Рибеното масло помага ли при неспокоен сън?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Рибеното масло помага ли при неспокоен сън?

Мнениеот Fire storm » 22 Апр 2019, 09:55

Здравейте, една колежка ми препоръча да си взема рибено масло, защото й се оплаках, че вече няколко седмици не мога да спя добре. Не знам защо, нямам особени проблеми, които да ме държат будна. Просто не мога да заспивам и спя неспокойно, ставам по сто пъти.
Някой от вас ползвал ли го е за тази цел? Доволни ли сте, също така препоръчайте ми марка. Нямам информация за какво помага като цяло рибеното масло, не ми се е налагало досега да пия добавки, каквито и да било.
Fire storm
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:56

Re: Рибеното масло помага ли при неспокоен сън?

Мнениеот _Лилия_ » 22 Апр 2019, 10:25

Аз съм го пила доста дълго време, заради друго. Но и в листовката на моето пишеше, че повлиява добре и съня.
При мен проблемът беше страшния косопад и чупещите се нокти, затова и почнах да го пия. Много добре им се отрази и постоянно го препоръчвам. Моето беше на Абофарма. Има много варианти на пазара.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Рибеното масло помага ли при неспокоен сън?

Мнениеот Rainy mood » 22 Апр 2019, 10:27

Добре, че попадам на темата. В момента съм с такъв страшен косопад, че даже маските, които имам вкъщи, не вършат работа.
Ще пробвам рибено масло. Направо съм се отчаяла вече. Явно заради кърменето е така...
Rainy mood
 
Мнения: 39
Регистриран на: 08 Фев 2019, 10:53

Re: Рибеното масло помага ли при неспокоен сън?

Мнениеот IvanovA_Stef » 22 Апр 2019, 10:38

Мисля, че по никакъв начин няма да ти навреди поне. Ако искаш, консултирай се с лекар все пак, но не виждам проблем да не опиташ поне.

Ето повече за рибеното масло:

Омега-3 мастните киселини се наричат есенциални, тъй като са жизненоважни за редица биохимични процеси, а не се произвеждат естествено в човешкото тяло. Те допринасят за нормалното функциониране на сърцето, благодарение на ейкозапентаеновата (ЕПК) и докозахексаеновата киселина (ДХК), които се съдържат в тях.
Доказани въздействия на Омега-3 мастните киселини са:
разширяване на кръвоносните съдове
намаляване на кръвосъсирването
предпазване от сърдечен удар
понижаване на кръвното налягане
намаляване на възпаленията
помощ срещу депресия
понижаване на нивата на триглицериди в кръвта
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Рибеното масло помага ли при неспокоен сън?

Мнениеот Мариана Колева » 22 Апр 2019, 10:42

Доброто рибено масло е това, което има високи стойности на киселината ЕПА- на нея се приписва високата стойност на рибеното масло. И колкото се може по-малко съдържание на другата киселина ДХА, тя пък се знае, че възпрепятства ЕПА да сде прояви. Така че, избирай рибено масло, като четеш отзад на етикета съдържанието на ЕПА и ДХЕ. Например, това което аз взимам има ЕПА 350 млг, а ДХЕ само 50.

Съкращенията ще ти се изяснят от коментара на Ivanova Stef по-горе. :thumbup:
Мариана Колева
 
Мнения: 31
Регистриран на: 21 Фев 2019, 10:47

Re: Рибеното масло помага ли при неспокоен сън?

Мнениеот Светлето » 22 Апр 2019, 10:44

Аз малко встрани от зададения въпрос, но...вярно ли е, че повишава апетита рибеното масло? :roll:
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34

Re: Рибеното масло помага ли при неспокоен сън?

Мнениеот _Лилия_ » 22 Апр 2019, 10:45

Не съм забелязала подобен ефект. Мисля, че е измишльотина.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Рибеното масло помага ли при неспокоен сън?

Мнениеот Кери » 22 Апр 2019, 10:55

Рибено масло съм взимала от ДМ, от черен дроб на риба треска.
Аз съм пила заради сърдечно-съдов проблем. Препоръчано ми беше от двама лекари.

Също така, хубави отзиви съм чувала за Ескимо-3, то е шведско. :wink:
Кери
 
Мнения: 81
Регистриран на: 10 Дек 2018, 13:12

Re: Рибеното масло помага ли при неспокоен сън?

Мнениеот Петя Георгиева » 23 Апр 2019, 12:27

Аз опитах да пия рибено масло, обаче не ми допада като вкус и се отказах. Иначе съм чувала само добри отзиви за него. Конкретно за подобряване на съня не съм чула да го хвалят обаче.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45


Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта