet_81 » 25 Мар 2019, 13:59

ДМ имаj био таблетки, но не съм ги ползвала и няма мнение за тях.
Белите песъчинки може и да са от нещо друго, не e задължително да са от препарата.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Бели песъчинки по съдовете от таблетки за съдомиялна - случвало ли ви се е?

Мнениеот Валерия М » 25 Мар 2019, 14:00

Да не би гланца да е малко? В смисъл нали има регулация /поне на моята/ на степени? Пробвай от там или пък солта да не е хубава? :scratchheadblue:
Валерия М
 
Мнения: 79
Регистриран на: 07 Дек 2018, 10:13

Re: Бели песъчинки по съдовете от таблетки за съдомиялна - случвало ли ви се е?

Мнениеот Петя Георгиева » 25 Мар 2019, 14:43

По скоро солта или замърсени/подпушени перки. Аз гланц не ползвам , за да не ми остават химикали по съдовете :thumbup:
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Бели песъчинки по съдовете от таблетки за съдомиялна - случвало ли ви се е?

Мнениеот maia the bee » 25 Мар 2019, 14:46

Моята без гланц не тръгва да работи ,инdче и аз исках да спра да слагам, но уви!

Сега друго се сещам - таблетката не се разтваря достатъчно, защото може би и тя е овлажняла, както е станало с тези на Сомат. Дали и тези на Финиш не са поели влага? :???:
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Бели песъчинки по съдовете от таблетки за съдомиялна - случвало ли ви се е?

Мнениеот Ilona » 25 Мар 2019, 14:48

Добра идея! Като сменя препарата, ако останат песъчинките, ще съм наясно от къде идват.
За солта не съм се сещалd. Проблемът е, че няма как да я сменя. Тя се налива в долната част на машината. Докато не свърши, няма как.

Гланц не ползвам, защото тези таблетки на Финиш са 3 в 1. А влага няма как да проникне, защото са опаковани по отделно всяка.
Ilona
 
Мнения: 89
Регистриран на: 07 Яну 2019, 11:02

Re: Бели песъчинки по съдовете от таблетки за съдомиялна - случвало ли ви се е?

Мнениеот Гери Василева » 25 Мар 2019, 14:52

Относно таблетките - ние бяхме на Калгон, сега минахме на някакви ресторантски (мъжът ми ги взе от вносителя им на работа).
С Калгон имахме същия проблем - бели петна по чашите и по цветните чинии. Сега с тeзи нямаме.
От няколко човека вече чувам, че най-добре е течния мулти препарат. Аз лично не съм го ползвала :oops:
Гери Василева
 
Мнения: 52
Регистриран на: 04 Фев 2019, 11:19

Re: Бели песъчинки по съдовете от таблетки за съдомиялна - случвало ли ви се е?

Мнениеот Ani_ » 25 Мар 2019, 14:54

И ние ползваме течен препарат за съдомиялната. Определено съм по-доволна! :smile:
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron