Практични ли са гардеробните и има ли смисъл от отделна стая за гардеробна?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Практични ли са гардеробните и има ли смисъл от отделна стая за гардеробна?

Мнениеот flip » 02 Май 2019, 11:34

В жилището ни има едно килерче, което и близо до родителската спалня. По принцип го ползваме за какви ли не натурии, не е приятно да се влиза там. Като мазе в апартамента е...Няма шкафове, рафтове. Идеята ми е да го обособим в мини гардеробна. Винаги съм искала да имаме. Някоя от вас има ли вкъщи и доволна ли е? Функционално ли е, или пак се използва за трупане на какво ли не?
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Практични ли са гардеробните и има ли смисъл от отделна стая за гардеробна?

Мнениеот _Лилия_ » 02 Май 2019, 11:49

Ние имаме голям килер. Не бих го нарекла гардеробна, защото не се ползва само за това. Но имаме кутии на колелца, с дрехи, които не се ползват в настоящия сезон. Много съм доволна, удобно е!
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Практични ли са гардеробните и има ли смисъл от отделна стая за гардеробна?

Мнениеот Бистра » 02 Май 2019, 12:01

И аз съм ЗА гардеробната. Аз имам ужасно много дрехи и обувки и се чудим къде да ги прибираме. Мечтая си за гардеробна един ден, където всичко ще ми е подредено и не наблъскано. Щом имаш възможност, възползвай се!
Бистра
 
Мнения: 87
Регистриран на: 20 Дек 2018, 10:29

Re: Практични ли са гардеробните и има ли смисъл от отделна стая за гардеробна?

Мнениеот Lana » 02 Май 2019, 12:04

Когато оглеждахме за покупка настоящия ни апартамент ме привлякоха две неща - гардеробната, вградена в спалнята и страхотният изглед от терасата :razz:
Половинката извади всичко отвътре, направо го изтърбуши. Направихме си нови рафтове, двойна стойка за закачалки. Много, много практично се получи. Мъжът ми беше съгласен за гардеробната, защото това означаваше разчистени купища дрехи и обувки от другите места.
Аватар
Lana
 
Мнения: 87
Регистриран на: 04 Дек 2018, 15:04

Re: Практични ли са гардеробните и има ли смисъл от отделна стая за гардеробна?

Мнениеот Клер » 02 Май 2019, 12:09

Страшно удобство е.
В предната квартира имах килер, който превърнах в гардеробна (не вграден гардероб). Сложихме рафтове, плотове, закачалки. Така стана много организирано и леснодостъпно. Дори имах място за гладене, за да не гладя в стаята и да се разхождам да закачвам дрехите в килера :grin:

Беше нещо от сорта:
Прикачени файлове
330834613.jpg
330834613.jpg (33.29 KiB) Прегледано 821 пъти
Клер
 
Мнения: 101
Регистриран на: 18 Дек 2018, 10:35

Re: Практични ли са гардеробните и има ли смисъл от отделна стая за гардеробна?

Мнениеот Valya T » 02 Май 2019, 12:13

Според мен гардеробната е лукс и е удачна само за наистина огромни жилища или къщи. Бих предпочела да имам стаичка за гости, отколкото да имам обособено място за дрехите си. Сега сме с малък гардероб, който ме принуждава да разчиствам излишното на няколко месеца. Ако имах стая за целта, представям си как щях да хвърлям и трупам там.
Valya T
 
Мнения: 49
Регистриран на: 20 Фев 2019, 11:54

Re: Практични ли са гардеробните и има ли смисъл от отделна стая за гардеробна?

Мнениеот Стефи Колева » 02 Май 2019, 12:21

Открити рафтове са кофти вариант, защото в един момент всичко е разхвърляно. Далеч не е като по снимките. Тогава става много дразнещо. А не можеш постоянно дрехи да подреждаш. Отделно, че и прашасват дрехите. По-добре помисли за вариант с шкафчета с вратички.
Стефи Колева
 
Мнения: 66
Регистриран на: 08 Яну 2019, 13:32

Re: Практични ли са гардеробните и има ли смисъл от отделна стая за гардеробна?

Мнениеот Аля » 02 Май 2019, 12:23

Да добавя и аз съвет: Eдин съвет от мен - рафтовете да са високи, но плитки. Ако са дълбоки, купчините на втора линия не се виждат и е изнервящо да ровиш навътре.
Закачалките - на две нива най-малко. По-големи рафтове за кутии - завивки, възглавници и т.н.
Ако ще държиш там и обувки - пода го оставяш за тях - кутии,със снимки отвън какво има вътре. :cool:
Аля
 
Мнения: 47
Регистриран на: 17 Яну 2019, 13:26

Re: Практични ли са гардеробните и има ли смисъл от отделна стая за гардеробна?

Мнениеот Dalia » 02 Май 2019, 17:52

Ох, как си мечтая за такава стая...Ако някоя каже, че не иска да има свое си местенце, значи лъже най-вече себе си. Иска ми се, но с нашите малки квадратури, къде място само за мен :sad:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Практични ли са гардеробните и има ли смисъл от отделна стая за гардеробна?

Мнениеот *Пролет* » 03 Май 2019, 11:00

Dalia написа:Ох, как си мечтая за такава стая...Ако някоя каже, че не иска да има свое си местенце, значи лъже най-вече себе си. Иска ми се, но с нашите малки квадратури, къде място само за мен :sad:


Същата работа и при нас. :sad:
Аватар
*Пролет*
 
Мнения: 103
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:47

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта