Има ли начин да залича или свия разширените пори по лицето?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Има ли начин да залича или свия разширените пори по лицето?

Мнениеот Dust » 04 Апр 2019, 11:41

Случайно да знаете някакво ефикасно козметично или бабешко средство за премахване на разширени пори? Уж се грижа за кожата си, обаче някои неща не мога да ги променя явно. Кожата ми е по-скоро мазна. Ексфолирам я. Под 30 години съм, така че кремове 30+ не е за препоръчване. :wink:
Dust
 
Мнения: 112
Регистриран на: 13 Ное 2018, 12:17

Re: Има ли начин да залича или свия разширените пори по лицето?

Мнениеот Аля » 04 Апр 2019, 11:47

На Vichy серията за мазна кожа Normaderm е много добра, разработена си е специално за проблемна кожа, но така или иначе ще трябва да отидеш на козметик да ти почисти лицето, защото тея нещица са повече за предотвратяване появата им, каквото и да пише на опаковката. :thumbup:
Аля
 
Мнения: 47
Регистриран на: 17 Яну 2019, 13:26

Re: Има ли начин да залича или свия разширените пори по лицето?

Мнениеот Ива Тодорова » 04 Апр 2019, 11:50

Доколкото аз знам, точно за това са направени 3-те стъпки на повечето продукти за мазна кожа, склонна към образуване на комедони и разширени пори. Гелчето е за почистване, лосиона (обикновенно в него има мъничко спирт) стяга порите и накрая крема.
Също така имай предвид, че порите ти едва ли си личат чак толкова колкото ти се струва. Всички ние се вглеждаме адски много в лицата си и познаваме всеки техен недостатък. Околните обаче не забелязват всичко :wink:
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37

Re: Има ли начин да залича или свия разширените пори по лицето?

Мнениеот Невена Стоянова » 04 Апр 2019, 11:57

Прави си маски с хума, регулира омазняването и затваря порите. :smile:
Невена Стоянова
 
Мнения: 48
Регистриран на: 13 Дек 2018, 10:56

Re: Има ли начин да залича или свия разширените пори по лицето?

Мнениеот Dust » 04 Апр 2019, 12:22

А хумата дали не изсушава твърде много кожата?
Dust
 
Мнения: 112
Регистриран на: 13 Ное 2018, 12:17

Re: Има ли начин да залича или свия разширените пори по лицето?

Мнениеот Bloody Mary » 04 Апр 2019, 12:23

Хумата, не изсушава прекалено, а и подхранва. Така че не се бои. Ако обаче си със суха или смесена кожа, тогава, маската пак се прави с хума, но се добават и други екстри, като витамини, мед и други.
Добре е всяка вечер да се мие лицето с тоалетни трици. Лицето става меко, гладко и порите се затварят.
Аватар
Bloody Mary
 
Мнения: 91
Регистриран на: 15 Ное 2018, 11:38

Re: Има ли начин да залича или свия разширените пори по лицето?

Мнениеот viviann » 04 Апр 2019, 12:27

Аз онзи ден си купих от аптеката козметични трици - и съм много доволна, вчера ги пробвах. Не бях пробвала с трици, макар да знам, че има. Те са си като каша в бурканчето и се нанасят на почистено лице. В упътването пише, че за мазна кожа се ползват всеки ден, иначе 2 пъти седмично. Кожата ми стана много мека и гладка :cool:
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Има ли начин да залича или свия разширените пори по лицето?

Мнениеот flip » 04 Апр 2019, 12:30

Два пъти седмично ползвам ексфолиращ гел на Нютроджина, а тоникът ми за лице е с лек стягащ ефект - La Roche Posay.
Редовно си мажа носа с лимонов сок или като правя салата се намазвам с домат :mrgreen: . Много хубаво ми действа на мен.
Моите черни точки не са големи, но си ги имам. Като ползвам редовно тия неща съм с почти невидими пори. Може да опиташ.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Има ли начин да залича или свия разширените пори по лицето?

Мнениеот LoraKirova » 05 Апр 2019, 20:15

Химичният пилинг, последван от терапия с дермапен дават много добри резултати, козметиката е поддържаща, казвам го от опит.
LoraKirova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Апр 2019, 20:12

Re: Има ли начин да залича или свия разширените пори по лицето?

Мнениеот Fury » 15 Апр 2019, 12:36

И аз карам на добре познатите трици. Определено свиват порите.
Иначе, за дермапен съм чувала добри мнения, но се иска средства.
Fury
 
Мнения: 112
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:00


Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта