Подут корем - какво да правя?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Подут корем - какво да правя?

Мнениеот Роуз » 29 Мар 2019, 10:57

От известно време имам такъв проблем - подут корем. Не става дума за сланинки (въпреки, че и това имам :razz: ), а усещам постоянна тежест - все едно съм напомпана. Първо мислех, че всичко е до режима на хранене, промених го, от около месец се храня изключително диетично, правя по 70 коремни преси, но нищо не се променя. Лошото е, че дори сутрин като стана е подут, а като пия дори чаша вода се чувствам като плондер. Това със сигурност не е нормално и не знам какво да правя. Чашата преля, когато колегите започнаха да ме питат да не съм бременна! Четох, че това се дължи на увеличена чревна микрофлора и пих един медикамент на билкова основа, който в началото наистина мr повлия положително, но от около седмица пак съм глътнала балона. Не знам какво вече да правя, притеснява ме да не е нещо по-сериозно. Някой да е имал подобни оплаквания? Как се справихте?
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Подут корем - какво да правя?

Мнениеот Rainy mood » 29 Мар 2019, 11:13

Аз също от известно време чувствам корема си подут. Не мога да си обясня защо. Първоначално си мислех, че е така, защото пия адски много вода и го отдавах на това. После си мислех, че е един вид ПМС. Обаче вече не знам какво става. Сутрин обикновено като ставам коремът ми е плосък, обаче вече не. Наистина, кажете, други има ли с нашия проблем?
Rainy mood
 
Мнения: 39
Регистриран на: 08 Фев 2019, 10:53

Re: Подут корем - какво да правя?

Мнениеот Аля » 29 Мар 2019, 11:29

На мене ми прилича на колит. Аз също имам, ям, не ям - същия плондер е съм. И спортът не помага. :roll:
Аля
 
Мнения: 47
Регистриран на: 17 Яну 2019, 13:26

Re: Подут корем - какво да правя?

Мнениеот Съни » 29 Мар 2019, 11:33

При липсата на ензими, които спомагат разграждането на храната, се образуват газове в стомаха и се получава това подуване, та може и това да е причината. Пробвайте еспумизан или мезим форте, а ако не помогнат ще е най-добре да посетите чичо доктор :wink:
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: Подут корем - какво да правя?

Мнениеот Bloody Mary » 29 Мар 2019, 11:51

Колит - най-общо казано, е възпаление на червата.

Кажете друго какво ви е? Газове и разстройство (с извинение), болки? Aко не, мисля че е малко рано да говорим за колит.

Ако нямате други симптоми, защо не опитате да постите няколко дена? И на мен ми се е случвало да се чуствам като балон, в такива случаи ми помага да изкарам един ден на течности(колкото и абсурдно да звучи), и ако съм много гладна малко пълнозърнест сух хляб. И после една седмица много малко храна. Така ми минава, и коремът се прибира.
А пък може и да сте прекалено слабички, и коремът Ви да си личи.
Аватар
Bloody Mary
 
Мнения: 91
Регистриран на: 15 Ное 2018, 11:38

Re: Подут корем - какво да правя?

Мнениеот Ilona » 29 Мар 2019, 11:54

Една моя приятелка имаше същият проблем. Ходи на някакви изследвания в Гастроентерологията. Пи контрастно вещество и я гледаха май на рентген, ако не се лъжа. Оказа се че има т. нар. обратна перисталтика /тя имаше запек/.
Може би ще е най-добре да отидете при лекар-специалист, който да установи какъв е точно проблемът. :thumbup:
Ilona
 
Мнения: 89
Регистриран на: 07 Яну 2019, 11:02

Re: Подут корем - какво да правя?

Мнениеот Клер » 29 Мар 2019, 12:00

Обратна перисталтика? :eek: Какво е това?
Клер
 
Мнения: 101
Регистриран на: 18 Дек 2018, 10:35

Re: Подут корем - какво да правя?

Мнениеот Ilona » 29 Мар 2019, 12:02

Нямам точно представа. Както тя ми беше обяснила, движението по червата при хората наподобявало нещо като мелничка, която преработвала храната надолу, а при нея движението било нагоре. Това било причината за запека при нея. Ох, обясненията ми звучат тъпо, но така ми беше казала тя :oops:
Ilona
 
Мнения: 89
Регистриран на: 07 Яну 2019, 11:02

Re: Подут корем - какво да правя?

Мнениеот Вив » 29 Мар 2019, 12:09

Мезим Форте са храносмилателни ензими. Ниската киселинност на стомаха е характерна за нашето време, тъй като ядем много храни съдържащи захар, хидрогенизирани мазнини и липса на високоцелулозни храни.
Взимай Мезим-а по време на хранене, не можеш да привикнеш. Все едно стомахът ти да си привикне към флората и да престане да й обръща внимание. Лактофлор и той е много добър, комбинирай ги. Лактофлор е за много неща, щом става дума за храносмилателната система. Не става обаче да ги пиеш само седмица, тъй като това са билкови препарати и действат бавно, с натрупване. Аз ги пих 6 месеца и се оправих, Мезим + подобен на Лактофлор продукт.
Вив
 
Мнения: 54
Регистриран на: 14 Яну 2019, 12:23

Re: Подут корем - какво да правя?

Мнениеот Лейла » 03 Апр 2019, 10:50

И аз често имам подобен проблем. Спирам за няколко дни тестените, газираното и тежките храни, минавам основно на зеленчуци, плодове, течности и евентуално риба. Веднага се оправям.
Лейла
 
Мнения: 20
Регистриран на: 15 Мар 2019, 12:03

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта