Законно ли е да се предплаща резервация и престой в хотел?

Културно - исторически, градски, селски, планински, спа и балнеотуризъм.
Мнения, препоръки и коментари

Законно ли е да се предплаща резервация и престой в хотел?

Мнениеот Тео Чирпанлийски » 29 Апр 2019, 19:57

Напоследък все повече хотели ми искат да предплатя резервация, за да бъде активна. Доколкото знам, аз трябва да получа проформа, по която да заплатя.
Обаче ми говорят абсолютно различно, че трябва да им заплатя по банка, като дори не ми пускат информация на пощата, а "намерете банковата сметка от сайта".
На какво отгоре да го правя, след като отсреща не ми дават възможност да го направя законно?
В BOOKING.COM е много ясно за какво плащаш и имаш желязна гаранция, че това ще е както трябва. Но на самите хотели, особено непознати и без да ми издадат проформа - НЕ ВЯРВАМ.
При вас как е? Склонни ли сте да заплатите на хотел, само защото по телефона са ви казали, че трябва да заплатите?
Тео Чирпанлийски
 
Мнения: 51
Регистриран на: 27 Окт 2016, 18:16

Re: Законно ли е да се предплаща резервация и престой в хотел?

Мнениеот CinemaFreak » 27 Май 2019, 10:13

Естествено, че не. Нека те да ви издадат проформа и тогава платете. На какво отгоре да плащате предварително, без ясно уточнение за какво точно плащате?
CinemaFreak
 
Мнения: 86
Регистриран на: 26 Фев 2018, 10:34

Re: Законно ли е да се предплаща резервация и престой в хотел?

Мнениеот Момчил Митев » 27 Яну 2020, 17:21

Няма такова нещо! То все едно да плащаш за прасе в чувал - де да знаеш какво ще излезе... По банков път плащам само срещу документ. В нареждането има едно "основание за плащането" и се попълва номера и датата на документа. :wink:
Момчил Митев
 
Мнения: 98
Регистриран на: 25 Ное 2019, 12:23


Назад към Почивки и екскурзии в България и чужбина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron