Мога ли да се доверя на хотел за кучета?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Мога ли да се доверя на хотел за кучета?

Мнениеот Lucy » 17 Апр 2019, 09:54

Здравейте! Предстои ми едноседмично отсъствие, а няма на кого да оставя кучока. Моите родители не живеят в града, а на половинката са на село. Никога досега не се е налагало да го оставям само. Пътувам служебно, няма как и да го взема с мен.
Вие ползвали ли сте услугите на хотел за кучета? Конкретно става дума за София, но питам и по принцип. Доволни ли сте били, наистина ли ги обгрижват като свои собствени?
Притеснявам се, все едно детето си ще оставям на непознати :roll:
Lucy
 
Мнения: 66
Регистриран на: 20 Дек 2018, 12:31

Re: Мога ли да се доверя на хотел за кучета?

Мнениеот Алиса_В » 17 Апр 2019, 10:29

Оставяла съм моето куче 2 пъти.
Единия път само за през деня, тъй като вкъщи боядисвахме, а другия път за 2-3 дни, понеже бях извън страната.
Хотелът вече е затворен, за жалост, но имаха хубав заграден, заден, двор. Спазваха всичко, което им заръчах. Имаше още 1-2 кучета за компания. Даже ми пращаха снимки от престоя. Абе, личеше си, че обичат животните!
Да си призная, по- ми беше спокойно да го оставя при тях, отколкото при родителите ми, например :roll:
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Re: Мога ли да се доверя на хотел за кучета?

Мнениеот Дороти » 17 Апр 2019, 10:38

Това, което е добре да гледаш е да има две отделни помещения, всяко с различен кът за игри, за да не се събират кучетата със стопани с тези, които току-що са прибрани от улицата и са с неясен здравен статус.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Мога ли да се доверя на хотел за кучета?

Мнениеот Петър.Беков » 17 Апр 2019, 10:45

Няколко пъти съм оставял кучето на хотел в училище "Послушен" и съм доволен. Имат място за игра, следят ги когато играят на големия двор и ги групират според поведението им, шефката е ветеринарен лекар ... http://www.poslushen.com/hotel.php
Петър.Беков
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Апр 2019, 10:42

Re: Мога ли да се доверя на хотел за кучета?

Мнениеот flip » 17 Апр 2019, 11:01

Аз нямам домашен любимец, но майка ми е оставяла понякога нейното куче в подобен хотел.
Казвала е, че е много просторно, хигиената е на високо ниво. Най-добрият показател, че всичко е ок, е когато си взимаш животинчето. Ако изглежда щастливо, значи са се грижили добре за него. Мисля че "Хъба Хъба" се казваше мястото, в Бояна е.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Мога ли да се доверя на хотел за кучета?

Мнениеот Невена Стоянова » 17 Апр 2019, 11:06

Аз веднъж си оставих котката в хотел за домашни любимци "Грижовници", но доколкото знам, трудно се резервира. В смисъл, че все е пълно. Доста по-отрано трябва да се обади човек. Иначе беше чистичко, грижеха се добре за котето, а и самите собственици изглеждаха наистина сърдечни хора, които обичат животните. А това е най-важното всъщност.
Невена Стоянова
 
Мнения: 48
Регистриран на: 13 Дек 2018, 10:56

Re: Мога ли да се доверя на хотел за кучета?

Мнениеот Съни » 17 Апр 2019, 11:08

Ще споделя за нас какво беше важно, като си оставяхме кученцето. Можеш да изходиш от тези неща при избора.
Всяка куче да си има отделна къщичка, така да се каже, и разходките да не са групови - всички кучета наведнъж.
А също и адекватни ветеринарни грижи, включително и през нощта, при нужда.
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: Мога ли да се доверя на хотел за кучета?

Мнениеот Веси Вес » 17 Апр 2019, 11:12

Трудно е човек да се престраши, особено ако досега не е оставял домашния си любимец. Обаче, ако проучите по-сериозно и тогава изберете, вероятно всичко ще е наред.
Аз оставях своето куче на хотел около 3-4 пъти. За мен беше от значение да е пуснат свободно из двора целия ден. Много е енергичен, голямо куче е.
Също да бъде оставен сам да прецени вън или вътре да спи. В нашия случай кучето винаги искаше да спи отвън. Нямало е случай, в който да го взема от хотела и да не е уморен. За мен показно е, че когато за втори път и всеки следващ го водихме само с наближаването на пресечката и се почваше лудо виене от радост. Аз съм твърдо против вързано куче на колиба и да се разхожда само сутрин и вечер. Храната я носех аз, така ми беше по-спокойно. Основното нещо, което ме интересуваше е да играе и да си има компания. Така разбирам аз хотелската услуга в случая :grin:
Веси Вес
 
Мнения: 76
Регистриран на: 07 Яну 2019, 10:35


Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта