Искам да си изправя трайно косата - доколко трайно е и уврежда ли я?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Искам да си изправя трайно косата - доколко трайно е и уврежда ли я?

Мнениеот Веси Вес » 25 Апр 2019, 10:44

Момичета, имам нужда от съвет. Тъй като си мия косата през ден, е ясно, че не мога да давам през ден пари за изправяне на фризьор. И така както има перманентен грим, мервила, трайно къдрене..предположих, че има и трайно изправяне.
Ако е така, някоя от вас изправяла ли си е косата така, за по-дълъг период от време. Колко издържа и отрази ли се по някакъв начин на косата?
Веси Вес
 
Мнения: 76
Регистриран на: 07 Яну 2019, 10:35

Re: Искам да си изправя трайно косата - доколко трайно е и уврежда ли я?

Мнениеот Ilona » 25 Апр 2019, 10:57

Използват се препарати, като тези, които се използват за трайното къдрене. Трае няколко месеца, но наистина не е добре за косата. Особено ако правите процедурата редовно. Иначе, почти всеки фризьорски салон предлага подобна услуга.
Ilona
 
Мнения: 89
Регистриран на: 07 Яну 2019, 11:02

Re: Искам да си изправя трайно косата - доколко трайно е и уврежда ли я?

Мнениеот Karina_85 » 25 Апр 2019, 11:03

Със сигурност изтощава косата, при това доста. Аз също харесвам изправената, гладка коса, но не ползвам често пресата, именно от страх да не я увредя много. Смятам да си взема професионална преса. те са по-мощни, изправят много добре и са една идея по-щадящи от обикновените.
Знам, че е добре след каквато и да е процедура върху косата, да се използват масла. Те предпазват от изсушаване и подхранват.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Искам да си изправя трайно косата - доколко трайно е и уврежда ли я?

Мнениеот Никол_20 » 25 Апр 2019, 11:09

Каквато и да е преса, преса е. От нея много ми нацъфтя косата. Изправям се така от години. В един момент реших да опитам да я издухвам със сешоара - отнема ми около половин час, но е по-малко вредно, а и косата си запазва обема. Моята коса е доста дълга.
Аватар
Никол_20
 
Мнения: 71
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:13

Re: Искам да си изправя трайно косата - доколко трайно е и уврежда ли я?

Мнениеот Dust » 25 Апр 2019, 11:13

Трайното изправяне доста съсипва косата, както вече са ти казали. Химикалът, с който се прави, е на принципа на къдренето. Доста дълго косата ти носи аромата на къдрин и е неприятно, защото този мирис не може да се премахне с нищо. Иначе за тези препарати има куп изисквания, на които трябва да отговаря косата, която ще се изправя: да не е къдрена, да не е изрусявана, да не е къносвана, да не е на кичури. Имам две приятелки, които правиха тази процедура и много съжаляват. Косите им са изгорени и изглеждат тънки и изтощени. Моята фризьорка твърдо ми отказа навремето, когато поисках това и слава богу :mrgreen: Вземи си преса с хубаво покритие, хубав препарат за изправяне и прави това вкъщи. Аз лично със сешоар не съм способна да боравя много добре, но пресата ми е жестока и ефектът е права коса, която е с блясък и жива. Разбира се, грижи се полагат за целта - маски, стилизиращи продукти.
Dust
 
Мнения: 112
Регистриран на: 13 Ное 2018, 12:17

Re: Искам да си изправя трайно косата - доколко трайно е и уврежда ли я?

Мнениеот Bloody Mary » 25 Апр 2019, 11:35

И аз си я изправям постоянно, но с четка и сешоар. Не искам да я изтощавам допълнително просто.
Аватар
Bloody Mary
 
Мнения: 91
Регистриран на: 15 Ное 2018, 11:38

Re: Искам да си изправя трайно косата - доколко трайно е и уврежда ли я?

Мнениеот Дороти » 17 Май 2019, 12:37

Много се изтощава косата с това изправяне. Задължително трябват после маски или масла.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Искам да си изправя трайно косата - доколко трайно е и уврежда ли я?

Мнениеот Ива Тодорова » 30 Май 2019, 10:56

Дори и временното изправяна, като се прави редовно, изтощава косата. Камо ли трайното изправяне. Аз не бих си го причинила на моята. :wink:
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37


Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта