Как да премахна сенките под очите?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Как да премахна сенките под очите?

Мнениеот Боби_Тони » 29 Мар 2019, 12:16

Моля ви, дайте ми съвет какво да правя със сенките под очите. Изобщо има ли лек? Преди си мислех, че е от недоспиване, обаче и след 15-часов сън пак си стоят. Изглеждам като болна, ако не сложа 5 тона пудра, пък фон дьо тен не ползвам. И все пак искам да се махнат, а не да ги заличавам. Бяха ми казали, че ако имам проблеми с бъбреците, се получават. Купих си крем на Арома и щяха да ми паднат очите. То беше парене, то беше чудо. Явно някаква алергична реакция или крем-боклук :roll:
Аватар
Боби_Тони
 
Мнения: 81
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:11

Re: Как да премахна сенките под очите?

Мнениеот Веси Вес » 29 Мар 2019, 12:22

Аз съм чувала, че сенките под очите се заличават с кръгчета краставичка или пакетчета от чай, но и това за бъбреците го има, така че по-добре си направи изследвания, за да си сигурна, че е козметичен дефект, а не нещо по-сериозно :thumbup:
Веси Вес
 
Мнения: 76
Регистриран на: 07 Яну 2019, 10:35

Re: Как да премахна сенките под очите?

Мнениеот IvanovA_Stef » 29 Мар 2019, 12:29

Аз откакто се помня все имам сенки под очите - кога по-бледи, кога по-ярки. Обаче номерът с торбичките чай действа и освежава, също и настърган суров картоф (той даже на цялото лице може да се слага понеже има успокояващо действие) :smile:
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Как да премахна сенките под очите?

Мнениеот velvet_81 » 29 Мар 2019, 12:37

Моите изчезват като се наспя, ама това за 15 часа...най-добре си направи изследвания :roll:
Между другото при обезводняване, диария и най-вече запек или хранително натравяне също се появяват (това го знам от майка ми - мед. сестра), но разбира се изчезват след известно време. Има и хора, с по-тъмна кожа, които винаги са със сенки под очите.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Как да премахна сенките под очите?

Мнениеот Good girl » 29 Мар 2019, 12:40

И аз имам тъмни кръгове под очите и съм така цял живот - просто такъв ми е тена на лицето, а на местата с по-нежна кожа, като под очите, кожата по-бързо добива уморен вид.
Не мисля, че има начин за радикално премахване. Аз ползвам коректор за тъмни кръгове под очите и така си решавам проблема. Иначе можеш да ползваш разни кремове като на Л'ореал, например, маски, резенчета краставица и т.н. - ефекта е временен.
Аватар
Good girl
 
Мнения: 69
Регистриран на: 10 Дек 2018, 14:57

Re: Как да премахна сенките под очите?

Мнениеот Matilda » 29 Мар 2019, 12:46

И аз си ги прикривам с коректор. Понякога, когато се налага да ставам много рано, масажирам под очите с кубче лед. Помага, но ефектът е наистина временен, т.е на другата сутрин съм пак така.

Та използването на коректора е най-доброто решение.
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14

Re: Как да премахна сенките под очите?

Мнениеот Fury » 29 Мар 2019, 12:48

Чая най-добре да е билков, примерно ментов - той не изсушава кожата. А Avon имат една маска за очи, някакъв гел. Слагаш я за 20 минути в хладилника и после на очите, действа направо супер. Аз съм много доволна, май не беше много скъпа.
Fury
 
Мнения: 112
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:00

Re: Как да премахна сенките под очите?

Мнениеот Viki Borisova » 29 Мар 2019, 16:16

Ако не си си доспала, нищо не помага. Само коректора спасява нещата.
Viki Borisova
 
Мнения: 94
Регистриран на: 22 Мар 2019, 11:22

Re: Как да премахна сенките под очите?

Мнениеот nikolinata » 01 Апр 2019, 10:48

Аз препоръчвам крем за около очи на Хималая не пари не люти , а действието върху сенките може би ще бъде редуциране с около 30 %. Само с крем трудно биха се повлияли изцяло, трябват някои витамини , антиоксиданти за укрепване на капилярите, чаят от глухарче ,грейпрфрут , цитруси винаги са добре дошли за черния дроб и бъбреците -чай от глухарче ,хвощ. Липсата на желязо или хипонатриемия също може да се прочете по лицето . Може да се направи лицев анализ и да се опита с шуслерови соли , но трябва да се вземат подходящите соли ,в нужното количество и достатъчен период от време.
nikolinata
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Юли 2016, 22:29

Re: Как да премахна сенките под очите?

Мнениеот Fury » 02 Апр 2019, 11:33

nikolinata написа:Аз препоръчвам крем за около очи на Хималая не пари не люти , а действието върху сенките може би ще бъде редуциране с около 30 %. Само с крем трудно биха се повлияли изцяло, трябват някои витамини , антиоксиданти за укрепване на капилярите, чаят от глухарче ,грейпрфрут , цитруси винаги са добре дошли за черния дроб и бъбреците -чай от глухарче ,хвощ. Липсата на желязо или хипонатриемия също може да се прочете по лицето . Може да се направи лицев анализ и да се опита с шуслерови соли , но трябва да се вземат подходящите соли ,в нужното количество и достатъчен период от време.


Много подробна информация, благодаря! Не знаех, че Хималая имат такъв крем.
Fury
 
Мнения: 112
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:00


Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron