Лампа Биоптрон на Цептер - помага ли при изгаряния, рани и бръчки?

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Лампа Биоптрон на Цептер - помага ли при изгаряния, рани и бръчки?

Мнениеот maia the bee » 18 Апр 2019, 10:09

Някой ползвал ли е лампата Биоптрон?
Марката е Цептер, което само по себе си, говори добре за продукта, но друго си е човек да събере малко мнения от личен опит.
Иначе, аз попрочетох малко за лампата:
Системата за светлинна терапия BIOPTRON е патентован в целия свят медицински уред със специфичен оптичен елемент, генериращ светлина, която е подобна на тази част от електромагнитния спектър, съдържаща се в слънчевата светлина, но без УВ-лъчи.

Светлинната терапия BIOPTRON може да действа по естествен начин, като допълва регенеративните и ребалансиращите способности на организма и по този начин му помага да освободи собствения си лечебен потенциал. При третирането на тъканите, светлинната енергия подпомага процеса на биостимулация (което означава, че тя стимулира разнообразни биологични процеси в организмите по положителен начин и така подсилва функциите на организма).


Препоръчват я за третиране на рани, изгаряния, възпаления, белези, бръчки и т.н.

Не ме притеснява толкова цената, а дали върши работа. Вкъщи насъбрах доста подобни джаджи и уреди, та...да не ме изселят след покупката на тази, евентуално :mrgreen:
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Лампа Биоптрон на Цептер - помага ли при изгаряния, рани и бръчки?

Мнениеот sky_100 » 18 Апр 2019, 10:18

От много години имаме в нас малката лампа. Родителите ми пък са си взели голямата. Аз лично съм супер доволна, но съм я ползвала предимно при болки в гърлото, ушите и хрема. Майка ми твърди, че лекува и белези и рани, общо взето много неща. Нямам идея колко струва, но голямата има по-добър ефект. Логично, предвид това, че покрива по-голяма повърхност.
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Лампа Биоптрон на Цептер - помага ли при изгаряния, рани и бръчки?

Мнениеот Боби_Тони » 18 Апр 2019, 10:22

Те са 3 големини - родителите ми имат средната. Голямата била предимно за болници, доколкото знам.
Относно болестите, които лекува - доста са, но си трябва и постоянство. Напр. алергия, синузит, навяхвания, артрози, плексити,бронхити, зъбобол, дори и с козметична цел можело да се използва.
Разликата в големините се изразява в това, че тъй като малката е с по-малък диаметър, лъчите проникват на по-малка дълбочина - някъде към 3-4 см., а при средната някъде към 10 см.
Цептер, като цяло, имат доста сполучливи продукти.
Аватар
Боби_Тони
 
Мнения: 81
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:11

Re: Лампа Биоптрон на Цептер - помага ли при изгаряния, рани и бръчки?

Мнениеот velvet_81 » 18 Апр 2019, 10:28

Имаме малката от няколко години, но си признавам, че не съм я ползвала, даже не съм се сетила за нея. :roll:
Как точно се ползва за козметични цели? Аз съм здрава принципно, като изключим настинките, но кожата на лицето ми е все с проблеми. Може ли да повлияе добре нагряването? А ако има видими капиляри? За какво действа в тази посока?
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Лампа Биоптрон на Цептер - помага ли при изгаряния, рани и бръчки?

Мнениеот sky_100 » 18 Апр 2019, 10:32

Принципно хремата минава бързо като се нагрявам - около 2 дни, ако я хванеш в началото. Мисля че принципно трябва да се нагряваш 2 пъти - сутрин и вечер, но на мен като ми е много зле, се нагрявам по-често.
Февруари месец имах ужасно възпаление на ухото, и честно казано лампата много ми помогна. Поне отървах АБ този път.
Майка ми е казвала, че и белези се лекуват с нея, но аз не съм изпробвала за такова нещо.
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Лампа Биоптрон на Цептер - помага ли при изгаряния, рани и бръчки?

Мнениеот Петя Георгиева » 18 Апр 2019, 10:36

Дали би помогнала при травма в гърба. Стара травма, отпреди 2-3 години. Под дясната лопатка мускулите са сковани и има някакви "топчета", които при масаж прескачат. Под лявата лопатка такива "топчета" няма, но на мен тука ми е голямата болка, когато гърбът ми е схванат и си вдигна лявата ръка ме срязва остра болка под лявата лопатка.
Докато разглеждах гаранцията на Биоптрон лапата, видях че ми гарантират само облекчаване на болката. :roll:
Самата травма съм я лекувала с нагревки, 10 процедури с някаква лампа от рода на Биоптрон, може да е била и Биоптрон, но не съм сигурна. Предполагам че може да е била кварцова лампа, защото кожата много лесно изгаряла. От нагревките мисля че имаше полза, защото след нагревките гърбът ми не беше толкова схванат, както в началото.
Освен нагревки травмата съм я лекувала и с масажи, като резултатът е бил временно облекчение, уви!
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Лампа Биоптрон на Цептер - помага ли при изгаряния, рани и бръчки?

Мнениеот Rossi Ross » 18 Апр 2019, 10:39

Bioptron действа и то доста добре. Не го ползвам редовно, но пък винаги е давал резултат. Лицето ми вече е по-чисто, а травмите ми ги успокоява след 2-3 процедури.
Rossi Ross
 
Мнения: 93
Регистриран на: 05 Дек 2018, 15:19

Re: Лампа Биоптрон на Цептер - помага ли при изгаряния, рани и бръчки?

Мнениеот Lady M » 30 Апр 2019, 12:42

Нашата не е на Цептер, но съм супер доволна. Вчера ме боля ухо и се нагрях с лампата. Днес съм като нова.
Lady M
 
Мнения: 67
Регистриран на: 08 Фев 2019, 12:23


Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron