Спазвали ли сте диетата Скарсдейл - доволни ли сте?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Спазвали ли сте диетата Скарсдейл - доволни ли сте?

Мнениеот Ivi&Sasho » 22 Апр 2019, 11:26

Моя приятелка е много доволна от нея, но ми се иска да посъбера повечко мнения, защото аз не съм фен на месото и ще се иска доста усилие от моя страна да я спазвам. Ама ако наистина има ефект, при това после не се връщат килограмите, бих опитала.
Та тя свали за 4 месеца около 16-18 кг.
Правила я е две седмици, после две е почивала и така в продължение на 4 месеца ги е въртяла.
Аз мисля утре да си напазарувам и евентуално вдруги ден да я почна. Малко остана от колебанието ми...
Ivi&Sasho
 
Мнения: 48
Регистриран на: 20 Фев 2019, 13:06

Re: Спазвали ли сте диетата Скарсдейл - доволни ли сте?

Мнениеот Бистра » 22 Апр 2019, 12:02

Преди няколко дни приключих с тази диета. Наистина се отслабва много. Сега продължавам да ползвам менютата, но без млечни /замествам с яйца/ и без плодове /замествам със зеленчуци/. Резултатът от двете седмици ми беше 7 кг. Щяха да са повече, но и месечният цикъл ме навести и стана сложно със спазването :grin:
Когато я правих за първи път смъкнах 12 кг. за 14 дни. Не ядях хляба.
Бистра
 
Мнения: 87
Регистриран на: 20 Дек 2018, 10:29

Re: Спазвали ли сте диетата Скарсдейл - доволни ли сте?

Мнениеот Надя! » 22 Апр 2019, 12:07

А информация за диетата може ли? Не съм я чувала, пък майка ми все бори килограми, не й се получава лишаването от храна :mrgreen:
Надя!
 
Мнения: 66
Регистриран на: 18 Дек 2018, 11:10

Re: Спазвали ли сте диетата Скарсдейл - доволни ли сте?

Мнениеот Ivi&Sasho » 22 Апр 2019, 12:09

Диетата, която и до ден днешен се използва от повечето холивудски звезди и дава удивителни резултати, е прочутата диета “Скарсдейл”. Изпробвал съм я върху себе си и знам, че с нея действително могат да се свалят цели 8 килограма и то само за 2 седмици. Ето я и нея- прочутата

ДИЕТА СКАРСДЕЙЛ


ЗАКУСКА (ЕДНА И СЪЩА ЗА ВСЕКИ ДЕН):

1. Eдин грейпфрут или някакъв плод на сезона
2. Една препечена филийка пълнозърнест хляб
3. Чаша кафе или чай без захар, мляко и сметана

ПОНЕДЕЛНИК

ОБЯД:

1. Нарязани домати
2. Студени меса от пуйка, пиле или риба (рибата от консерва трябва да се отцеди и изплакне с топла вода)
3. Кафе, чай или безалкохолна напитка (всичко това без захар)

ВЕЧЕРЯ:

1. Комбинирана салата от произволни зеленчуци, но без олио
2. Риба – варена, печена или от консерва (но само такава, която е в собствен сос и е добре отцедена)
3. Една препечена филийка пълнозърнест хляб
4. Един грейпфрут или някакъв плод на сезона
5. Кафе, чай или безалкохолна напитка (всичко това без захар)

ВТОРНИК

ОБЯД:

1. Плодова салата от предпочитани плодове, без ограничения на количеството, но без захар и мед (може да се замени и с резервното ястие, описано най- накрая)
2. Кафе, чай или безалкохолна напитка без захар

ВЕЧЕРЯ:

1. Домати, краставици, маруля, маслини
2. Големи количества крехко месо на скара (или пък варено)


СРЯДА

ОБЯД:

1. Салата от риба тон (една добре отцедена консерва риба се смесва с настъргано твърдо сварено яйце, настърган лук, малко лют пипер, малко сос от соя и лимонов сок на вкус)
2. Един грейпфрут или един пъпеш (или пък плодове на сезона)

ВЕЧЕРЯ:

1. Салата от домати, краставици, маруля (без олио)
2. Нарязано агнешко, пилешко или пуешко без кожата (месото е печено, а всички видими тлъстини са предварително отстранени)
3. Кафе, чай или безалкохолна напитка без захар

ЧЕТВЪРТЪК

ОБЯД:

1. Нарязани домати
2. Две варени яйца
3. Извара
4. Препечена филийка пълнозърнест хляб
5. Кафе, чай, безалкохолна напитка без захар

ВЕЧЕРЯ:

1. Спанак- без ограничения, зелени чушки, зелен боб
2. Печени или варени пилешки гърди без кожа
3. Кафе, чай, безалкохолна напитка без захар


ПЕТЪК


ОБЯД:

1. Варен спанак без ограничения
2. Подбрани видове нискомаслено сирене, нарязано на тънки парчета
3. Филийка препечен пълнозърнест хляб
4. Кафе, чай, безалкохолна напитка без захар

ВЕЧЕРЯ:

1. Комбинирана салата по желание, но без олио
2. Риба- варена или печена
3. Филийка препечен пълнозърнест хляб
4. Кафе, чай, безалкохолна напитка без захар

СЪБОТА

ОБЯД:

1. Плодова салата без ограничения (или резервното ястие)
2. Кафе, чай или безалкохолна напитка без захар

ВЕЧЕРЯ:

1. Салата от маруля или домати без олио
2. Печено пилешко или пуешко месо
3. Един грейпфрут или плод на сезона
4. Кафе, чай или безалкохолна напитка без захар

НЕДЕЛЯ

ОБЯД:
1. Салата от домати, зеле или моркови
2. Студено пуешко или пилешко месо
3. Грейпфрут или плод на сезона
4. Кафе, чай, безалкохолна напитка без захар

ВЕЧЕРЯ:

1. Салата от маруля, краставици или домати без олио
2. Печено крехко телешко или пилешко месо, без мазнини
3. Кафе, чай или безалкохолна напитка без захар

РЕЗЕРВНО ЯСТИЕ

Разбиваме стотина грама извара с няколко лъжици обезмаслено кисело мляко, докато получим пухкава смес. Подслаждаме сместа с изкуствен подсладител. Нарязваме произволно количество плодове и ги смесваме с изварата. Разбъркваме добре. Поръсваме всичко това с натрошените ядки на 6 ореха.

ЗАБЕЛЕЖКА: Там където няма дадени точни количества на хранителните продукти, консумирате толкова, колкото ви се иска. Това важи най- вече за пилешките гърди, рибата и салатите.
Ако между отделните хранения почувствате глад, изяжте един морков или една краставица. Можете да хапнете и няколко репички или пък стрък целина.
Гореописаната диета се повтаря и през втората седмица. След това обаче трябва да прекъснете и да преминете към обичайния си начин на хранене. След две седмици диетата Скарсдейл може да се повтори.
Разхождайте се всеки ден в продължение на един час. Не замествайте едни ястия с други. Не прибавяйте своеволно други храни и напитки. Само така можете да свалите до 4 килограма за една седмица или общо 8 килограма за две седмици!
Ivi&Sasho
 
Мнения: 48
Регистриран на: 20 Фев 2019, 13:06

Re: Спазвали ли сте диетата Скарсдейл - доволни ли сте?

Мнениеот Matilda » 22 Апр 2019, 12:13

Аз тази диета съм я правила преди време и си спомням, че я спазвах наистина много стриктно. И не можах да отслабна с 8 или 12 килограма, както моите познати тогава. Свалих 3 килограма. Но след диетата си ги върнах и тях, за жалост.
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14

Re: Спазвали ли сте диетата Скарсдейл - доволни ли сте?

Мнениеот Невена Стоянова » 22 Апр 2019, 12:16

Е, да, ама след самата диета има и двуседмичен режим, който е точно за задържане на килограмите.
Не мисля, че се свалят чак толкова много килограми, ама нали трябва да се предизвика интереса на хората.
Предполага се, че за месец общо ще си променил поне голяма част от навиците си. И така да задържиш сваленото.
Но всеки от нас знае, че без ограничения никакъв резултат не може да се запази.
Аз лично харесвам диетата, но и обичам месо, така че не ми е проблем.
Невена Стоянова
 
Мнения: 48
Регистриран на: 13 Дек 2018, 10:56

Re: Спазвали ли сте диетата Скарсдейл - доволни ли сте?

Мнениеот Вики{} » 22 Апр 2019, 12:19

Диетата не е трудна, а аз съм си лакомия по природа.
Днес хапнах плодове с кисело мляко и ядки,а за вечеря салата и пилешко на скара.
Миналата седмица нямах възможност да се движа повече, но тази се връщам към предишния си ритъм.
Дано има ефект!
Аватар
Вики{}
 
Мнения: 65
Регистриран на: 13 Дек 2018, 11:04

Re: Спазвали ли сте диетата Скарсдейл - доволни ли сте?

Мнениеот Миленита » 22 Апр 2019, 12:25

Аз вече съм 7-ми ден на диетата и съм отслабнала с точно 3,5 кг, коремcът ми се е свил. Като за толкова време съм повече от доволна.

Предния път като я правих, имах доста за сваляне - около 10. Не свалих 10, а 8, но пак е много добре. Обаче аз и много спортувах, всеки ден тренировка. Иначе няма шанс. Ходех на тае бо или тичах на стадиона.
Сега отново правя така - всеки ден по 1 час задължително нещо изморяващо като тренировка.
Също така, пия много вода - поне 2 литра, важно е.
Задържането на постигнатото е въпрос на свикване, а и стомахът се свива след диетата. Но няма нищо, което да е като вълшебна пръчица, това е. После се иска воля.
Миленита
 
Мнения: 100
Регистриран на: 13 Ное 2018, 13:21

Re: Спазвали ли сте диетата Скарсдейл - доволни ли сте?

Мнениеот IvanovA_Stef » 27 Май 2019, 12:11

И на мен толкова месо би ми дошло в повече. Имам позната, която отслабна доста наистина, но тя е сериозен месояд :grin:
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00


Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron