Може ли козметика за определена възраст да се ползва от друга възраст?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Може ли козметика за определена възраст да се ползва от друга възраст?

Мнениеот Lana » 24 Апр 2019, 11:51

Приятелят ми се ентусиазирал и решил да ми прави подарък - козметика. Той е наясно коя марка харесвам, ама не е наясно с това, че пише и за каква възраст е. видял, купил и така. Хем се зарадвах и ми стана мило, хем се ядосах, защото не е евтина козметика, че да си кажа " станалото станало".
Та, взел ми кремове - дневен и нощен. само че са за 40+ :mrgreen:
Въпросът ми е дали мислите, че мога да ги ползвам безпроблемно, при положение, че аз нямам 35 дори? Уж въпросните кремове били с по-агресивни съставки и ако ги спреш, после кожата изглеждала по-зле. Дали е вярно?
Аватар
Lana
 
Мнения: 87
Регистриран на: 04 Дек 2018, 15:04

Re: Може ли козметика за определена възраст да се ползва от друга възраст?

Мнениеот Алиса_В » 24 Апр 2019, 11:53

Уф, че кофти се е получила изненадата! :roll: Дали пък не пази касовата бележка? Ако не си ги разопаковала, че нали обикновено имат и фолио върху кутийките, можеш да успееш да ги смениш.
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Re: Може ли козметика за определена възраст да се ползва от друга възраст?

Мнениеот Lana » 24 Апр 2019, 11:54

Алиса_В написа:Уф, че кофти се е получила изненадата! :roll: Дали пък не пази касовата бележка? Ако не си ги разопаковала, че нали обикновено имат и фолио върху кутийките, можеш да успееш да ги смениш.


Ами, нищо не пази! Аз найлончето не съм го махнала, защото веднага забелязах възрастта, ама той хвърлил касовата бележка :???:
Аватар
Lana
 
Мнения: 87
Регистриран на: 04 Дек 2018, 15:04

Re: Може ли козметика за определена възраст да се ползва от друга възраст?

Мнениеот IvanovA_Stef » 24 Апр 2019, 11:56

Аз се сетих друго - не можеш ли да ги продадеш? Може да свалиш малко от цената, но пак ще е по-разумно, отколкото да ползваш кремове за по-възрастни жени.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Може ли козметика за определена възраст да се ползва от друга възраст?

Мнениеот Ася_Н » 24 Апр 2019, 12:00

В едно дамско списание бях чела статия по въпроса. Там се твърдеше, че това с възрастта е по-скоро измислица и няма особено значение. Просто търговски трик, защото кремовете за над 40 или над 50 години се продават по-скъпо. Доколко е вярно това твърдение не зная.
Аз лично съм ползвала крем за по-възрастни, от параноя, че кожата ми бързо се състарява. Е, не съм забелязала после да е изглеждала по-зле. :wink:
Ася_Н
 
Мнения: 23
Регистриран на: 08 Яну 2019, 14:33

Re: Може ли козметика за определена възраст да се ползва от друга възраст?

Мнениеот Karina_85 » 24 Апр 2019, 12:10

Бях чела, че кожата ставала "мързелива", защото ти й осигуряваш необходимото с крема. Не ми се вярва особено, но съм попадала на подобна информация. Съмнявам се, че от един крем ще си прецакаш кожата. Ако редовно ползваш такива, може би е възможно. Тези кремове са по-скъпи заради мъничките опаковки, а всъщност дали съдържат нещо "уау" е под въпрос.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Може ли козметика за определена възраст да се ползва от друга възраст?

Мнениеот Миленита » 24 Апр 2019, 12:19

Имам една приятелка, която въобразяваше, че има много бръчки, макар че бяха съвсем фини. Та, взе си някакъв крем за 40+ и се оплака, че адски я сърби кожата. Ходи в аптеката да се консултира. Бяха й казали, че е много силен за нея и се бяха изненадали, че си го е купила.
За да действа добре един продукт, той трябва да е правилно подбран според типа на кожата и възрастта, и съм абсолютно несъгласна, че това са измишльотини и че младо момиче може да полза кремове за зряла кожа.
Миленита
 
Мнения: 100
Регистриран на: 13 Ное 2018, 13:21

Re: Може ли козметика за определена възраст да се ползва от друга възраст?

Мнениеот Innerlane » 24 Апр 2019, 16:21

Кожата става "мързелива" при продължителна терапия. От една опаковка крем няма как това да се случи. По-скоро дискомфортът идва от алергична реакция/нетърпимост към някоя съставка. Не толкова от анти-ейдж ефекта. Особено пък ако е с хиалуронова киселина съвсем нямай притеснения. Аз лично бих си го изразходила.
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Може ли козметика за определена възраст да се ползва от друга възраст?

Мнениеот Кокетка » 13 Юни 2019, 10:27

И аз смятам, че една опаковка няма да навреди по никакъв начин. Не се знае и доколко отговаря на действителния възрастов диапазон, така или иначе. :wink:
Кокетка
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Апр 2019, 11:37


Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта