Чупливи нокти - помагайте как да ги заздравя!

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Чупливи нокти - помагайте как да ги заздравя!

Мнениеот Ка Ме Лия » 18 Апр 2019, 12:06

Момичета, как да си възстановя моите собствени нокти? Направо ми писна, едва пораснали, и се чупят. Нито пера на ръка, нито мия съдове на ръка. Ще ми се да спра с ноктопластиката и да заложа на естествения си маникюр, но не мога да достигна нужната дължина.
Бихте ли препоръчали заздравител или каквото и да било, което да ги подсили достатъчно?
Ка Ме Лия
 
Мнения: 57
Регистриран на: 17 Яну 2019, 11:30

Re: Чупливи нокти - помагайте как да ги заздравя!

Мнениеот РениСто » 18 Апр 2019, 12:18

Eдин лекар ми беше предписал MAXI Nail Balm на Биотрейд. Струва около 10 лв и има наистина бързо действие, при мен се усети ефекта след 3-4 нанасяния.
РениСто
 
Мнения: 20
Регистриран на: 03 Апр 2019, 11:16

Re: Чупливи нокти - помагайте как да ги заздравя!

Мнениеот Fire storm » 18 Апр 2019, 12:43

Най-вероятно ти липсват витамини или минерали някакви. Пусни си изследвания, ако положението е наистина сериозно.
Междувременно можеш да си вземеш масло за нокти на Икаров - евтино е, изглежда като лак, откакто го ползвам ноктите ми са здрави и определено по-дълги :smile:
Fire storm
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:56

Re: Чупливи нокти - помагайте как да ги заздравя!

Мнениеот Blue eyes » 18 Апр 2019, 12:57

Моят верен помощник и за ноктите, и за косата, е зехтинът. Дерматолог ми беше обяснил, че цепенето и чупенето често са в резултат на изсушаване от препарати. Моята кожа по принцип е доста суха. Та, оказа се, че и при ноктите го има това със сухотата. Правила съм си терапии при маникюрист и каквото се сети човек. Пробвах да ги мажа със зехтин и за няма и месец нещата се подобриха значително. Сега пак ги мажа, но вече не ежедневно. Ползвам едно шишенце с капкомер, да не се цапам излишно. Капя в основата на нокътя, мажа и стоя известно време. След половин час поне, изплаквам. Хем е евтино, хем е и ефикасно.
Blue eyes
 
Мнения: 37
Регистриран на: 22 Мар 2019, 13:15

Re: Чупливи нокти - помагайте как да ги заздравя!

Мнениеот Мариана Колева » 18 Апр 2019, 13:33

Преди ползвах маслото за нокти на Икаров, но не съм доволна. По принцип, за да има някакъв ефект определен продукт, е нужно да смени цялата нокътна плочка, което отнема 2-3 месеца. Така че се зареди с търпение.
Мариана Колева
 
Мнения: 31
Регистриран на: 21 Фев 2019, 10:47

Re: Чупливи нокти - помагайте как да ги заздравя!

Мнениеот Glow » 18 Апр 2019, 13:35

Маслото за нокти и заздравителя на Oriflame са много добри. Ноктите ми винаги бяха изрязани до нула, отвратително беше. Сега са идеални :cool:
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Re: Чупливи нокти - помагайте как да ги заздравя!

Мнениеот velvet_81 » 18 Апр 2019, 13:38

Пия Геритамин, мажа с етерично масло и после със заздравител Perfect. Само с тая комбинация успях да си пусна маникюр.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Чупливи нокти - помагайте как да ги заздравя!

Мнениеот Таня Иво » 23 Апр 2019, 12:41

Избягвам да ползвам препарати у дома без ръкавици. Отделно, мажа ги с масло. Ако стане много зле положението, купувам вече Геритамин и пия.
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Re: Чупливи нокти - помагайте как да ги заздравя!

Мнениеот Stefany_Nik » 25 Апр 2019, 15:15

На мен ми помага заздравителят на Perfect. Почти винаги съм намацана с него, иначе се чупят.
Stefany_Nik
 
Мнения: 97
Регистриран на: 12 Ное 2018, 12:35

Re: Чупливи нокти - помагайте как да ги заздравя!

Мнениеот Гери Василева » 30 Апр 2019, 11:53

При мен най-големия проблем бяха препаратите. Веро, пране на ръка от време на време, почистващи препарати за стъклата, за мебелите. Откакто почнах да ползвам ръкавици, и ноктите ми се заздравиха.
Гери Василева
 
Мнения: 52
Регистриран на: 04 Фев 2019, 11:19

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron