Как да залича белези от отстранени бенки?

Как да залича белези от отстранени бенки?

Мнениеот Fire storm » 01 Апр 2019, 11:34

Здравейте, миналата седмица в петък, бях на процедура по премахване на бенки - с лазер една и друга с изрязване /рязане плюс ток май/. Много се притесних, че мястото на бенката, манипулирана с лазер, е дълбоко в момента. Дори нямам лепенка - при вас така ли е било, има ли някой като мен? Мястото е като изпечено, кафяво някакво, но е издълбано и е дълбоко. Като зарасне така ли остава видимо доста ВДЛЪБНАТО - като кратерче ? Моля ви пишете, връщане няма, но ако може нещо да се направи, за да е по-малко вдлъбването, какви белези остават след време ? Предписаха ми само вазелин да си мажа на бенката с лазер. За тази, която е рязана все още не знам как изглежда. :roll:
Fire storm
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:56

Re: Как да залича белези от отстранени бенки?

Мнениеот IvanovA_Stef » 01 Апр 2019, 11:46

Аз лично не съм си махала бенки, въпреки че имам за махане. Много ме е страх.Мъжът ми си е махал, с лазер, на гърба. Еми колкото и да казват, че не остават белези, неговите си личат и то доста. Не е вдлъбнато, но има белег. Вероятно ще трябва да приемеш, че кожата там няма да изглежда по същия начин. Важното е да си здрава, другото е дреболия.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Как да залича белези от отстранени бенки?

Мнениеот Невена Стоянова » 01 Апр 2019, 11:57

Офф, тия бенки са ужасни. Аз имам две за махане. За едната ми казаха, че няма проблем, а другата трябва да се изследва. Но мен пак ме е страх, че какви неща съм чувала. Относно белега, от хирург знам, че белег остава, но бил много малък и леко червен.
Моите бенки са на лицето и не ми се мисли на какво ще приличам, ако ги махна! Дали могат да се скрият с фон дьо тен? :sad:
Невена Стоянова
 
Мнения: 48
Регистриран на: 13 Дек 2018, 10:56

Re: Как да залича белези от отстранени бенки?

Мнениеот Matilda » 01 Апр 2019, 12:04

И аз рискувах с махане на бенки. Предпочетох изрязване. Видя ми се по-сигурно от въздействието на лазера върху клетките. /винаги си представям растеж/ :roll:
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14

Re: Как да залича белези от отстранени бенки?

Мнениеот Fire storm » 01 Апр 2019, 12:06

Аз стигнах до това решение след много време чакане и консултации. Моите причини са чисто естетически, но изчетеното в интернет и консултациите с дерматолози ме доведоха до извода , че съвременната медицина препоръчва превантивното премахване, за разлика от по-стари времена. Предпочитам малък белезникав белег, отколкото релефна и кафява бенка. Ужасно е обаче, че някогашната такава е вдлъбната и точно на деколтето. А така е изпечено, че дори няма рана и не знам как би следвало да се прибере тъканта и да се изравни. Ако никой няма наблюдения, явно аз ще пиша, но едва ли резултатът ще е по-скорошен от 2 седмици.
Fire storm
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:56

Re: Как да залича белези от отстранени бенки?

Мнениеот flip » 01 Апр 2019, 12:10

Аз съм си махала бенки преди около година.
Самото място стои по-бяло от останалата кожа, а и бях наясно, че никога няма да пигментира като другата кожа, защото най-горния слой просто го няма.
Ако това имаш в предвид под белег - да, остава белег.
Иначе за релеф, какво да кажа, едната е абсолютно равна с кожата, другата може би лееееко вдлъбната, но не бих казала, че се забелязва дори, ако човек не знае.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Как да залича белези от отстранени бенки?

Мнениеот Bloody Mary » 01 Апр 2019, 12:15

Аз минах буквално през същата драма преди месец-два някъде.
Информацията, която мога да ти дам е тази: мястото, третирано с лазер си е направо супер - вдлъбнатото не знам как, ама вече не е така навътре, а тъканта някак си се прибира и вече изглежда плоско с коричка, а от ден на ден все по-обикновено и нормално. Ако някой не е знаел за бенката, сега не би се и сетил какво е било. Най-обикновена раничка, мястото е кръгло като от цигара. Рязаната бенка вече няма конци, но изглежда грозно, макар и по-добре отпреди. Кръвта я няма, конците ги няма, подуването също го няма - това променя вида, НО мястото от шевовете си личи доста, линията на срязване също ( ама за нея аз и не очаквам друго). Има надежда, че всичко ще се оправи. От седмица ползвам и мазило за белези.
Аватар
Bloody Mary
 
Мнения: 91
Регистриран на: 15 Ное 2018, 11:38

Re: Как да залича белези от отстранени бенки?

Мнениеот Ilona » 03 Апр 2019, 11:50

Най-добре се консултирайте с дерматолог. Със сигурност би дал по-добър и адекватен съвет, съобразен с кожата и случая.
Ilona
 
Мнения: 89
Регистриран на: 07 Яну 2019, 11:02

Re: Как да залича белези от отстранени бенки?

Мнениеот Кат » 04 Апр 2019, 10:55

Контрактубекс дали няма да свърши работа? Естествено, лекарят знае най-добре, но помня, че беше точно за белези.
Кат
 
Мнения: 55
Регистриран на: 04 Фев 2019, 11:54

Re: Как да залича белези от отстранени бенки?

Мнениеот Ivi&Sasho » 22 Апр 2019, 11:50

Не бих се доверила на мнения от непознати хора, нищо лично към никого. По-добре да се консултира човек със специалист.
Ivi&Sasho
 
Мнения: 48
Регистриран на: 20 Фев 2019, 13:06


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта