Противозачатъчни или спирала - кое е по-надеждно?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Противозачатъчни или спирала - кое е по-надеждно?

Мнениеот _Лилия_ » 26 Мар 2019, 13:43

Кой според вас метод против забременяване е по-подходящ - противозачатъчни хапчета или спирала? Ще се посъветвам и със специалист, но този, при когото искам да отида, е в отпуск целия месец, пък ми се иска да съм сондирала поне мнения, преди да отида и да го обсъдим.
Интересува ме също така кой начин е по-безопасен, кой излиза по-скъпо? Дали поставянето на спирала е болезнено?

Презервативите не са опция при нас, така че ще помоля без такива съвети :smile: Благодаря!
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Противозачатъчни или спирала - кое е по-надеждно?

Мнениеот София » 26 Мар 2019, 13:46

Каква спирала точно имаш предвид, обикновена или хормонална? Първата е по-евтина и се препоръчва, когато нямаш проблеми с цикъла.
И какви хапчета? Нормални или т.нар. мини-хапчета, нискодозирани?

На някои от въпросите си можеш да отговориш, като напишеш в чичко Гугъл PEARL index - ще ти излязат таблици, сравняващи сигурността на различните методи. :wink:
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16

Re: Противозачатъчни или спирала - кое е по-надеждно?

Мнениеот Клер » 26 Мар 2019, 13:48

Противозачатъчни не съм взимала, съвет не мога да дам, но виж спирали съм ползвала и продължавам да ползвам.
Препоръчвам хормонална спирала, с такава съм от 3 години и съм много доволна. Имам приятелка, която е с механична, тя също не се оплаква. Наистина зависи от нуждите ти. При мен се налагаше използването на хормонална.
Клер
 
Мнения: 101
Регистриран на: 18 Дек 2018, 10:35

Re: Противозачатъчни или спирала - кое е по-надеждно?

Мнениеот Innerlane » 26 Мар 2019, 13:49

Статистически противозачатъчните са най-сигурни, но пък хормоналните терапии не се отразяват добре на всяка жена и с една обикновена спирала можеш да си спестиш притеснения от техните странични ефекти. Така че до жената си е. Аз лично пия противозачатъчни и съм доволна.
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Противозачатъчни или спирала - кое е по-надеждно?

Мнениеот Роуз » 26 Мар 2019, 13:51

Сестра ми си сложи спирала преди няколко години. Мисля че нейната беше Copper T. От това, което ми е казвала, мисля, че е доволна. Не е скъпа спиралата, от порядъка на 20 лева е.
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Противозачатъчни или спирала - кое е по-надеждно?

Мнениеот Стефи Колева » 26 Мар 2019, 13:54

Медните не са много препоръчителни, защото статистически погледнато алергиите към мед са доста по-разпространени от алергиите към благородни метали. Затова и новите механични са със сребро и се приемат по-добре от организма.
Стефи Колева
 
Мнения: 66
Регистриран на: 08 Яну 2019, 13:32

Re: Противозачатъчни или спирала - кое е по-надеждно?

Мнениеот Matilda » 26 Мар 2019, 13:58

Спирала не съм ползвала и не мога да кажа нищо за нея.
Но навремето съвсем съзнателно избрах хапчета, ползвам ги вече много години и нямам никакви грижи. Свиква се да се взима в едно и също време много бързо.
А ако пропуснеш - не е голям проблем. Взимаш по-късно, когато се сетиш, или 2 - на следващия ден.
И от стомашни разстройства нито от други видове разстройства не съм се повлиявала.
При мен работи 100%.
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14

Re: Противозачатъчни или спирала - кое е по-надеждно?

Мнениеот Кери » 26 Мар 2019, 14:44

Обикновените (без хормони) спирали са значително по-евтини от хормоналните - максимум 100 лева и то тези от благороден метал, но пък доколкото знам, е от особена важност този, който я слага да си знае добре работата, че иначе може да има усложнения :roll:
Доколкото съм говорила с доктори: жена, която има нетърпимост към хормоналната спирала, може да прояви същата и към конвенционалната такава.
Нямам личен опит.
Кери
 
Мнения: 81
Регистриран на: 10 Дек 2018, 13:12

Re: Противозачатъчни или спирала - кое е по-надеждно?

Мнениеот Glow » 26 Мар 2019, 14:57

Моята гинеколожка не е привърженик на хормоналните спирали и не ги препоръчва на дами със склонност към напълняване. Все едно имаш спирала и вземаш едновременно и хапчета. Копер-Т по принцип е с 10 години давност, но се маха на 6-7 година. Поне така казаха на мен.
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Re: Противозачатъчни или спирала - кое е по-надеждно?

Мнениеот Dalia » 26 Мар 2019, 17:44

И аз преди пиех противозачатъчни, но вече съм на 45 и няма как да продължа с тях. За спирала малко страшно ми се вижда, че имам нещо си у мен дето и аз не знам на какъв принцип действа. Чувала съм и доста страшни неща за тях и за много странични ефекти. на мен лично гинекологът многократно ми препоръчва да си сложа, ама все отлагам. За себе си съм открила идеалното противозачатъчно средство, :lol:, не е мъж по сандали и чорапи :lol:, ако туй си помислихте :lol: А ето тези вагинални таблетки:https://apteka.framar.bg/30000066/%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BA%D1%81-%D0%B2%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81-18-9-%D0%BC%D0%B3-10
Ползвам ги вече повече от 10 години и съм изключително доволна.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10


Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта