Някой ползвал ли е тренировъчни ластици? Помагат ли за отслабване или само стягат?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Някой ползвал ли е тренировъчни ластици? Помагат ли за отслабване или само стягат?

Мнениеот Алиса_В » 23 Апр 2019, 11:32

В залата, в която тренирам, видях че има такива ластици. Различни цветове са, но ми беше неудобно да питам какво означава това.
Видях, че не са скъпи и бих си взела и за вкъщи. Но не зная доколко вършат работа, има ли достатъчно разнообразие от упражнения с тях? Помагат ли за горене на мазнини? И различават ли се тези за мъже от тези за жени? Всякаква информация ще ми е от полза. :thankyouyellow:
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Re: Някой ползвал ли е тренировъчни ластици? Помагат ли за отслабване или само стягат?

Мнениеот Ива Тодорова » 23 Апр 2019, 11:36

Аз съм редовна в темите за спортуването май, но много обичам да тренирам и затова :grin:
Имам такъв ластик вкъщи, основно тренирам в домашни условия, поради липса на време. Моят е на марката Кетлер, от Спорт Депо е купуван. Знам, че има ластици с различно съпротивление, тоест някои се разтягат лесно, други - не. Пробвай ги в някой магазин, ако решиш да си взимаш.
А за упражнения - има доста в ю тюб.
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37

Re: Някой ползвал ли е тренировъчни ластици? Помагат ли за отслабване или само стягат?

Мнениеот Ася_Н » 23 Апр 2019, 11:41

Никак не е лесно да се тренира с тези ластици. Изглежда фасулска работа, но след една такава тренировка, после имах адска мускулна треска. Надцених се. Според мен стават и за отслабване, но за стягане определено са супер подходящи.
Ася_Н
 
Мнения: 23
Регистриран на: 08 Яну 2019, 14:33

Re: Някой ползвал ли е тренировъчни ластици? Помагат ли за отслабване или само стягат?

Мнениеот Ilona » 23 Апр 2019, 12:04

Аз имам такива ластици. 2 от ластиците са идеални за моето ниво на натоварване, другите 3 са по-сериозни и половинката ми така се запали, че не мога да тренирам от него :lol: Има ластици без дръжки и такива с дръжки - вторите са по-удобни.
Най-се кефя, че не миришат на гума и че могат да се монтират за касата на вратата и да си тренираш. Идеално за студените зимни дни.
Ilona
 
Мнения: 89
Регистриран на: 07 Яну 2019, 11:02

Re: Някой ползвал ли е тренировъчни ластици? Помагат ли за отслабване или само стягат?

Мнениеот Боби_Тони » 23 Апр 2019, 12:09

Разтърсих се и аз наскоро след като видях в едно предаване по телевизията как се тренира и с ластици, пък и да смъкна някой килограм за лятото. Взех си от Лидъл - пълен ужас. Единият ластик ми се скъса буквално на третата тренировка. Имам една позната треньорка по кросфит, допитах се до нея и тя ми каза, че тренировките с ластици са супер, но в никакъв случай да не си вземам от евтините, защото резултатът вероятно пак ще е същия. Взех си от сайта trenirai.me, каза ми, че били много качествени. Взех си комплекта за жени. Вече почти 2 седмици тренирам с тях и изглеждат наистина много по-здрави и професионални.
Аватар
Боби_Тони
 
Мнения: 81
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:11

Re: Някой ползвал ли е тренировъчни ластици? Помагат ли за отслабване или само стягат?

Мнениеот Ива Тодорова » 23 Апр 2019, 12:13

Ластиците са много добър вариант и когато човек е на почивка.
Сетих се, че много упражнения има и Руми Илиева, предполагам си чувала за нея. В търсачката като я напишеш, ще ти излезе.
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37

Re: Някой ползвал ли е тренировъчни ластици? Помагат ли за отслабване или само стягат?

Мнениеот Glow » 15 Май 2019, 11:11

Помагат и за двете. Питала съм инструкторката във фитнеса, в който ходя. Много са ефикасни, а в ютюб има безброй видеа с ластици.
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Re: Някой ползвал ли е тренировъчни ластици? Помагат ли за отслабване или само стягат?

Мнениеот sixty » 10 Сеп 2020, 12:26

И според мен помагат както за стягане, така и за сваляне. При мен в по-голяма степен за стягане, зависи от упражненията, които правиш. Аз имам такъв комплект от shop.4fitness.bg, 5 ластика са с различно съпротивление. Ползвам ги за различни тренировки и особено доскоро като нямаше фитнес ми вършеха супер работа. 
sixty
 
Мнения: 18
Регистриран на: 06 Юли 2013, 13:03

Re: Някой ползвал ли е тренировъчни ластици? Помагат ли за отслабване или само стягат?

Мнениеот naturessunshine » 04 Мар 2021, 22:04

Аз си купих ластици, но нещо не е моят тип тренировка, така си седят в шкафа.
Иначе като цяло съм чел добри отзиви
naturessunshine
 
Мнения: 9
Регистриран на: 04 Мар 2021, 19:36

Re: Някой ползвал ли е тренировъчни ластици? Помагат ли за отслабване или само стягат?

Мнениеот Peyton » 08 Сеп 2021, 21:55

Е, добрите сайтове също няма да навредят, с правилните продукти. Бих искал да препоръчам отличен сайт където има много опции. По този начин реших проблемите със затлъстяването по мое време. Така че аз направо препоръчвам
Peyton
 
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Сеп 2021, 21:50

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта